Antyplagiat najczęściej zadawane pytania

W poniższym artykule opowiem Ci o tym, czym jest antyplagiat. Dowiesz się, na czym polega sprawdzanie pracy antyplagiatem, jak przebiega procedura sprawdzania Twojej pracy systemem antyplagiatowym i czy masz się czego obawiać.

Nie mam czasu czytać. JSA pokazał plagiat😱!! Potrzebuje szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej⬇.
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Błyskawiczna pomoc.
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Kurs online poprawy pracy.
–>Jednolity System Antyplagiatowy. Konsultacje. Analiza raportu i pracy.antyplagiat co to

Antyplagiat? A kogo to interesuje?

Witaj. Ten artykuł jest przeznaczony dla:

1. Początkujących studentów.
Jeżeli niedawno zacząłeś pisać pracę dyplomową i usłyszałeś mrożące wódkę w żyłach słowo „ANTYPLAGIAT”, czytaj dalej. Rozprawimy się z kilkoma mitami.

2. Studentów, którzy napisali pracę, ale boją się plagiatu.
Jeżeli korzystałeś z Wikipedii, Ściągi, tudzież innych chomików to ten wpis jest szczególnie dla Ciebie.

3. Dla wszystkich, którzy trafili tu z Googla.
Nie potrafię pojąć, dlaczego antyplagiat to tak często wyszukiwane hasło w internecie. Jeżeli więc wpisałeś w Googla słowo antyplagiat to bardzo mi miło. Dobrze trafiłeś.

Stawiam o zakład 15 groszy 💰, że nie znajdziesz lepszego źródła wiedzy na temat antyplagiatu, plagiatu, systemów antyplagiatowych w polskim internecie.

Już nie musisz szukać odpowiedzi na forach internetowych. Nie musisz pytać starszych, mądrzejszych (teoretycznie) kolegów. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania o antyplagiat. Bez lania wody i naukowego bełkotu, którego i tak nikt nie rozumie.

Jednolity System Antyplagiatowy pokazał plagiat. Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?


Antyplagiat. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest antyplagiat?

Pojęcie Antyplagiatu doczekało się nawet swojej definicji w Wikipiedii>>:

Antyplagiat to: „narzędzie umożliwiające weryfikację dowolnego tekstu pod kątem nieuprawnionych zapożyczeń oraz prób ich ukrycia. System wykrywa podobieństwa we wszystkich językach opierających się na alfabecie łacińskim oraz jest odporny na próby fałszowania wyników (m.in. odnajduje w tekście tzw. „białe znaki”, twarde spacje oraz litery z obcych alfabetów użyte w celu zaburzenia weryfikacji)”.

Można to wytłumaczyć jeszcze prościej:

Antyplagiat to taki system informatyczny, który ma porównać Twoją pracę dyplomową ze źródłami internetowymi, aktami prawnymi, literaturą i pracami dyplomowymi obronionymi już wcześniej.

Można jeszcze przytoczyć definicje studenta Janusza:

Antyplagiat to przymusowy, zorganizowany system do dręczenia studentów.na czym polega antyplagiat

2. Jak działa antyplagiat? Antyplagiat jak działa?

W skrócie antyplagiat działa w następujący sposób.

jak działa antyplagiat

Źródło: magisterna5.pl

Antyplagiat to taki brodaty naukowiec, który cały czas się uczy. Czyta cały Internet i wszystkie obronione prace dyplomowe.

Gdy już przyjdzie ten czas, Twój promotor wysyła mu Twoją pracę. On czyta ją bardzo wnikliwie i zaznacza te fragmenty, które „gdzieś już widział”.

Potem odsyła Twoją pracę z podkreśleniami do Twojego promotora i mówi: „kolego proszę zwrócić uwagę na te fragmenty, być może student coś kombinuje”.

W skrócie działanie antyplagiatu ma na celu pokazanie promotorowi „zapożyczeń”, których dokonałeś podczas pisania pracy.

3. Co sprawdza antyplagiat?

Antyplagiat sprawdza podobieństwo Twojej pracy z:

• źródłami internetowymi- jeżeli do pracy wkleiłeś żywcem fragmenty tekstu ze stron, raportów, e-booków to na 300% procent system antyplagiatowy to pokaże; co więcej poda dokładne adresy źródeł, z których korzystałeś;

• aktami prawnymi- wszystkie akty prawne, które dosłownie cytowałeś, zostaną wskazane przez antyplagiat;

• pracami dyplomowymi obronionymi wcześniej– jeżeli będziesz chciał być spryciarzem i za bardzo skorzystasz z prac dyplomowych, które zostały obronione już wcześniej, to możesz być pewien, że antyplagiat to wykryje. Dodatkowo pokaże promotorowi tytuł, nazwę uczelni i autora pracy, z której skorzystałeś.

4. Co wykrywa antyplagiat?

Antyplagiat wykrywa wszelkie dosłowne zapożyczenia. Czyli jeżeli wkleisz coś „na żywca” z internetu lub innej pracy to zostanie to wykryte.

Jeżeli przepiszesz fragmenty własnymi słowami, wtedy powinno być ok. Nie zapomnij tylko o przypisie!

Chcesz wiedzieć więcej?
Zobacz kurs: „Jak pisać bez plagiatu”>>>(Premiera 1.10.2019)

5. Przepiszę kilka akapitów z książki. Czy antyplagiat sprawdza książki?

Na to pytanie nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć.

Jeżeli skorzystasz z jakiegoś klasyka, cytowanego w kilkudziesięciu tysiącach prac dyplomowych, antyplagiat z pewnością to wykaże.

Jeżeli kupisz książkę wydaną tydzień temu, niedostępną jeszcze w internecie, to masz wielką szansę, że do momentu sprawdzenia Twojej pracy, nie pojawi się ona w bazie.

Pamiętaj tylko, że kopiując fragmenty danego dzieła, bez podawania przypisu i tak popełniasz plagiat. Czyli, mimo że system tego nie pokazał to i tak jesteś plagiatorem i dopadnie Cię w przyszłości komisja śledcza i detektyw Rutkowski 😊

6. Zastosuję cytat. Czy antyplagiat to pokaże?

Tutaj sprawa jest prostsza. Jeżeli cytujesz coś dosłownie, antyplagiat to pokaże. Jednak „uzbroiłeś” cytat w przypis, to nie twierdzisz, że to Twoje słowa. Więc jest ok.

Pamiętaj tylko, że Twoja praca nie może składasz się z samym przypisów.

7. Antyplagiat, ile procent? Jaki jest dopuszczalny wskaźnik plagiatu? Antyplagiat jakie współczynniki?

Kiedyś za czasów systemu plagiat.pl dopuszczalny współczynnik wynosił tylko 5%. Od stycznia 2019, czyli strasznej daty wprowadzenia Jednolitego Systemu Antyplagiatowego ten współczynnik wynosi zazwyczaj 30%.

Teoretycznie jest łatwiej, ale jak pokazały pierwsze miesiące stosowania JSA, wielu studentom jest bardzo ciężko nie przekroczyć tego współczynnika.

Tych 30% nie możesz traktować jako magicznej liczby. Wszystko zależy od promotora, kierunku studiów i wytycznych uczelni. Dokładnie w tej kolejności.

8. Antyplagiat ile słów pod rząd? Co ile słów zmieniać tekst? Ile powtórzonych słów to plagiat?

W początkowych okresach działania programów antyplagiatowych narosło wiele szkodliwych mitów, które niestety funkcjonują do dziś. Jednym z nich jest to, że wystarczy „zmieniać co piąte, siódme, dziesiąte słowo” w skopiowanym tekście i już nie będzie plagiatu.

To kompletna bzdura, niestety to nie wystarczy. W Jednolitym Systemie Antyplagiatowym czasami nie pomoże zmiana nawet co drugiego słowa. Zapomnij najlepiej o tym sposobie pisania pracy.

Naucz się pisać bez plagiatu>>>(Premiera 1.10.2019)

9. Jak sprawdzić pracę systemem antyplagiatowym? Jak sprawdzić prace systemem antyplagiatowym?

Każdy student chciałby mieć pewność i wcześniej sprawdzić pracę w systemie antyplagiatowym. Kiedyś po części miało to sens. Na stronie plagiat.pl mogłeś sprawdzić pracę pod kątem zapożyczeń z internetu.

Od momentu wprowadzenia Jednolitego Systemu Antyplagiatowego student NIE MA MOŻLIWOŚCI WCZEŚNIEJSZEGO SPRAWDZENIA PRACY W SYSTEMIE ANTYPLAGIATOWYM.

Temat wyczerpałem w tym artykule:
Dlaczego nie warto sprawdzać pracy w systemie antyplagiatowym?>>

10. Jaki program antyplagiatowy polecacie? W jakim programie antyplagiatowym sprawdzić wcześniej pracę?

Nie polecam ABSOLUTNIE ŻADNEGO programu antyplagiatowego. Odradzam Ci marnowania pieniędzy. Czekaj na wyniki z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego i dopiero wtedy poprawiaj.

Ponownie odsyłam Cię do artykułu:
Dlaczego nie warto sprawdzać pracy w systemie antyplagiatowym?>>

11. Ile kosztuje antyplagiat? Jaki jest koszt sprawdzenia w systemie antyplagiatowym?

Nic nie kosztuje. Uczelnia za darmo sprawdzi Twoją pracę w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.

12. Sprawdzanie antyplagiatowe, ile trwa?

Teoretycznie twórcy JSA obiecali, że będzie to trwało maksymalnie kilka godzin. W praktyce bardzo dużo zależy od efektywności pracy Twojego promotora lub pracowników dziekanatu, ponieważ to oni będą wysyłali Twoją pracę do sprawdzenia.

Zazwyczaj najpóźniej na drugi dzień powinieneś już otrzymać wyniki.

13. Jak ominąć antyplagiat? Jak oszukać antyplagiat? Jak obejść system antyplagiatowy?

Jesteśmy w Polsce, więc bez elementu kombinowania, obchodzenia systemu nie da się kupić nawet papieru toaletowego.

Pamiętaj!
NIE MA SPOSOBU NA OSZUKANIE SYSTEMU ANTYPLAGIATOWEGO.

Stosując takie sposoby jak wstawianie białych znaków interpunkcyjnych, czy zmiana liter na cyrylice narażasz się na prawdziwe problemy. Za takie kombinowanie możesz dostać nawet wilczy bilet z uczelni.

Ochłoń i pomyśl. Zdecydowanie nie warto.

14. Co grozi za plagiat?

Dożywocie z bohaterami Prison Break i zarządem mafii Wołomińskiej pod jedną celą.

Żartuję oczywiście 😊

O ile nie skopiowałeś całej pracy dyplomowej to raczej nic. Będziesz musiał poprawić pracę i oddać ją do ponownego sprawdzenia.

Jeżeli nie uda Ci się poprawić pracy, będziesz musiał napisać ją od nowa i powtarzać seminarium. A wiadomo, że nie będzie ci się chciało tego robić. Wrócić po przerwie na uczelnię jest bardzo trudno.

W najlepszym przypadku zmarnujesz czas, a w najgorszym kilka lat, bo studia bez dyplomu to jak wesele bez oczepin i tortu podawanego po północy.

15. Jak uniknąć plagiatu?

Od kiedy prace są sprawdzane w JSA, problem plagiatu urósł do gigantycznych rozmiarów. Jeżeli Ty chcesz uniknąć plagiatu i późniejszych męczących poprawek lub pisania pracy od nowa przede wszystkim:

• chodź na seminaria,
• współpracuj z promotorem,
• naucz się prawidłowo cytować, parafrazować i korzystać z różnych źródeł,
• korzystaj ze sprawdzonych materiałów,
• nie korzystaj z szemranych pomocy.

Brzmi skomplikowanie? Możesz skorzystać z szybszego rozwiązania.
Jak pisać bez plagiatu. Kurs>> (Premiera 1.10.2019)

16. Jaki antyplagiat od 2019 roku?

Od 1 stycznia niczym Saturn pożerający własne dzieci, władanie nad wszystkimi uczelniami i mózgami studentów objął Jednolity System Antyplagiatowy.

Możesz być znajomym Piaska, znać Burmistrza Przałęczny Psiej Dolnej, z Dodą co sobotę pić kawę ze strusim mlekiem Twoja praca i tak będzie sprawdzana w tym systemie.

system antyplagiatowy od 2019

17. Czy da się poprawić plagiat? Jak poprawić plagiat? Jak poprawić antyplagiat?

Jeżeli wynik badania przekroczy magiczne 30%, dostajesz 3 szanse poprawy plagiatu. Jeżeli się nie uda, to czeka cię powtarzanie semestru i pisanie nowej pracy.

Odnośnie poprawy plagiatu mogę Ci bardzo dużo zaproponować.

Artykuł- Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej>>

Pomoc w poprawie plagiatu>>

Kurs- Poprawa plagiatu>> 

Antyplagiat. Podsumowanie.

Jeżeli w głowie czujesz mętlik niczym student, który spóźnił się 5 minut do sklepu nocnego, to nie martw się. Nie Ty jeden martwisz się plagiatem.

Aktualnie doszło do tego, że studenci nie zastanawiają, o czym pisać pracę dyplomową, jakie badania przeprowadzić, jak pozytywnie zaskoczyć promotora.

Współczesny student zastanawia się nad tym, jak pisać, aby nie było plagiatu i praca została dopuszczona do obrony.

Dlatego ten temat pozostawiam otwarty. Masz jakiekolwiek pytania, pisz w komentarzu⬇⬇. Na wszystkie odpowiem.

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

7 thoughts on “Antyplagiat najczęściej zadawane pytania

 • 6 kwietnia 2021 o 18:33
  Permalink

  Czy jeśli piszę pracę sama, przekształcam zdania, aby jak najbardziej różniły się „pisownią”od tekstów w podanych źródła, ale jednak żeby zachować podany sens. Czy będzie to oznaczone jako plagiat

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2021 o 14:43
  Permalink

  Czy ten system pokaże mi, gdzie konkretnie jest plagiat? Czy po prostu poinformuje, że praca nie jest moja?

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 22:01
  Permalink

  No dobra, a jak korzystam z angielskich źródeł i czasem na przykład dwa zdania z rzędu są takie same jak w źródle tylko u mnie w pracy po polsku a tam po angielski to jak to wyglada wtedy?

  Odpowiedz
 • 18 stycznia 2021 o 14:53
  Permalink

  A co w pracami inżynierskimi projektowymi ,gdzie lwia część pracy to wzory i ich opisy , które wszędzie muszą być identyczne, sam specyfika pracy sprawa że jest podobna do innych. System pokaże na plagiat ponad 30% wóczas mimoże ta mnie ma nic plagiatowanego.

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2020 o 14:34
  Permalink

  Czy prace pisane w latach 2006-2009 tez są brane pod uwagę jeżeli chodzi o plagiat? Czy teksty zabrane z takich prac będzie można wykryć i uznany za plagiat?

  Odpowiedz
  • 11 stycznia 2021 o 13:18
   Permalink

   raczej tak, uczelnie raczej zasilają swoja bazę danych pracami nawet z przed „epoki komputerowej”

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.