Poprawa pracy dyplomowej. 12 trików.

Poprawa pracy dyplomowej często decyduje o Twoim sukcesie. Poprawa kilku elementów może sprawić, że dostaniesz znacznie lepszą ocenę. W tym artykule przedstawiam 12 szybkich i skutecznych trików, które możesz zastosować w swojej pracy. 

Nie mam czasu czytać. Potrzebuję szybkiej pomocy z poprawą swojej pracy!!
Kliknij poniżej⬇.

–>Konsultacje przy poprawie pracy.
–>Pomoc w poprawie pracy dyplomowej. 

poprawa pracy licencjackiej

Poprawa pracy dyplomowej to bardzo niewdzięczny temat. Jak już napiszesz swoją pracę, to zapewne będziesz chciał ją jak najszybciej oddać do sprawdzenia.

Poczekaj! Sprawdzenie i poprawa pracy licencjackiej lub magisterskiej jest nie mniej ważna niż samo napisanie. Promotorzy bardzo nie lubią otrzymywać niedopracowanych prac. Poświeć wiec jeszcze kilka godzin na poprawę swojej pracy dyplomowej, ponieważ kilka szczegółów może przesądzić o ocenie.

Skoro czytasz ten wpis, to masz już zapewne napisaną całą pracę. Gratuluję? Czy ją przeczytałeś i poprawiłeś wszystkie błędy interpunkcyjne i językowe? Dla pewności dałeś ją komuś do przeczytania?

Bardzo dobrze. Jak wiesz z artykułu kryteria oceny prac dyplomowych, o Twojej ocenie często decydują z pozoru nieistotne szczegóły.  Zastosuj poniższe sposoby i popraw swoją pracę.

Poprawa pracy dyplomowej -12 sposobów

W poniższym wpisie przedstawiam wskazówki, proste do zastosowania, dzięki którym Twoja praca stanie się bardziej profesjonalna i zostanie lepiej oceniona. Oczywiście możesz je także zastosować po napisaniu każdego rozdziału swojej pracy.

Przygotowaliśmy wersje video poniższego poradnika. Zobacz koniecznie i daj znać czy Ci się podoba⬇⬇

1. Napisz krótki wstęp przed każdym rozdziałem

Nie zaczynaj rozdziałów od razu od konkretów. Napisz krótki wstęp, w którym zawrzesz kilka słów od siebie, nawiążesz do tematu pracy lub do treści poprzednich rozdziałów.

Możesz także w kilku zdaniach wspomnieć o tym, co będziesz omawiał w danym rozdziale. Dzięki temu promotor zauważy, że myślisz, a nie tylko ograniczasz się do przepisywania kolejnych definicji.

2. Napisz krótkie zakończenie po każdym rozdziale

Nie kończ rozdziału „gwałtownie”. Bardzo ładnie wygląda jeden lub dwa akapity podsumowania, w którym możesz napisać własne przemyślenia, krótko streścić, to czego dotyczył rozdział, a także nawiązać do tematów omawianych w kolejnym rozdziale.

3. Rozdział nie może kończyć się tabelą, wykresem lub obrazkiem

Prawie zawsze jest to uważane za błąd, dlatego też zawsze powinno się pisać krótkie podsumowanie.

4. Każdy rozdział zaczynaj od nowej strony

Spis treści, wstęp, poszczególne rozdziały, zakończenie, bibliografia, spis tabel, rysunków, załączniki– te elementy pracy muszą zaczynać się od nowych stron.

Aby podczas formatowania tekst „nie rozjechał się” zastosuj podział strony, czyli przed tytułem rozdziału naciśnij ctr+enter.

5. Usuń podwójne spacje

Często w pracach dyplomowych występują podwójne spacje, które nie są poważnych błędem, ale wpływają na całkowity wygląd pracy. Warto je usunąć. Najlepszy sposób to użycie wordowskiej funkcji zamień.

Poniższy film przedstawia, jak to zrobić:

6. Usuń pojedyncze znaki z końca wersów

Dobrą praktyką wpływającą na ocenę pracy jest przenoszenie łączników typu „i, a, o, z, z, w” z końca wiersza do nowej linii.

Jak to zrobić oglądaj poniżej.

7. Zadbaj o formatowanie przypisów dolnych

Każdy przypis czcionka 10, Times New Roman, interlinia 1, wyjustowany.

–>Przeczytaj. Przypisy w pracy dyplomowej. 

8. Ustaw jednolite wcięcia akapitów

Na większości uczelni obowiązującą szerokością akapitu jest 1,25. Z doświadczenia wiem, że studenci często nie zwracają na to uwagi i wcięcia akapitów mają różną szerokość.

Dlatego przed oddaniem całości sprawdź, czy każdy akapit zaczyna się jednolitym wcięciem.

9. Ustaw marginesy

Często studenci oddają pracę bez ustawionych marginesów. Dlatego też sprawdź szerokość marginesów w wytycznych uczelni i ustaw wymagane. (Układ- marginesy- marginesy niestandardowe)

Jak to zrobić oglądaj poniżej.

10. Dodaj numery stron

Brak numerów stron to częsty błąd znacząco wpływający na ocenę pracy. Sprawdź, w którym miejscu na stronie mają być numery, a następnie je dodaj.

Pamiętaj, że numerów nie wstawia się na stronie tytułowej, a także w spisie treści. Zobacz, jak usunąć numery stron.

11. Ujednolić opisy tabel i ich formatowanie

Sprawdź, czy każda tabela ma opis w jednolitym stylu i jednolite formatowanie. Jeżeli założyłeś, że tekst w tabeli będziesz pisał czcionką numer 10, niech tak będzie w całej pracy.

Staraj się także nie robić bardzo rozbudowanych tabel, najlepiej, żeby mieściły się na stronie.

12. Usuń puste miejsca na stronach

Rozumiem, że jest to czasem niemożliwe, ale postaraj się, aby było jak najmniej pustego miejsca na stronach.

Puste miejsca zostaną od razu zauważone i mogą przyczynić się do niższej oceny. Spróbuj wypełnić je tekstem, zmienić wielkość tabeli, rysunku, itp.

Podsumowanie

Jak widzisz poprawa pracy dyplomowej, może być prosta. To tylko kilka łatwych do wprowadzenia porad, dzięki których Twoja praca zostanie lepiej oceniona.

Abyś o niczym nie zapomniał przygotowałem specjalną czecklistę.

Pobierz- Poprawa_pracy_dyplomowej_ Checlista.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas poprawy pracy dyplomowej?  Na co zwraca szczególną uwagę Twój promotor? Proszę, podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Poprawa pracy dyplomowej- profesjonalna pomoc

Estetyka pracy dyplomowej często decyduje o ocenie, w związku z tym tak ważne jest odpowiednie formatowanie techniczne.

Potrzebujesz pomocy z poprawą pracy? Zobacz, co mogę Ci zaoferować⬇

–>Pomoc w poprawie pracy dyplomowej

Poprawiłem pracę dyplomową! Co dalej?

Popraw plagiat JSA (oby nie:))
–>Poprawa plagiatu JSA.

Przygotuj się do obrony swojej pracy dyplomowej.
–>Obrona pracy dyplomowej. Kompletny poradnik.

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.