Antyplagiat online. Czy warto sprawdzić pracę?

Antyplagiat online. Czy warto sprawdzić pracę?

Zamierzasz sam sprawdzić swoją pracę dyplomową poprzez antyplagiat online? Zastanawiałeś się po co chcesz to zrobić? Czy to jest bezpieczne? Który antyplagiat online jest najlepszy? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Antyplagiat online

Skoro czytasz ten artykuł, to doskonale wiesz, że od stycznia 2019 roku w całej Polsce, na każdej uczelni obowiązuje Jednolity System Antyplagiatowy. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły, pokazał on studentom, że era plagiatów prawdopodobnie się skończyła.

Wszystko na temat JSA znajdziesz w artykule:

Jednolity System Antyplagiatowy>>

Zapewne słyszałeś także o współczynnikach dochodzących do 85- 90%, odrzuconych pracach i syndromie niespokojnych nóg studentów🙄.

Konkret: czy sprawdzać pracę dyplomową przez antyplagiat online?

Cierpliwie zaczekaj na wynik Jednolitego Systemu Antyplagiatowego i dopiero wtedy poprawiaj.

Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?

Największa Wada Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

System JSA ma jedną potężna wadę.

W chwili, gdy piszę te słowa (sierpień 2019r.) student, nie ma możliwości wcześniejszego sprawdzenia swojej pracy. Może to zrobić tylko uczelnia i promotor.

Kolejność jest następująca:

antyplagiatowy program onlinePrawda, że brakuje jednego elementu?

Co by było, gdyby studenci dostali darmowy antyplagiat online?

Tym elementem jest możliwość sprawdzenia swojej pracy JESZCZE przed oddaniem do promotora. Wyobraź sobie idealny świat, w którym po napisaniu pracy możesz ją wysłać za darmo do sprawdzenia w antyplagiacie.

Powiedzmy, po godzinie otrzymujesz raport. Wynik wyniósł 40%. Masz jeszcze 3 tygodnie, więc spokojnie poprawiasz pracę i oddajesz do dziekanatu idealną wersję. Wszystko bez stresu, bez dojazdów na uczelnie i bez angażowania promotora. Taki XXI wiek.

Niestety, rzeczywistość wygląda inaczej. 3 dni przed obroną (bo promotor nie miał wcześniej czasu) możesz dostać info, że współczynnik wyszedł 76% i masz 10 godzin na poprawę.

W Jednolitym Systemie Antyplagiatowym sam nie sprawdzisz swojej pracy. To poważne niedopatrzenie zważywszy na to, że poprzedni system (p….pl) posiadał taką funkcję (częściowo, ponieważ mogłeś tylko porównać swoją pracę ze źródłami internetowymi).

Dlaczego studenci chcą sprawdzać pracę przez antyplagiat online?

Możesz zapytać: Po co mam sprawdzać swoją pracę wcześniej, skoro pisałem ją sam i wiem, że nie będzie plagiatu?

Domyślam się, że skoro zadałeś to pytanie, to raczej dopiero zaczynasz pisać pracę dyplomową. Możliwe, że nie słyszałeś jeszcze zbyt wielu mrożących etanol w żyłach opowieści o Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.

Ja znam przynajmniej 3 powody:

1. Pewność dopasowania pracy do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

Jak pokazały pierwsze miesiące używania JSA, nikt nie może czuć się bezpiecznie. Uczciwi studenci, którzy sami od pierwszej literki pisali swoją pracę, zostali zaskoczeni wynikami 40-70%.

Jeżeli promotor uczciwe nadzorował pisanie pracy, był w ten proces zaangażowany, to akceptował takie prace. Niestety wielu z nich powiedziało: „Skoro system pokazuje, że jest plagiat, to jest. Masz poprawić. Ma być poniżej 30% albo nie dopuszczam do obrony”.

opinie antyplagiat online

Można oczywiście się odwoływać do dziekana, do prodziekana, do Chucka Norissa, a nawet do samego Pana Boga. Jednak klasycznego promotora nie przekonują żadne argumenty.

Co robi rozsądny student w tym przypadku? Oczywiście poprawia. Powie także wszystkim znajomym, aby sprawdzili dokładnie swoje prace przed oddaniem do promotora. Znajomi pomyślą- musimy znaleźć dobry antyplagiat online.

2. Nadmierne korzystanie z dostępnych materiałów

Wiadomo, że pisanie praca dyplomowa wymaga korzystania z wielu materiałów.

Magister na 5 także oferuje ich bardzo wiele (zobacz sklep>>). Należy jednak umiejętnie ich używać. Mamy także darmowe materiały „na próbę”.

Pobierz darmowe materiały pomocne przy pisania pracy 😊⬇⬇


✔Wzory planów
✔Wzór rozdziału teoretycznego
✔Wzór rozdziału metodologicznego
✔Wzór rozdziału badawczego
✔Ebook- 37 Błędów W Pracy Dyplomowej


Niektórzy niestety korzystają zbyt łapczywie.

Na przykład student Janek, który dopisał 20 stron do swojej pracy licencjackiej i teraz oddaje ją jako magisterską.

Chytra studentka Katarzyna, która ściągnęła pracę za darmo z chomika, trochę zmieniła treść i oddaje ją teraz jako własną.

Student Maciek, który kupił za 10 piw pracę od studenta Jacka.

Wiedzą oni, że zrobili nie do końca dobrze… Teraz chcą się upewnić, ile będą musieli poprawić w swojej pracy. A może nic antyplagiat nie wychwyci? Przecież zmieniali co 100 słowo (no w sumie co dwusetne 🙄).

3. Pani Grażyna napisała mi pracę

To już absolutny klasyk. Studentka Justyna zleca pisania pracy Pani Grażynie, która przecież się zna i „tanio bierze”. Pani Grażyna po pobraniu opłaty 500 zł wysyła gotową pracę.

Studentka patrzy, czyta i coś jej nie pasuje. Chociaż w życiu przeczytała tylko „50 Twarzy Gray” i poradnik „Jak mniej myśleć” to widzi, że coś ewidentnie nie pasuje.

Myśli sobie „A może ja się po prostu nie znam”. Pyta więc Panią Grażynę „A jak z plagiatem? Czy daje Pani gwarancję, że będzie OK?”.

W tym momencie kontakt się urywa. Rozgoryczona studentka Justyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, podejmuje męską decyzję i postanawia sprawdzić swoją pracę w antyplagiacie online.

Co to jest antyplagiat online?

Dochodzimy powoli do sedna sprawy. Każdy z wcześniej wymienionych archetypów studentów, zaczyna szukać dobrego, skutecznego i taniego antyplagiatu online. Niestety zazwyczaj mają małe pojęcie na temat tego, czego szukają.

Czym jest ten antyplagiat online? Tłumacząc bardzo prosto to taka strona internetowa, na którą wysyłasz swoją napisaną już pracę dyplomową i za pewną opłatą otrzymujesz raport antyplagiatowy. Na jego podstawie możesz poprawić swoją pracę albo utwierdzić się w przekonaniu, że możesz spokojnie złożyć ją w dziekanacie.

Definicja dla osób nietechnicznych- „To takie kolorowe okienko, które sprawdzi, czy Twoja praca jest ładna i nie ma plagiatu⬇⬇.”

darmowy program do wykrywania plagiatu online

Jakie wyróżniamy antyplagiaty online?

Przypomnij sobie studentkę Justynę i studentka Jacka. Takich osób co miesiąc jest w Polsce wiele tysięcy. Jednolity System Antyplagiatowe dorzucił żywicznych polan do tego ogniska plagiatu.

Pojawił się duży popyt, więc zgodnie z prawami ekonomii pojawiła się podaż. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się antyplagiaty online.

Każdy z nich zachęca do sprawdzenia pracy za dosłownie kilka złotych. Niestety żaden z nich nie porówna Twojej pracy z ORPPD (Ogólnopolskim Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych)

Program może porównać Twoją pracę nawet z najbardziej tajnymi zasobami internetu. Jeżeli nie porówna pracy z ORPPD (czyli największą zmorą studentów), to raport JSA może Cię zaskoczyć.

Darmowy program do wykrywania plagiatu online

Oczywiście jak to w Polszcze bywa, każdy Janusz chce dostać najlepsze rzeczy za darmo. Tak więc studenci szukają darmowych antyplagiatów online.

Zanim skorzystasz z takiego czegoś, zastanów się, dlaczego ktoś miałby udostępnić takie narzędzie za darmo? Wierzysz we wspaniałomyślność i charytatywność twórców tych systemów?

Pozwól, że zamknę już temat darmowych antyplagiatów. Szczerze Ci też polecam nie zajmować się takimi bzdurami, lepiej skup się na jak najlepszym napisaniu pracy.

Moja opinia na temat antyplagiatów online i programów antyplagiatowych

Powiem Ci tylko tyle: Nie polecam.

Zastanów się: skoro to takie świetne rozwiązanie, to dlaczego nie możesz zadzwonić i z kimś porozmawiać. Przecież za chwilę miałbyś wysłać tam swoją pracę dyplomową, dzieło, co by nie było wartościowe, nad którym spędziłeś kilka miesięcy.

Dlaczego skoro to takie genialne rozwiązania to nie można znaleźć żadnych realnych opinii o tych systemach antyplagiatowych? Przecież jeżeli ktoś wymyśliłby tak genialny produkt, to szybko zdobyłby rzeszę fanów. Każdy student chciałby sprawdzić swoją pracę w takim systemie antyplagiatowym.

Dlaczego nie należy sprawdzać pracy dyplomowej w żadnym systemie antyplagiatowym online?

Dochodzimy do sedna artykułu. Stanowczo odradzam Ci wysyłanie i sprawdzanie pracy w jakimkolwiek systemie antyplagiatowym online.

1. Uczelnia/ promotor sprawdzi Twoją pracę w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym

Wyobraź sobie, że zbliża się przegląd Twojego nowego Mercedesa. Za miesiąc mechanicy w autoryzowanym serwisie sprawdzą kilkadziesiąt punktów Twojego samochodu całkowicie za darmo. Czy oddasz miesiąc wcześniej swój lśniący samochód na przegląd do mechanika Heńka z przysłowiowej Psiej Wólki Małej, prowadzącego warsztat w zaadoptowanym kurniku?

No właśnie. Od 1 stycznia 2019 roku KAŻDA praca jest sprawdzana w JSA. Twoja także zostanie sprawdzona. Po co więc chcesz wychodzić przed szereg?

2. Tylko raport z uczelni jest wiarygodny

Czytaj uważnie to najważniejszy punkt!

Twórcy antyplagiatów online, może napisać wszystko. Nawet to, że Twoja praca będzie sprawdzana w tajnych laboratoriach NASA i mniej tajnych więzieniach CIA w Plewkach 😊. Papier (internet) przyjmie wszystko.

Jednak cokolwiek nie napisaliby, ich raporty są niepełne. Żaden z systemów nie ma dostępu do takich baz danych co JSA. Mogą najwyżej porównać Twoją pracę z zasobami internetowymi.

Tak więc nawet jeżeli poprawisz swoją pracę zgodnie z raportem z jakiegoś systemu, to nie daje Ci gwarancji pozytywnego przejścia Twojej pracy przez Jednolity System Antyplagiatowy. Bardzo prawdopodobne, że Twoja praca nie przejdzie.

opinia o antyplagiacieŹródło: Forum internetowe.

3. Wysyłasz pracę do niepewnego źródła

Czy jesteś pewien, co się stanie z Twoją pracą, jeżeli wyślesz ją na stronę firmy, mającej siedzibę na Cyprze? Czy wysyłając pracę przez taką stronę, jesteś pewien jej wiarygodności i rzetelności?

Muszę Cię zmartwić. Mimo zapewnień, że Twoja praca po sprawdzeniu przez antyplagiat online zostanie usunięta, to takiej gwarancji nie masz.

Lepiej, abyś zachował ostrożność, ponieważ cytując klasyka „nie znasz dnia ani godziny”.

4. Zmarnujesz pieniądze

Sprawdzenie pracy często jest wyceniane według jakiś kosmicznych kryteriów i skomplikowanych niczym nauczenie się tabliczki mnożenia przez 3-letniego bąbelka nadgorliwych rodziców wzorów. Jednak zazwyczaj zapłacisz od 20 do 90 zł.

Możesz powiedzieć niczym ojciec ośmiorga dzieci- to śmieszne pieniądze! Może i śmieszne, ale całkowicie zmarnowane, ponieważ, jak wspomniałem wcześniej, taki raport wygenerowany przez antyplagiat online nie daje Ci nic.

Czy nie ma wiarygodnych systemów antyplagiatowych online?

Nie wiem. Nie polecam Ci żadnego. Odgórnie wprowadzony JSA zepchnął wszystkie systemy na margines. Czekaj spokojnie na wynik z JSA i dopiero potem poprawiaj swoją pracę.

Chce koniecznie sprawdzić swoją pracę poprzez antyplagiat online. Jak zrobić to bezpiecznie?

Być może Cię nie przekonałem i niczym zdenerwowany przedszkolak chcesz rzucić w monitor resorakiem i powiedzieć: „Magister na 5 piszesz głupoty. Ja wiem lepiej, sprawdzę swoją pracę sam i będą miał pewność”.

Twoja sprawa. Sprawdzaj jak chcesz. Będziesz miał możliwość porównania swojej pracy tylko ze źródłami internetowymi- zawsze to coś😃.

Co dalej z tymi antyplagiatami online? Podsumowanie

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości odnośnie antyplagiatów online. Jeżeli napisałeś pracę, masz wątpliwości i boisz się JSA, to nie panikuj.

Czekaj spokojnie na sprawdzenie pracy przez uczelnie i raport. Zazwyczaj dostaniesz 2 szanse poprawy. Plagiat naprawdę da się poprawić.

Jak poprawić plagiat w pracy dyplomowej. Kurs>>

Co jeżeli zaczynam pisać pracę, jestem w trakcie pisania i boje się plagiatu?

Zobacz artykuły:

Plagiat wszystko co musisz wiedzieć>>

Jednolity System Antyplagiatowy pytania>>

Zobacz kurs jak poprawić plagiat w pracy dyplomowej >>

Zobacz kurs Piszę Bez Plagiatu>>

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

Obrona pracy dyplomowej – kompletny poradnik

Obrona pracy dyplomowej – kompletny poradnik

Zanim opowiem Ci czym jest obrona pracy dyplomowej, niczym Karol z Familiady zacznę od super kawału:

Poszli studenci na egzamin. Profesor:
– Mam dwa pytania: Jak ja się nazywam i z czego jest ten egzamin?
A studenci spojrzeli po sobie:
– Cholera! A mówili, że z niego jest taki luzak!!!

Prawdopodobnie na obronie Twojej pracy dyplomowej, nie będzie aż tak łatwo, ale już na wstępie powiem Ci tylko tyle: nie przejmuj się! Będzie dobrze.

Zrób sobie kawę lub herbatę i usiądź wygodnie. Po przeczytaniu artykułu na pewno przestaniesz stresować się obroną pracy dyplomowej.

Czytaj dalej

Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej. Sprawdzone sposoby.

Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej. Sprawdzone sposoby.

Witaj w części praktycznej. Poprawa plagiatu w pracy licencjackiej i magisterskiej to bardzo trudna sprawa. W poniższym wpisie pokażę Ci sprawdzone sposoby poprawy plagiatu w pracy dyplomowej. Dowiesz się jak interpretować raport podobieństwa, jak przygotować warsztat pracy, co musisz poprawić, a także jakich sposobów korekty plagiatu nie wolno Ci stosować.

Czytaj dalej

Plagiat w pracy dyplomowej. Wszystko co musisz wiedzieć.

Plagiat w pracy dyplomowej. Wszystko co musisz wiedzieć.

Z poniższego artykułu dowiesz się, czym jest plagiat w pracy dyplomowej, kiedy Twoja praca jest sprawdzana pod kątem plagiatu oraz kiedy możesz zostać oskarżony o jego popełnienie.

Opowiem Ci także jak pisać pracę, aby nie popełnić plagiatu oraz jak działają systemy antyplagiatowe.

Co najważniejsze, pokażę Ci sprawdzone sposoby na poprawę plagiatu w pracy dyplomowej w przypadku, gdy wykryto u Ciebie plagiat. One naprawdę działają!

Czytaj dalej