Poprawa plagiatu JSA. 5 sprawdzonych sposobów

Ostatnia aktualizacja 11 stycznia 2024

Poprawa plagiatu JSA to koszmar wielu studentów. Ty też musisz poprawiać plagiat w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym? W tym wpisie przedstawię Ci konkretne i skuteczne sposoby na poprawę plagiatu w JSA.

Jestem prawie pewien, że czytasz ten artykuł, ponieważ Twoja praca przekroczyła dozwolone współczynniki i Jednolity System Antyplagiatowy pokazał plagiat. Rozumiem, że masz bardzo mało czasu na poprawę. Więc od razu przechodzimy do konkretów.

Nie mam czasu czytać i oglądać. JSA pokazał plagiat!! ? Potrzebuję szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej ⬇
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Błyskawiczna pomoc
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Kurs online poprawy pracy
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Konsultacje. Analiza raportu i pracy
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

poprawa plagiatu jsa

3 metody poprawy plagiatu JSA

Nie będę Cię okłamywał, że poprawa plagiatu jest prosta, szybka i zajmie Ci najwyżej 1–2 godziny. Poświęcisz na to zdecydowanie więcej czasu i będzie to bardzo monotonna i nużąca praca.

Generalnie studenci, w zależności od ilości wolnego czasu, wybierają jedną z 3 metod.

1. Poprawa plagiatu JSA. Metoda najszybsza – pomoc Magistra na 5

Możemy Ci pomóc poprawić plagiat. Wystarczy, że prześlesz raport, pracę i numer kontaktowy. W ciągu kilku godzin (zazwyczaj szybciej) oddzwonimy i wszystko uzgodnimy.

Niewątpliwie najszybszy i najbezpieczniejszy sposób. Masz wysoki współczynnik i mało czasu? Pisanie prac to nie Twoja bajka? Czy wiesz, że poprawa plagiatu jest jeszcze trudniejsza od napisania pracy?

Nie zastanawiaj się, tylko dzwoń do nas jak najszybciej.

2. Poprawa plagiatu JSA. Metoda średnio szybka

We wrześniu 2019 roku nasze doświadczenie z poprawą plagiatu uporządkowaliśmy, ładnie zapakowaliśmy i zrobiliśmy z tego kurs internetowy Poprawa Plagiatu w JSA. Daliśmy Wam nasze najlepsze patenty na poprawę plagiatu.

Co miesiąc z kursu korzysta kilkudziesięciu studentów, którzy z powodzeniem poprawiają plagiat w swoich pracach. Ty także możesz do nich dołączyć.

Uwaga!! W cenie kursu masz konsultację, z której w każdej chwili możesz skorzystać.

PS Kurs nie da Ci magicznej recepty na poprawę plagiatu w kilka minut, ale rozjaśni Ci wiele spraw i przyśpieszy Twoją pracę.
–> Zobacz ofertę kursu Poprawa Plagiatu w JSA

3. Poprawa plagiatu JSA. Metoda wolna

Poprawiasz plagiat sam, nie korzystasz ani z naszych konsultacji, ani z kursu. OK, to bardzo ambitne podejście i jednocześnie – najwolniejsze. Dlaczego? Ponieważ wszystkie najlepsze patenty zdradzamy podczas konsultacji i w kursie. (Np. jak stosować wyłączenia?)

Niemniej jednak nie twierdzę, że Ci się nie uda. Na większości uczelni masz przecież 3 podejścia do poprawy plagiatu.

Dlaczego przed poprawą plagiatu JSA musisz otrzymać raport szczegółowy?

Jeżeli przekroczyłeś dozwolone współczynniki, musisz otrzymać raport podobieństwa, aby wiedzieć, co należy poprawić.

Może się zdarzyć, że dostaniesz tylko raport ogólny.
Raport ogólny z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego wygląda tak:

Raport ogólny z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Pierwsza stronapoprawa plagiatu Jednolity System Antyplagiatowy raport ogólny 1 stronaRaport ogólny z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Druga stronapoprawa plagiatu Jednolity System Antyplagiatowy raport ogólny 2 strona

Niestety, na podstawie raportu ogólnego nie dasz rady poprawić pracy. Poproś promotora, aby udostępnił Ci raport szczegółowy, który wygląda jak poniżej:

Raport szczegółowy z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.
Pierwsza stronapoprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy raport szczegółowy 1 stronaRaport szczegółowy z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.
Druga stronapoprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy raport szczegółowy 2 stronaRaport szczegółowy z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.
Strona z zaznaczonymi fragmentami pracy do poprawypoprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy raport szczegółowy 3 strona

Czasami może się zdarzyć, że promotor nie chce Ci udostępnić tego raportu. Niestety, poza grzecznymi negocjacjami nie możesz zrobić nic więcej.

Ewentualnie poproś, aby pozwolił Ci przynajmniej przejrzeć ten raport. Zaznacz od razu te fragmenty, które musisz poprawić. Ot i cała filozofia.

Do ilu procent mam jeszcze szansę poprawić plagiat JSA?

Wszystko zależy od Twojego promotora – co wyłączy z raportu i jak wysoki ustawi współczynnik podobieństwa.

Z własnego doświadczenia wiem, że do 80% raczej uda się poprawić plagiat ⭐ Natomiast powyżej 80% może być bardzo ciężko.

⭐ Zakładając, że sam pisałeś swoją pracę. Jeżeli ktoś Ci ją napisał (czytaj: oddał pracę sklejoną z kilku innych), to w większości przypadków lepszym rozwiązaniem jest napisanie całej pracy od nowa.

5 sposobów poprawy plagiatu w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym

1. Poprawa plagiatu JSA. Parafraza plus przypis

To taki klasyk klasyków. Czasami słyszę zarzuty, że Magister na 5 poleca ten sposób. Przecież każdy student wie, że:

  • „w pracy dyplomowej należy korzystać z literatury, ale pisać trzeba własnymi słowami”;
  • „to przecież taka trywialna metoda, jak możesz to polecać”.

Cóż jednak mogę zrobić, że jest to najskuteczniejsza metoda i na wielu uczelniach jedyna dopuszczalna. Czasami dochodzi do absurdalnych sytuacji, w których studenci muszą parafrazować dosłowne definicje.

Ty tego nie rób! Parafrazowanie przy poprawie plagiatu polega na tym, abyś każdy akapit tekstu, który został uznany za plagiat, maksymalnie napisał własnymi słowami i zastosował w nim jak najwięcej synonimów. Oznacza to, że tekst powinien zawierać jak najwięcej nowych wyrazów i konstrukcji zdań, ale sens tego tekstu ma pozostać taki sam.

Zobacz kilka przykładów poprawy plagiatu JSA za pomocą parafrazy:

Jednolity System Antyplagiatowy. Poprawa plagiatu. Przykład parafrazy 1Poprawa plagiatu Jednolity System Antyplagiatowy parafraza przykład 1Jednolity System Antyplagiatowy. Poprawa plagiatu. Przykład parafrazy 2Poprawa plagiatu Jednolity System Antyplagiatowy parafraza przykład 2Jednolity System Antyplagiatowy. Poprawa plagiatu. Przykład parafrazy 3Poprawa plagiatu Jednolity System Antyplagiatowy parafraza przykład 3

Uwaga! Jeszcze raz przypominam!

Nie parafrazuj definicji – one muszą być jasno oznaczone jako cytat!

2. Poprawa plagiatu JSA. Dodawaj jak najwięcej zdań „od siebie”

Jednolity System Antyplagiatowy bardzo nie lubi zbitych bloków tekstu. Czyli akapitów po kilkadziesiąt wersów, które nie są przerwane żadnym komentarzem lub elementem graficznym.

Przykład zbitego bloku tekstupoprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy blok tekstu

Takie długie bloki tekstu uznanego za plagiat można łatwo rozbić, dodając własne przemyślenia i wtrącenia, które nie zostaną uznane za plagiat, bo są Twoim autorskim tekstem.

Np. na zakończenie każdego akapitu możesz pokusić się o zdanie własnego podsumowania, co Ty myślisz na konkretny temat.

Przed każdym akapitem można także dodać zdanie wstępu, w którym wyjaśnisz własnymi słowami, co będziesz omawiał i dlaczego jest to istotne.

Zobacz przykłady ⬇⬇
Blok tekstu bez wtrąceń. Przykład 1poprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy blok tekstu przed zmianą 1Blok tekst z wtrąceniami. Przykład 1poprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy blok tekstu po zmianie 1Blok tekstu bez wtrąceń. Przykład 2poprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy blok tekstu przed zmianą 2Blok tekstu z wtrąceniami. Przykład 2poprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy blok tekstu po zmianie 2

3. Skorzystaj z większej liczby źródeł

Napisałeś 15-stronicowy rozdział teoretyczny na podstawie 2 źródeł i jesteś zdziwiony, że JSA pokazał plagiat? To tak samo, jak byś w sobotę w nocy wypił butelkę wódki, zapił 4 piwami i zdziwił się, że w niedzielę rano masz kaca. Czy dostrzegasz tę wyjątkową, subtelną analogię?

Opisując jakiś problem, skorzystaj z większej liczby źródeł, tak aby każdy akapit pochodził z innego. Urozmaicenie źródeł znacznie obniża ryzyko plagiatu. Oczywiście, nie zapomnij do każdego akapitu dać przypis, skąd pochodzą konkretne informacje.

Zobacz przykłady ⬇⬇
Jednolity System Antyplagiatowy. Poprawa plagiatu. Mała liczba źródełpoprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy za mało źródeł

Jednolity System Antyplagiatowy. Poprawa plagiatu. Dodanie nowych źródełpoprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy dodanie źródeł

4. Stosuj prawidłowego cytowanie

Pamiętasz, co pisałem w pierwszym punkcie na temat parafrazowania definicji? To wcale nie był żart. Ty po prostu nie możesz zgodzić się na taką sytuację. Stosuj od początku prawidłowe cytowanie. Jeżeli JSA pokaże plagiat w Twoich cytatach (a zapewne pokaże), poproś promotora o ich wyłączenie ze sprawdzenia.

Dlaczego?

Jeśli w pracy podajesz jakieś definicje, trudno jest wymyślić je od nowa. Wówczas należy wypowiedź konkretnego autora zaopatrzyć w cudzysłów oraz dokładny przypis. Dzięki temu masz jasny dowód, że przecież zgodnie z prawem nie popełniłeś plagiatu, gdyż zacytowałeś konkretnego autora i podałeś pełny przypis.

Zobacz przykłady, jak prawidłowo cytować ⬇⬇

poprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy cytowanie

5. Poproś promotora o wyłączenie pewnych elementów pracy ze sprawdzenia

To chyba najszybszy sposób. Jeżeli Twoja praca nieznacznie przekroczyła współczynnik plagiatu, to po wyłączeniach promotora może wcale nie będziesz musiał jej poprawiać.

Co należy wyłączyć ze sprawdzenia? To już zależy od konkretnej pracy. Temat wyłączeń bardzo szeroko omawiamy w kursie poprawa plagiatu w JSA.

No dobrze, uchylę rąbka tajemnicy. Na pewno trzeba wyłączyć stronę tytułową, bibliografię i spis treści.

Poprawa plagiatu JSA. Podsumowanie

To tyle z tych podstawowych sposobów. Pewnie chciałbyś zapytać, który z nich jest najskuteczniejszy i na pewno zadziała w Twojej pracy? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda praca jest inna.

Sposób, który zadziała w przypadku pracy badawczej z bezpieczeństwa wewnętrznego, może nie sprawdzić się przy typowo badawczej pracy inżynieryjnej.

Osobną kwestią są prace dyplomowe pisane na kierunku prawa, gdzie przecież bardzo często nie da się napisać nic własnymi słowami.

Dlatego właśnie oferuję pomoc i indywidualne konsultacje, podczas których każdą pracę i raport można ocenić niezależnie i przedstawić najlepszy sposób na jej poprawę.
Bardzo ważne. Analiza raportu i pracy zawsze jest darmowa.

Zapraszam do kontaktu.

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza także może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB ??

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze ?

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej ⬇⬇

Nie zapomnij o prezencie!

Komentarz do “Poprawa plagiatu JSA. 5 sprawdzonych sposobów

  • 24 maja 2020 o 22:30
    Permalink

    bardzo przydatne i łatwe do przyswojenia informacje, dużo przykładów

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *