Antyplagiat – najczęściej zadawane pytania

Ostatnia aktualizacja 10 stycznia 2024

W poniższym artykule opowiem Ci o tym, czym jest antyplagiat. Dowiesz się, na czym polega sprawdzanie pracy antyplagiatem, jak przebiega procedura sprawdzania Twojej pracy systemem antyplagiatowym i czy masz się czego obawiać.

Nie mam czasu czytać. JSA pokazał plagiat!! Potrzebuję szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej ⬇
–> Pomoc w poprawie plagiatu
–> Kurs poprawy plagiatu

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

antyplagiat

Antyplagiat? A kogo to interesuje?

Witaj. Ten artykuł jest przeznaczony dla:

1. Początkujących studentów
Jeżeli niedawno zacząłeś pisać pracę dyplomową i usłyszałeś mrożące wódkę w żyłach słowo „ANTYPLAGIAT”, czytaj dalej. Rozprawimy się z kilkoma mitami. A jak nie masz czasu, to dołącz do szkolenia: „Jak pisać bez plagiatu”. Nauczymy Cię dobrze i szybko pisać pracę.

2. Studentów, którzy napisali pracę, ale boją się plagiatu
Jeżeli korzystałeś z Wikipedii, Ściągi, tudzież innych chomików, to ten wpis jest szczególnie dla Ciebie. Jak wyjdzie plagiat, dowiesz się jak go poprawiać.

3. Dla szukających darmowego (lub płatnego) programu antyplagiatowego
Odpuść i nie marnuj cennego czasu. Twoją pracę sprawdzi promotor w JSA, nie ma potrzeby wysyłanie jej nigdzie wcześniej. Ten czas poświęć lepiej na dopracowanie swojej pracy. Nie wiesz jak? Mamy wiele pomocnych materiałów.

4. Dla wszystkich, którzy trafili tu z Google’a
Nie potrafię pojąć, dlaczego antyplagiat to tak często wyszukiwane hasło w Internecie. Jeżeli więc wpisałeś w Google’a słowo antyplagiat, to bardzo mi miło. Dobrze trafiłeś.

Stawiam zakład o 15 groszy, ? że nie znajdziesz lepszego źródła wiedzy na temat antyplagiatu, plagiatu, systemów antyplagiatowych w polskim Internecie.

Już nie musisz szukać odpowiedzi na forach internetowych. Nie musisz pytać starszych, mądrzejszych (teoretycznie) kolegów. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania o antyplagiat. Bez lania wody i naukowego bełkotu, którego i tak nikt nie rozumie.


Nie ma czasu czytać. Czy pokażesz mi jak poprawić plagiat?

Udostępniam Ci 18 kompletny kurs poprawy plagiatu w JSA. Sprawdzone schematy, dzięki którym skutecznie poprawisz plagiat, bez powtarzania roku i pisania nowej pracy. Powiem Ci w tajemnicy, że czasami wcale nie będziesz musiał nic poprawiać. Szczegółów dowiesz się w kursie.

Dostaniesz:
kilkanaście lekcji video (po 2 -4 minuty, same konkrety, szanuje Twój czas),
 checklisty i mapy myśli (wyjaśniam Ci krok po kroku, jak masz poprawiać plagiat),

Dodatkowo:

✔ e-book „Słownictwo potrzebne przy poprawie plagiatu”
konsultacja telefoniczna (pomożemy Ci indywidualnie)
✔ i wiele, wiele więcej.

Poprawa plagiatu zajmuje przeciętnie 2–7 dni⌛. Z tym materiałami poprawisz plagiat nawet w mniej niż 12 godzin. 

Twoja inwestycja wyniesie tylko 257 zł 97 zł.
To śmieszna cena! Przelicz, wartość czasu, który zyskasz! ?.
Przez plagiat Twoja obrona może przepaść. Miesiące ciężkiej pracy pójdą na marne.

Zastanów się, czy warto ryzykować popełnienie głupich błędów?

Pobieram Pakiet Poprawa Plagiatu >>

Co roku kilkaset studentów korzysta z tych materiałów. Często dostajemy takie opinie ⬇

Opinie o kursie poprawa plagiatu JSA


Antyplagiat. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest antyplagiat?

Pojęcie antyplagiatu doczekało się nawet swojej definicji w Wikipiedii>>

Antyplagiat to: narzędzie umożliwiające weryfikację dowolnego tekstu pod kątem nieuprawnionych zapożyczeń oraz prób ich ukrycia. System wykrywa podobieństwa we wszystkich językach opierających się na alfabecie łacińskim oraz jest odporny na próby fałszowania wyników (m.in. odnajduje w tekście tzw. „białe znaki”, twarde spacje oraz litery z obcych alfabetów użyte w celu zaburzenia weryfikacji).

Można to wytłumaczyć jeszcze prościej:

Antyplagiat to system informatyczny, który ma porównać Twoją pracę dyplomową ze źródłami internetowymi, aktami prawnymi, literaturą i pracami dyplomowymi obronionymi już wcześniej.

Można jeszcze przytoczyć definicję studenta Janusza:

Antyplagiat to przymusowy, zorganizowany system do dręczenia studentów.na czym polega antyplagiat

2. Jak działa antyplagiat?

W skrócie antyplagiat działa w następujący sposób.

jak działa antyplagiat

Źródło: magisterna5.pl

Antyplagiat to taki brodaty naukowiec, który cały czas się uczy. Czyta cały Internet i wszystkie obronione prace dyplomowe.

Gdy już przyjdzie czas, Twój promotor wysyła mu Twoją pracę. On czyta ją bardzo wnikliwie i zaznacza te fragmenty, które „gdzieś już widział”.

Potem odsyła Twoją pracę z podkreśleniami do Twojego promotora i mówi: „Kolego, proszę zwrócić uwagę na te fragmenty, być może student coś kombinuje”.

Ogólnie – działanie antyplagiatu ma na celu pokazanie promotorowi „zapożyczeń”, których dokonałeś podczas pisania pracy.

3. Co sprawdza antyplagiat?

Antyplagiat sprawdza podobieństwo Twojej pracy:

 ze źródłami internetowymi – jeżeli do pracy wkleiłeś żywcem fragmenty tekstu ze stron, raportów, e-booków to na 300% system antyplagiatowy to pokaże; co więcej – poda dokładne adresy źródeł, z których korzystałeś;

 z aktami prawnymi – wszystkie akty prawne, które cytowałeś dosłownie, zostaną wskazane przez antyplagiat;

 z pracami dyplomowymi obronionymi wcześniej – jeżeli będziesz chciał być spryciarzem i za bardzo skorzystasz z prac dyplomowych, które zostały obronione już wcześniej, to możesz być pewien, że antyplagiat to wykryje. Dodatkowo pokaże promotorowi tytuł, nazwę uczelni i autora pracy, z której skorzystałeś.

4. Co wykrywa antyplagiat?

Antyplagiat wykrywa wszelkie dosłowne zapożyczenia. Czyli jeżeli wkleisz coś „na żywca” z Internetu lub innej pracy, to zostanie to wykryte.

Jeżeli przepiszesz fragmenty własnymi słowami, wtedy powinno być OK. Nie zapomnij tylko o przypisie!

Chcesz wiedzieć więcej?
Zobacz kurs: „Jak pisać bez plagiatu”

5. Przepiszę kilka akapitów z książki. Czy antyplagiat sprawdza książki?

Na to pytanie nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć.

Jeżeli skorzystasz z jakiegoś klasyka, cytowanego w kilkudziesięciu tysiącach prac dyplomowych, antyplagiat z pewnością to wykaże.

Jeżeli kupisz książkę wydaną tydzień temu, niedostępną jeszcze w Internecie, to masz wielką szansę, że do momentu sprawdzenia Twojej pracy, nie pojawi się ona w bazie.

Pamiętaj tylko, że kopiując fragmenty danego dzieła, bez podawania przypisu i tak popełniasz plagiat. Czyli mimo że system tego nie pokazał, to i tak jesteś plagiatorem i dopadnie Cię w przyszłości komisja śledcza i detektyw Rutkowski ?

6. Zastosuję cytat. Czy antyplagiat to pokaże?

Tutaj sprawa jest prostsza. Jeżeli cytujesz coś dosłownie, antyplagiat to pokaże. Jednak jeśli „uzbroiłeś” cytat w przypis, to nie twierdzisz, że to Twoje słowa. Więc jest OK.

Pamiętaj tylko, że Twoja praca nie może składać się z samych przypisów.

7. Jaki jest dopuszczalny wskaźnik plagiatu?

Kiedyś za czasów systemu plagiat.pl dopuszczalny współczynnik wynosił tylko 5%. Od stycznia 2019, czyli strasznej daty wprowadzenia Jednolitego Systemu Antyplagiatowego, ten współczynnik wynosi zazwyczaj 30%.

Teoretycznie jest łatwiej, ale jak pokazały pierwsze miesiące stosowania JSA, wielu studentom jest bardzo ciężko nie przekroczyć tego współczynnika.

Tych 30% nie możesz traktować jako magicznej liczby. Wszystko zależy od promotora, kierunku studiów i wytycznych uczelni. Dokładnie w tej kolejności.

8. Co ile słów zmieniać tekst? Ile powtórzonych słów to plagiat?

W początkowych okresach działania programów antyplagiatowych narosło wiele szkodliwych mitów, które niestety funkcjonują do dziś. Jednym z nich jest to, że wystarczy „zmieniać co piąte, siódme, dziesiąte słowo” w skopiowanym tekście i już nie będzie plagiatu.

To kompletna bzdura! Niestety – to nie wystarczy. W Jednolitym Systemie Antyplagiatowym czasami nie pomoże zmiana nawet co drugiego słowa. Zapomnij najlepiej o tym sposobie pisania pracy.

Naucz się pisać bez plagiatu>>

9. Jak sprawdzić pracę systemem antyplagiatowym?

Każdy student chciałby mieć pewność i wcześniej sprawdzić pracę w systemie antyplagiatowym. Kiedyś po części miało to sens. Na stronie plagiat.pl mogłeś sprawdzić pracę pod kątem zapożyczeń z Internetu.

Od momentu wprowadzenia Jednolitego Systemu Antyplagiatowego student NIE MA MOŻLIWOŚCI WCZEŚNIEJSZEGO SPRAWDZENIA PRACY W SYSTEMIE ANTYPLAGIATOWYM.

Temat wyczerpałem w tym artykule:
Dlaczego nie warto sprawdzać pracy w systemie antyplagiatowym?>>

10. Jaki program antyplagiatowy polecacie? W którym z nich sprawdzić wcześniej pracę?

Nie polecam ABSOLUTNIE ŻADNEGO programu antyplagiatowego. Odradzam Ci marnowanie pieniędzy. Czekaj na wyniki z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego i dopiero wtedy poprawiaj.

Ponownie odsyłam Cię do artykułu:
Dlaczego nie warto sprawdzać pracy w systemie antyplagiatowym?>>

11. Ile kosztuje antyplagiat? Jaki jest koszt sprawdzenia w systemie antyplagiatowym?

Nic nie kosztuje. Uczelnia za darmo sprawdzi Twoją pracę w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.

12. Ile trwa sprawdzanie antyplagiatowe?

Teoretycznie twórcy JSA obiecali, że będzie to trwało maksymalnie kilka godzin. W praktyce bardzo dużo zależy od efektywności pracy Twojego promotora lub pracowników dziekanatu, ponieważ to oni będą wysyłali Twoją pracę do sprawdzenia.

Zazwyczaj najpóźniej na drugi dzień powinieneś już otrzymać wyniki.

13. Jak ominąć albo oszukać antyplagiat?

Jesteśmy w Polsce, więc bez elementu kombinowania, obchodzenia systemu nie da się kupić nawet papieru toaletowego…

Pamiętaj!
NIE MA SPOSOBU NA OSZUKANIE SYSTEMU ANTYPLAGIATOWEGO.

Stosując takie sposoby, jak wstawianie białych znaków interpunkcyjnych czy zmiana liter na cyrylicę – narażasz się na prawdziwe problemy. Za takie kombinowanie możesz dostać nawet wilczy bilet z uczelni.

Ochłoń i pomyśl. Zdecydowanie nie warto.

14. Co grozi za plagiat?

Dożywocie z bohaterami Prison Break i zarządem mafii Wołomińskiej w jednej celi.

Żartuję oczywiście ?

O ile nie skopiowałeś całej pracy dyplomowej, to raczej nic. Będziesz musiał poprawić pracę i oddać ją do ponownego sprawdzenia.

Jeżeli nie uda Ci się poprawić pracy, będziesz musiał napisać ją od nowa i powtarzać seminarium. A wiadomo, że nie będzie Ci się chciało tego robić. Wrócić po przerwie na uczelnię jest bardzo trudno.

W najlepszym przypadku zmarnujesz trochę czasu, a w najgorszym kilka lat, bo studia bez dyplomu to jak wesele bez oczepin i tortu podawanego po północy.

15. Jak uniknąć plagiatu?

Od kiedy prace są sprawdzane w JSA, problem plagiatu urósł do gigantycznych rozmiarów. Jeżeli Ty chcesz uniknąć plagiatu i późniejszych męczących poprawek lub pisania pracy od nowa, przede wszystkim:

chodź na seminaria,
współpracuj z promotorem,
• naucz się prawidłowo cytować, parafrazować i korzystać z różnych źródeł,
korzystaj ze sprawdzonych materiałów,
• nie korzystaj z szemranych pomocy.

Brzmi skomplikowanie? Możesz skorzystać z szybszego rozwiązania.
Pakiet materiałów: Jak pisać bez plagiatu>>

16. Jaki antyplagiat od 2019 roku?

Od 1 stycznia 2019, niczym Saturn pożerający własne dzieci, władanie nad wszystkimi uczelniami i mózgami studentów objął Jednolity System Antyplagiatowy.

Możesz być znajomym Piaska, znać Burmistrza Przałęczny Psiej Dolnej, co sobotę pić z Dodą kawę ze strusim mlekiem – Twoja praca i tak będzie sprawdzana w tym systemie.

system antyplagiatowy od 2019

17. Czy da się poprawić plagiat? Jak to zrobić?

Jeżeli wynik badania przekroczy magiczne 30%, dostajesz 3 szanse poprawy plagiatu. Jeżeli się nie uda, to czeka Cię powtarzanie semestru i pisanie nowej pracy.

Odnośnie do poprawy plagiatu mogę Ci bardzo dużo zaproponować.

Artykuł – Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej>>

Pomoc w poprawie plagiatu>>

Kurs – Poprawa plagiatu>> 

Antyplagiat. Podsumowanie

Jeżeli w głowie czujesz mętlik niczym student, który spóźnił się 5 minut do sklepu nocnego, to nie martw się. Nie Ty jeden martwisz się plagiatem.

Aktualnie doszło do tego, że studenci nie zastanawiają się: o czym pisać pracę dyplomową? jakie badania przeprowadzić? jak pozytywnie zaskoczyć promotora?

Współczesny student zastanawia się nad tym, jak pisać, aby nie było plagiatu i praca została dopuszczona do obrony.

Dlatego ten temat pozostawiam otwarty. Masz jakiekolwiek pytania – pisz w komentarzu ⬇⬇ Na wszystkie odpowiem.

Nie zapomnij o prezencie!

Komentarz do “Antyplagiat – najczęściej zadawane pytania

 • 3 grudnia 2023 o 22:18
  Permalink

  Pisałam pracę licencjacką w 2010r, chciałabym kilka elementów zawrzeć w pracy magisterskiej, czy baza prac dyplomowych sięga 2010r?

  Odpowiedz
 • 22 października 2023 o 12:06
  Permalink

  Czy jeśli piszę pracę i wysyłam ją sobie na messengera żeby nie zgubić to system JSA może to jakoś wyłapać? Jestem zielony w tym a pracę piszę sam tylko co jakiś czas wysyłam na konto i potem edytuję w wolnej chwili. Nigdzie indziej tego nie udostępniam.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2023 o 01:45
  Permalink

  Pisałam pracę wyłącznie przeglądową. Nie miałam żadnych badań czy własnych wniosków do napisania w związku z takim charakterem pracy. Korzystałam z wielu źródeł (głównie publikacje naukowe, ale również akty prawne) opierając się na synonimach czy zapisywaniu całych zdań własnymi słowami, oczywiście wstawiając za każdym razem przypisy. W końcowym raporcie wyszło 4%. Jak piszecie pracę sami bez “ściągania” całych zdań to nie ma się o co martwić! Nie jest to aż takie straszne B)

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 18:28
  Permalink

  czy spis tresci moze byc taki sam lub podobny do kogos kto juz napisal taka prace oraz taki sam temat?

  Odpowiedz
  • 24 stycznia 2023 o 18:20
   Permalink

   Na moim wydziale wszyscy mają z góry narzucony, taki sam spis treści więc raczej luz.

   Odpowiedz
 • 1 listopada 2022 o 22:08
  Permalink

  Zastanawia mnie rozdział teoretyczny i metodologiczny. Przecież tam przytaczanie siłą rzeczy jest plagiatem… Czy promotor czuwa nad odhaczaniem niezbędnej literatury? Ciężko nie posłużyć się tu prawem cytatu i odnoszeniem do klasyków, lub powielaniem już istniejących wywodów w wielu, i wielu artykułach (tam to praktycznie ciągle to samo przytaczają w pewnych zakresach, nawet sprzed 40 lat). Bardziej czy te 2 rozdziały (części) to wyjaśnienie do meritum?

  Odpowiedz
 • 7 września 2022 o 01:09
  Permalink

  Co w przypadku spisu treści? Czy jeśli temat jest bardzo podobny do pracy innej osoby i np. Pierwszy rozdział ogólny, z zagadnieniami, ma prawie identyczne nazwy rozdziałów i podroddziałów to czy antyplagiat na to zareaguje?

  Odpowiedz
  • 7 września 2022 o 01:12
   Permalink

   Pytanie tyczy się również podobnego tytułu rozdziałów co np. Ma artykuł ze źródła, jednak rozwinięcie rozdziału jest napisane bez kopiowania.

   Odpowiedz
  • 12 września 2022 o 14:28
   Permalink

   Spis treści zazwyczaj powinien być wyłączony ze sprawdzenia.

   Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2022 o 09:58
  Permalink

  Mam pytanie, jak to wygląda z tłumaczeniem tekstów z języka angielskiego lub innego na polski, pisząc projekt inżynierski na podstawie publikacji naukowych, które domyślnie są pisane w języku angielskim. Czy tłumaczone teksty również wykrywa JSA jako plagiat? Czy dopiero wtedy, gdy ktoś przetłumaczył tak samo?

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2022 o 14:51
  Permalink

  Czy po otrzymaniu pozytywnego raportu z JSA można coś poprawić w pracy magisterskiej jeśli wcześniej nie zauważyło się pomyłki? A następnie wysłać tą poprawioną pracę do recenzenta? Czy taka praca powinna być przepuszczona jeszcze raz przez antyplagiat czy co należy zrobić w takiej sytuacji?

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 09:58
   Permalink

   Do uzgodnienia wszystko z promotorem. Jeżeli poprawka nie jest bardzo istotna, lepiej zostawić tak jak jest.

   Odpowiedz
 • 22 czerwca 2022 o 22:25
  Permalink

  A co w przypadku gdy fragment mojej pracy pokrywa się po części z fragmentem pracy innej osoby z innej uczelni, ale prace te pisane są w różnych językach – przykładowo polskim i ukraińskim? Delikatnie ocierają się o ten sam temat, stąd możliwość wystąpienia podobieństw (również w słownictwie) tylko w innych językach. Jak to wtedy wygląda przy antyplagiacie?

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 09:57
   Permalink

   Raczej nie powinno zostać wykryte, ale lepiej tak nie kombinować.

   Odpowiedz
 • 12 maja 2022 o 22:54
  Permalink

  Tak tak, na pewno. Nie wolno kombinować.
  A potem dostaję zwrot raportu od promotora, na którym większość “plagiatów” to… przypisy i bibliografia, z adresami stron internetowych, z jakich korzystałem!

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 09:57
   Permalink

   To wszystko raczej powinno być wyłączone ze sprawdzenia.

   Odpowiedz
 • 22 marca 2022 o 17:54
  Permalink

  Co w przypadku jeśli piszę z książki która jest trochę za stara (zmieniam szyk, synonimy itp.), a w przypisie podaje inną książkę/czasopismo które jest aktualne. Treść jest podobna w 1 i 2.

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2022 o 10:04
   Permalink

   Pierwsze słyszę, zeby podac inna książkę, głupota, po co tak kombinować?

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2022 o 14:37
  Permalink

  Czy samo przepuszczenie pracy przez system JSA zostawia ją w bazie i pozostałe prace będą z nią porównywane? Czy jeśli napisałam licencjat 2019 roku i obecnie pisze mgr, która jest kontynuacją pracy licencjackiej i chce powielić pewne fragmenty pracy to będzie antyplagiat?

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 09:56
   Permalink

   Na raporcie na pewno wyjdzie. Ale możesz uzgodnić z promotorem, że praca mgr, będzie kontynuacją licencjackiej. Wszystko musi się odbywać za jego zgodą.

   Odpowiedz
 • 16 grudnia 2021 o 15:14
  Permalink

  Witam mam pytanie piszę pracę sama, zmieniam szyk zdania, akapity, dodaję własne słowa do pracy i stosuję synonimy czy w tym wypadku wyjdzie plagiat czy nie? Staram się w miarę możliwości zmieniać jak najwięcej ale definicję ciężko przekształcić bo to miało sens

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 09:54
   Permalink

   Alicja nikt Ci nie odpowie na ten pytanie. Wszystko okaże się po sprawdzeniu pracy.

   Odpowiedz
 • 9 grudnia 2021 o 19:24
  Permalink

  Co w sytuacji jeśli kawałek własnej pracy inżynierskiej “oparłam” dosyć mocno na innej, znalezionej w sieci pracy (tu akurat magisterskiej) o zbliżonym temacie i całość została przepisana własnymi słowami, ale szyk zdań może być miejscami zbliżony oraz niektóre zdania było ciężko przerobić i poza zastosowaniem synonimów niektórych słów nie byłam w stanie nic w nich zmienić. Jak na to “zareaguje” JSA?

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 09:54
   Permalink

   Raczej wykryje jako plagiat

   Odpowiedz
 • 17 października 2021 o 12:56
  Permalink

  A co jeżeli tłumaczę z anglojęzycznego źródła? Czy antyplagiat ma jakąś funkcje tłumaczenia i wie że kawałek pracy jest przepisany i przetłumaczony?

  Odpowiedz
  • 2 listopada 2021 o 15:45
   Permalink

   Różnie to może być, jeśli ktoś przetłumaczył tak samo, to będzie to plagiatem.

   Odpowiedz
 • 22 września 2021 o 11:11
  Permalink

  Czy jsa wykrywa zdjęcia zapożyczone np. Z instagramu lub instastories?

  Odpowiedz
 • 19 lipca 2021 o 22:41
  Permalink

  A co z załącznikami? Jeżeli piszę program, który robi coś konkretnego, jest on podobny do jakiegoś programu w internecie (np github) i jest w załączniku ale część gdzie opisuje dany program jest już moja w 100% to co wtedy?

  Odpowiedz
  • 26 lipca 2021 o 13:14
   Permalink

   załączniki powinny zostać wyłączone ze sprawdzania, jeśli promotor nie wyłączy żadnych fragmentów, a jest taka możliwość to można też dołączyć załączniki w formie pdf., screenu, czy zdjęcia, wtedy program tego nie wykryje.

   Odpowiedz
 • 13 lipca 2021 o 20:31
  Permalink

  Czy jak piszę o wynagrodzeniach w danej firmie, korzystając z regulaminu wynagradzań firmy, głównie złozonego z paragrafów itd opisujacego wszystko za co przysluguja premie, jak naliczamy stawki itd to jest plagiat? Bo ciężko takie rzeczy pisać swoimi słowami, jak to są suche fakty. To się zalicza pod akty prawne? Chodzi o część badawczą pracy.

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2021 o 14:45
   Permalink

   Oczywiście, to nie jest i nie powinno być traktowane jako plagiat, ale jeśli te treści są gdzieś dostępne w internecie, albo jeśli już ktoś wykorzystywał je wcześniej do swojej pracy dyplomowej, to JSA pokaże te fragmenty jako plagiat. Niestety tak jest. Dlatego najlepiej jest skonsultować sytuację z promotorem, powinien być wyrozumiały i wyłączyć takie fragmenty ze sprawdzania (ma taką możliwość), tak będzie najbezpieczniej 🙂

   Odpowiedz
  • 1 lipca 2022 o 13:05
   Permalink

   Czy jeśli poprawie w pracy tylko te fragmenty, które oznaczył JSA jako plagiat, to wystarczy? Czy w trakcie ponownego sprawdzania pracy przez system, mogą wyjść inne fragmenty plagiatem, które wcześniej nim nie były?

   Odpowiedz
 • 1 lipca 2021 o 19:00
  Permalink

  Mam pytanie co zrobić jeżeli mam 16% plagiatu i moja uczelnia odrzuciła mi moją pracę ? Niestety nie otrzymałem żadnego raportu. ?

  Odpowiedz
  • 5 lipca 2021 o 15:25
   Permalink

   Pójdź do promotora, niech ci wytłumaczy, dlaczego praca nie przeszła, jeśli promotor nie tłumaczy, nie chce pokazać raportu, to udaj się do kogoś wyżej.

   Odpowiedz
 • 28 czerwca 2021 o 20:29
  Permalink

  Czy jeśli kopiowane z Internetu teksty trochę przekształcam ale nie jest to przekształcone w całości ale dam przypisy czy plagiat to wykryje?

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2021 o 10:07
   Permalink

   Jeśli tekst został tylko “trochę” przekształcony to może wyjść plagiat. Aby mieć pewność trzeba przekształcić jak najwięcej słów w danym fragmencie. Przypis sam w sobie oznacza, że fragment nie jest plagiatem, ale JSA nie zwraca na to uwagi niestety.

   Odpowiedz
 • 17 czerwca 2021 o 13:41
  Permalink

  Witam czy jeśli dodam zdjęcie jako skan z internetu, to antyplagiat to wyłapie ?

  Odpowiedz
 • 7 czerwca 2021 o 11:32
  Permalink

  czy prace są porównywane pod względem plagiatu również z innymi pracami dyplomowymi, również z innych uczelni?

  Odpowiedz
 • 4 maja 2021 o 20:12
  Permalink

  Do wstępnego sprawdzania plagiatu dobrze nadaje się program ****** pozwolił mi usunąć fragmenty które ewidentnie były plagiatem przed oddaniem pracy

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2022 o 10:00
   Permalink

   Kompletna bzdura. Odradzamy wysyłanie pracy gdziekolwiek i sprawdzanie jej wczęsniej.

   Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2021 o 18:33
  Permalink

  Czy jeśli piszę pracę sama, przekształcam zdania, aby jak najbardziej różniły się “pisownią”od tekstów w podanych źródła, ale jednak żeby zachować podany sens. Czy będzie to oznaczone jako plagiat

  Odpowiedz
  • 26 maja 2021 o 14:37
   Permalink

   Nie powinno być plagiatu, w takim przypadku 😉

   Odpowiedz
 • 25 lutego 2021 o 14:43
  Permalink

  Czy ten system pokaże mi, gdzie konkretnie jest plagiat? Czy po prostu poinformuje, że praca nie jest moja?

  Odpowiedz
  • 26 maja 2021 o 14:41
   Permalink

   System pokaże wszystkie fragmenty z plagiatem. Oczywiście trzeba otrzymać raport szczegółowy, bo w raporcie ogólnym będą same wyniki bez tekstu.

   Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 22:01
  Permalink

  No dobra, a jak korzystam z angielskich źródeł i czasem na przykład dwa zdania z rzędu są takie same jak w źródle tylko u mnie w pracy po polsku a tam po angielski to jak to wyglada wtedy?

  Odpowiedz
  • 26 maja 2021 o 14:40
   Permalink

   jeśli już ktoś to przetłumaczył wcześniej w swojej pracy, tak samo, jak Ty, to będzie to plagiat. Ale jeśli to tylko kilka zdań, to nie ma to znaczącego wpływu na całościowy wynik raportu.

   Odpowiedz
 • 18 stycznia 2021 o 14:53
  Permalink

  A co w pracami inżynierskimi projektowymi ,gdzie lwia część pracy to wzory i ich opisy , które wszędzie muszą być identyczne, sam specyfika pracy sprawa że jest podobna do innych. System pokaże na plagiat ponad 30% wóczas mimoże ta mnie ma nic plagiatowanego.

  Odpowiedz
  • 26 maja 2021 o 14:39
   Permalink

   w takich pracach dużo zależy od tego, żeby promotor powyłączał fragmenty ze sprawdzenia (wzory, dane, definicje itp).

   Odpowiedz
 • 24 listopada 2020 o 14:34
  Permalink

  Czy prace pisane w latach 2006-2009 tez są brane pod uwagę jeżeli chodzi o plagiat? Czy teksty zabrane z takich prac będzie można wykryć i uznany za plagiat?

  Odpowiedz
  • 11 stycznia 2021 o 13:18
   Permalink

   raczej tak, uczelnie raczej zasilają swoja bazę danych pracami nawet z przed “epoki komputerowej”

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *