Jak przygotować bibliografię do pracy dyplomowej bez chodzenia po bibliotekach?

Promotor każde Ci przynieść na jutro wstępną bibliografię Twojej pracy licencjackiej lub magisterskiej? Nie martw się. W poniższym wpisie nauczę Cię, jak szybko przygotować bibliografię do pracy dyplomowej. Dowiesz się, dlaczego przygotowanie bibliografii do pracy licencjackiej lub magisterskiej już na samym początku jest takie ważne i jakich błędów unikać podczas jej tworzenia.Przygotowanie bibliografii do pracy licencjackiej i magisterskiej

Czy przygotowanie bibliografii do pracy dyplomowej może być łatwe?

Pisząc ten artykuł zgłębiłem kilkanaście źródeł zarówno internetowych, jak i drukowanych. Gdybym był studentem, który musi szybko przygotować wstępną bibliografię na swoje seminarium dyplomowe, byłbym delikatnie mówiąc „w szoku”.

Chcę bibliografię do swojej pracy

Autorzy większości poradników najchętniej zamknęliby studenta na wiele tygodni w mrocznych, zakurzonych bibliotekach. Tam niczym jakiś naukowiec miałby zgłębiać wiedzę, czytając dziesiątki książek i artykułów w języku polskim, jak i angielskim. A przecież wszyscy wiedzą, że ostatnią rzeczą, po którą idzie się na studia jest zdobywanie wiedzy ?

Druga grupa specjalistów internetowych z kolei wnika bardzo mocno w szczegóły techniczne i chcą udowodnić, że przygotowanie prostej bibliografii jest bardziej skomplikowane, niż stworzenie najnowszej gry komputerowej.

Moim zdaniem w pracy licencjackiej i magisterskiej najbardziej liczą się badania, analizy i wnioski, czyli Twoje własne przemyślenia. Ilość i jakość zebranych materiałów jest bardzo ważna. Na samym początku jednak szkoda Twojego czasu na wyszukiwanie setek książek i artykułów. Wystarczy wstępny zarys, resztę bibliografii uzupełnisz podczas przygotowywania poszczególnych rozdziałów.

Czym jest bibliografia?

Bibliografia to wykaz dokumentów (książek, artykułów z prasy fachowej, aktów prawnych, publikacji elektronicznych itp.), które są wykorzystywane przez autora w pracy naukowej. Inne nazwy bibliografii: wykaz literatury, wykaz źródeł, literatura cytowana, piśmiennictwo, itp.

Biorąc za przykład tematykę gotowania, wyobraź sobie, że Twoja praca dyplomowa jest wymarzoną potrawą. Żeby ją przygotować potrzebujesz określonych składników, czyli książek, opracowań naukowych, aktów prawnych, artykułów, raportów itp. Kucharz musi kupić produkty w sklepie, a Ty musisz znaleźć składniki swojej potrawy w bibliotekach, czytelniach i internecie. Chociaż o ostatecznym sukcesie decydują umiejętności i doświadczenie, bez składników kucharz nie jest w stanie nic ugotować, a Ty bez bibliografii nie napiszesz swojej pracy dyplomowej. Biografia to wszystkie „składniki”, których potrzebujesz zanim zaczniesz pisać pracę.

Kompletne bibliografie do pracy dyplomowych

Dlaczego warto zainwestować 15 zł? Przeczytaj całą ofertę>>

Zdradzę Ci sekret. Przygotowanie dobrej bibliografii zajmuje mi około 6 godzin.

Ci prawdopodobnie zajmie od 14 do 35 godzin.  Znam osoby, które bibliografię pisały nawet KILKA TYGODNI😨.

Zadam Ci pytanie- czy chcesz zrobić to szybciej?

Zapomnij o marnowaniu czasu🕐!

Udostępniam Ci kompletne bibliografie do prac dyplomowych.

✔Każda zawiera od 100 do 250 pozycji [wybierasz 20-50 i gotowe]

✔Literatura, artykuły, akty prawne [czyli wszystko co musisz umieścić w swojej bibliografii]

✔Sprawdzone materiały [zweryfikowaliśmy, czy konkrety materiał jest przydatny]

✔Najnowsza literatura [wszystko po 2010 roku]

✔Bardzo szeroki zakres tematyczny [precyzyjnie dopasujesz do swojego tematu]

Zapomnij o przesiadywaniu w bibliotece. Jestem przekonany, że dzięki tym materiałom zaoszczędzisz kilkanaście godzin swojego cennego czasu.

Twoja inwestycja wyniesie tylko 45zł  15 zł
To mniej niż 2 piwa w pubie studenckim🍻.


Wzory bibliografii do prac dyplomowych. 13 kierunków!!

1.Administracja (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM⬇)  [45 zł][15 zł]

3.Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

5. Ekonomia (POBIERAM⬇)  [45 zł][15 zł]

6. Logistyka (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

7. Marketing (POBIERAM⬇)  [45 zł][15 zł]

8. Pedagogika (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

9. Pielęgniarstwo (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

10. Psychologia (POBIERAM⬇)  [45 zł][15 zł]

11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

12. Resocjalizacja (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

13. Zarządzanie (POBIERAM⬇) [45 zł][15 zł]

Potrzebujesz bibliografii do konkretnego tematu? Napisz!

Sprawdź pozostałe materiały- sklep.magisterna5.pl🛒

Zamówiony materiał otrzymasz w ciągu 60 sekund od opłacenia zamówienia!


Kiedy należy przygotować bibliografię?

Bibliografię należy zebrać zawsze wtedy, gdy masz do napisania jakąś pracę naukową. Czyli w momencie otrzymania tematu od razu przygotowujesz bibliografię, plan pracy i dopiero później zaczynasz pisanie. W przypadku prac dyplomowych, jeżeli sam masz możliwość wyboru tematu, najpierw sprawdź dostępne materiały, a dopiero potem dokładnie sprecyzuj temat.

Jeżeli jednak do sprawy podszedłeś bardziej racjonalnie (czytaj leniwie?), temat masz już wybrany i zaakceptowany, bibliografię będziesz przygotowywał prawdopodobnie dwa razy:

 • Przed lub w trakcie pisania pracy dyplomowej. Podczas jednego z pierwszych seminariów dyplomowych, promotor poprosi Cię o przyniesienie planu pracy i wstępnej bibliografii. Często jest to forma zaliczenia seminarium. Szukasz wtedy literatury i innych materiałów na dany temat i robisz z tego wstępny spis.
 • Po napisaniu całej pracy, składasz ją w całość i przygotowujesz końcową bibliografię, zgodnie z wszystkimi zasadami. Na tę bibliografię składają się użyte źródła ze wstępnego spisu, a także te dodatkowe, które znalazłeś w trakcie pisania pracy i okazały się pomocne.

Dlaczego przygotowanie wstępnej bibliografii jest tak ważne?

Możesz powiedzieć- „Dlaczego mam przygotowywać wstępną bibliografię, skoro promotor od nas tego nie wymaga? Wszystkie książki znajdę przecież w trakcie pisania rozdziałów, a bibliografię przygotuję na końcu i będę miał mniej pracy”.

Zanim opowiem Ci pewną historię, sprawdź punkt 3 z artykułu jak wybrać temat pracy dyplomowej.

Ciekawa opowiastka? Imię bohatera zostało zmienione, ale niestety to historia prawdziwa. Jaś mógłby uniknąć kłopotów, gdyby od razu po zaproponowaniu tematu sprawdził dostępną literaturę. Mógłby również zrobić to podczas przygotowywania planu pracy. Wtedy byłaby jeszcze szansa na zmianę tematu. Niestety, promotor tego nie wymagał, a Jasiowi się po prostu nie chciało.

Przygotowaliśmy wersje video poniższego poradnika. Zobacz koniecznie i daj znać czy Ci się podoba.

Dobry temat+ bogata bibliografia= sukces

Jeżeli rozsądnie wybierzesz temat, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem odpowiedniej ilości książek, artykułów i innych materiałów. Dzięki temu napisanie rozdziałów teoretycznych, przebiegnie szybko i sprawnie, a jednocześnie będą one przedstawiały punkt widzenia różnych autorów. Będziesz mógł się powoływać na wiele wyników badań, wstawiać wykresy, tabele, elementy graficzne, ponieważ ktoś już opracował je wcześniej. Co najważniejsze z doświadczenia wiem, że przy bogatej bibliografii napisanie rozdziału teoretycznego do 20 stron, może Ci zając tylko 1 dzień. (Oczywiście, o ile będziesz uczciwie pracował, a nie przewijał Facebooka).

Jak powinna wyglądać przykładowa wstępna bibliografia?

Jeśli promotor poprosi Cię o przyniesienie wstępnej bibliografii do Twojej pracy dyplomowej, pamiętaj o tym, że wymagania co do niej są znacznie mniejsze niż do bibliografii, która znajdzie się na końcu Twojej pracy. Jednakże nie zwalnia Cię to od tego, abyś wykonał ją porządnie.

Bibliografia zazwyczaj podzielona jest na 5 działów:

1. Wydawnictwo zwarte: wszystkie książki, które przydadzą Ci się do napisania pracy.

2. Wydawnictwo ciągłe: wszystkie artykuły z czasopism naukowych.

3. Akty prawne: ustawy, uchwały, rozporządzenia, wyroki, wszystko z dziedziny prawa co przyda Ci się podczas pisania pracy.

4. Źródła internetowe: temat rzeka, wszystkie artykuły z wiarygodnych stron internetowych, raporty, analizy, statystyka, a także wszelkie wydawnictwa w formie elektronicznej. Ogólnie wszystko z internetu, co pomoże Ci dobrze napisać pracę, o ile korzystasz z rzetelnych i sprawdzonych źródeł.

5. Inne źródła: wszystko, co nie mieści się w powyższych kategoriach, a będzie wykorzystane w pracy. Na przykład materiały wewnętrzne uzyskane od przedsiębiorstw lub urzędów, kroniki, a także wszelkie materiały nie publikowane nigdzie indziej.

Ile pozycji powinna mieć wstępna bibliografia?

Ciężko jednoznacznie określić, ile pozycji ma mieć bibliografia pracy dyplomowej, ponieważ wszystko zależy od uczelni. Moim zdaniem praca licencjacka, mająca sprawiać wrażenie profesjonalnej, nie może mieć mniej niż 40 pozycji bibliograficznych, a magisterska poniżej 60.

Wstępna bibliografia, jak sama nazwa wskazuje, ulegnie jeszcze zmianie i zostanie uzupełniona w trakcie pisania. Warto jednak już na początku dokładnie zweryfikować materiały i wskazać jak najwięcej źródeł. Nie należy jednak przesadzać z ilością, ponieważ przy niektórych tematach ilość literatury jest olbrzymia, a co za dużo, to nie zdrowo. Może dojść do sytuacji, w której zamiast pisać pracę, będziesz weryfikować kolejne potencjalne źródła. Dlatego, o ile promotor nie ma innych wymagań, to w przypadku pracy licencjackiej niech Twoja wstępna bibliografia zawiera do 30 pozycji, w przypadku pracy magisterskiej do 45. Posiadając taką ilość znalezionych materiałów spokojnie przygotujesz pracę, jednocześnie możesz uzupełnić ją o kolejne źródła w trakcie pisania.

Jak szybko znaleźć materiały do pracy dyplomowej?

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem poszukiwań materiałów musisz posiadać wstępny temat pracy. Ja posłużę się tematem: ,,Ocena jakości komunikacji miejskiej w Krakowie w opinii mieszkańców”.

1. Promotor

Jeżeli wybrałeś dobrego promotora (Jak wybrać promotora pracy dyplomowej), który zna się na danym temacie, pierwszych krokiem jest rozmowa z nim. Zapytaj promotora jakie książki i materiały mógłby Ci polecić. Poproś go wskazanie konkretnych pozycji, od których należało by zacząć poszukiwania.

2. Podziel temat na słowa klucze

W celu ułatwienia poszukiwania materiałów warto, abyś podzielił swój temat na określone słowa klucze, które mogą posłużyć za tytuły rozdziałów.
W przypadku wyżej wspomnianego tematu proponuję następujące hasła:

„komunikacja miejska”;
„komunikacja miejska w Krakowie”;
„ocena komunikacji miejskiej”;

Jeżeli spróbujesz wyszukiwać materiały operując tymi hasłami, efekty mogą nie być zadowalające. Musisz bardzie skonkretyzować zapytanie.

3. Sprecyzuj słowa klucze

Pomyśl nad powyższymi hasłami tak, jakby były to rozdziały Twojej pracy. Zastanów się jaka treść miałaby się znaleźć w tych rozdziałach. Możesz spróbować użyć podanych poniżej haseł:

 • Komunikacja miejska (definicja, charakterystyka, istota, organizacja, rola, historia, analiza, znaczenie, geneza, wpływ na rozwój, czynniki kształtujące).
 • Komunikacja miejska w Krakowie (geneza, historia, organizacja, funkcjonowanie, podmioty, diagnoza, stan, prognoza, rozwój, zarządzanie, koszty).
 • Ocena komunikacji miejskiej (raport, badanie, sondaż, statystyka, koszty, wydatki, ankieta, wywiad).

Słowa w nawiasie mogą posłużyć za podrozdziały Twojej pracy. Zwróć uwagę na to, że korzystając z tej metody możesz ułożyć plan do praktycznie każdej pracy. Prawda, że proste?

4. Wyszukiwanie słów kluczy

Jeśli masz już słowa klucze, przyszedł najwyższy czas na wyszukiwanie materiałów. Weźmy prosty przykład, wpisz w Google- „komunikacja miejska definicja”.

Oto wyniki wyszukiwania
Przygotowanie bibliografii

Jak widzisz wyniki są bardzo rozczarowujące. Pierwsze pozycje zajęte są przez Wikipedię, czyli źródło, z którego absolutnie nie powinno się korzystać w żadnej pracy naukowej. Kolejne wyniki, także nie prowadzą do wartościowych źródeł. Czy zatem za pomocą Googla nie da się znaleźć wartościowych informacji?

Da się, musisz tylko wskazać typ dokumentów, których poszukujesz.

Artykuły naukowe, publikacje, a nawet całe książki publikowane są w formacie pdf. Zatem wystarczy, że dodasz końcówkę pdf do wyszukiwanej frazy. Czyli, w tym przypadku wpisz komunikacja miejska definicja pdf

Oto wyniki wyszukiwania:

Przygotowanie bibliografii do pracy dyplomowej

Przyjrzyjmy się wynikom:

1. Artykuł o standardach jakości usług w komunikacja miejskiej, opublikowany w Zeszytach Naukowych Politechniki Śląskiej.

2. Biuletyn (114 stron) na temat Oceny dostępności Komunikacyjnej przestrzeni miejskiej na przykładzie Poznania, wydany przez jeden z instytutów Uniwersytetu Poznańskiego.

3. Biuletyn Komunikacji Miejskiej wydany przez Urząd Województwa Śląskiego, przedstawiający podstawowe zagadnienia dotyczące komunikacji miejskiej.

4. Rozprawa doktorska (297 stron) jednego z Profesorów Uniwersytetu Białostockiego na temat Optymalizacji Miejskiego Transportu Zbiorowego Na Przykładzie Miasta Olsztyna.

Czy rozumiesz, jak drobna zmiana hasła wyszukiwania wpływa na wynik? Już pierwsze 4 wyniki dostarczą Ci doskonałych informacji na badany temat. Dalsze wyniki także są bardzo dobre i możesz je wykorzystać w przygotowaniu swojej bibliografii.

5. Korzystaj z gotowych bibliografii

Zastosowałeś powyższą metodę, znalazłeś bardzo dobre publikacje, zapoznałeś się z nimi i jesteś pewny, że wykorzystasz je w swojej pracy dyplomowej. Jednak jest to za mało i potrzebujesz jeszcze kilkunastu publikacji. Gdzie jest znaleźć?

Każdy badacz, doktor, profesor, osoba, która napisała książkę lub publikację naukową podczas jej przygotowania korzystała z wielu materiałów, i tak samo jak studenci, musi stworzyć bibliografię. Dlatego też na końcu każdej książki, czy opracowania naukowego znajdziesz bibliografię. Opracowanie naukowe z dobrymi źródłami, bibliografią otworzy Ci furkę to dziesiątek publikacji na podobny temat.

7. Sprawdzaj spisy treści książek

Znasz tytuły książek z danego tematu, ale skąd masz wiedzieć, czy będą przydatne w Twojej pracy? Czy musisz iść do biblioteki z całą listą i szukać potrzebnych źródeł? Nie. Wstępnej selekcji przydatności danej książki dokonasz zapoznając się z jej spisem treści. W dzisiejszych czasach spisy treści książek, a nawet obszerne fragmenty znajdziesz na stronach księgarni internetowych lub w systemach bibliotek akademickich.

Gdy stwierdzisz po analizie spisie treści i fragmentach tekstu, że książka przyda się w Twojej pracy, możesz ją zamieścić w swojej wstępnej bibliografii.

8. Korzystaj z aktów prawnych

Bardzo profesjonalnie wygląda korzystanie z aktów prawnych. Chociaż nie każda praca tego wymaga warto w rozdziałach teoretycznych powoływać się na akty prawne regulujące dane zjawisko. Jak je znaleźć? Bardzo łatwo. Wpisujemy nasze hasło + akty prawne. Na przykład:

 • komunikacja miejska akty prawne;
 • transport akty prawne;
 • przetargi akty prawne itp.;

9. Korzystaj z raportów

Raporty zalicza się do bardzo cennych źródeł wiedzy, w Polsce powstaje ich bardzo dużo i są ogólnodostępne. Jak jest znaleźć? Słowo klucz+ raport. Czyli w naszym przypadku komunikacja miejska raport.

10. Korzystaj z badań

W pracach badawczych musisz przeprowadzić swoje badania, jednakże zrobisz także dobre wrażenie, jeżeli na wstępie rozdziału badawczego lub w części teoretycznej odniesiesz się do badań już przeprowadzanych. Pamiętaj tylko, że badania nie powinny być starsze niż 5 lat. Czy wiesz, jak je znaleźć? ?

11. Korzystaj ze statystki

Strona http://stat.gov.pl/ zawiera bardzo wiele cennych informacji statystycznych na wiele różnych tematów. Wielce prawdopodobne jest, że jeżeli nie wybrałeś egzotycznego tematu, także znajdziesz tam coś dla siebie. Promotorzy bardzo dobrze oceniają powoływanie się na dane statystyczne, a Ty masz ułatwione pisanie pracy, ponieważ będziesz mógł wstawić wiele danych, wykresów i tabelek.

Są jeszcze bazy danych ogólnoświatowe takie jak na przykład OECD, WHO lub Globocam, jednak korzystanie z nich to wyższa szkoła jazdy. Polecam jednak ambitnym.

12. Korzystaj z innych materiałów.

Jeżeli zamierzać pisać pracę badawczą na temat jakieś firmy, możesz, a właściwie powinieneś, udać się do decydentów i zapytać, jakie materiały Ci udostępnią. Podobnie jest w przypadku instytucji państwowych, musisz dowiedzieć się co konkretnie od nich otrzymasz. Wszystkie te materiały możesz wpisać do swojej bibliografii.

Dodatkowo rozmowa z przedstawicielami badanej instytucji pozwoli Ci zobaczyć, jak będzie wyglądała Wasza przyszła współpraca. Jeżeli nie uzyskasz żadnych informacji lub będziesz traktowany jak intruz, może czas pomyśleć nad zmianą obiektu badań, dopóki masz jeszcze czas.

Ok, na razie chyba tyle, myślę, że jeżeli skorzystasz z tych punktów to z pewnością przygotujesz wyróżniającą się wstępną bibliografię.

Jeżeli nie chcesz wyprowadzić z równowagi swojego promotora, lepiej nie popełniaj poniższych błędów.

Najczęstsze błędy popełniane przy przygotowaniu bibliografii

1. Za stara (nieaktualna) literatura

Na większości uczelni nie powinno używać się książek starszych niż 5-6 lat. Oczywiście, teorie dotyczące niektórych zjawisk pozostały niezmienne, a książki nie były ponownie wydane, więc promotor zaakceptuje źródło mające na przykład 15 lat. Jednak niedopuszczalnym błędem jest powoływanie się na źródła z roku 1980 lub jeszcze starsze. Przyjmij zasadę: w bibliografii zastosuje 80% książek nowych wydanych po 2010, 20% książek starszych i „klasyków” z danej dziedziny.

2. Powoływanie się na Wikipedię

Najgorszy koszmar promotorów sprawdzających prace dyplomowe. Wikipedia NIE JEST WIARYGODNYM ŹRÓDŁEM NAUKOWYM. Praktycznie każdy może tam dodać artykuł. Promotor widząc przypis odwołujący się do Wikipedii od razu traktuje to jako poważny błąd, nawet dyskwalifikujący studenta w jego oczach. Absolutnie nie powołuj się na Wikipedię albo inne internetowe encyklopedię.

3. Zbyt częste powoływanie się na strony internetowe

Wstawianie przypisów do stron internetowych jest dopuszczalne, o ile omawiasz historię jakiejś firmy, jej osiągnięcia itp. W przypadku przedstawiania konkretnych definicji także możesz powołać się na artykuł na stronie www. Jednakże musi być on napisany przez autora będącego autorytetem naukowym w danej dziedzinie. Odnośnik do artykułu przysłowiowego Janusza z bloga „Polak potrafi” będzie złym pomysłem.

Jeszcze gorszym błędem jest powoływanie się na artkuły z portali typu ściąga, bryk, wypracowania itp.

Pamiętaj, że z internetu możesz korzystać, o ile POWOŁUJESZ SIĘ NA ŹRÓDŁA NAUKOWE. Źródła internetowe także nie mogą stanowić większości Twojej bibliografii, powinny być uzupełnieniem posiadanej wiedzy.

4. Zbyt mało źródeł

Czy uważasz, że promotor uwierzy w to, że potrafisz napisać pracę magisterską opierając się na 10 książkach, 2 czasopismach i 30 stronach internetowych? Oczywiście, że nie uwierzy, uboga literatura może być przyczyną odrzucenia Twojej pracy. Z doświadczenia wiem, że większość promotorów docenia, gdy na stronie tekstu są przynajmniej 4 przypisy, ponieważ taka praca wygląda profesjonalnie. Dlatego, jak już wspominałem zadbaj o wiele zróżnicowanych źródeł.

5. Niechlujstwo

Możesz przygotować nawet najlepszą i najbogatszą bibliografię, ale bardzo zirytujesz promotora, jeżeli będzie przygotowana w sposób niechlujny. Skorzystaj z moich wzorów, poświęć 30 min, na jej dopracowanie, niech promotor widzi, że nie została napisana na kolanie podczas okienka między zajęciami.

Czy to wszystkie źródła z których mogę korzystać podczas przygotowania bibliografii?

Jak zapewne zauważyłeś, nie wspomniałem o wyszukiwaniu w katalogach bibliotek, katalogach internetowych ani w żadnych innych. Owszem wiem, że jest taka możliwość, każda uczelnia w swoich wytycznych wskazuje katalogi jako pierwsze miejsce rozpoczęcia poszukiwań. Zostaw je jednak na koniec, ponieważ wiem, że bibliografię do dobrej pracy można przygotować korzystając z powyższych porad, bez zaglądania do katalogów.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że korzystając z moich wskazówek, uda Ci się przygotować dobrą wstępną bibliografię. Czy podobał Ci się wpis? Zgadzasz się, z przedstawionymi poglądami? A może znasz inne sposoby na szybkie przygotowanie bibliografii? Proszę, podziel się swoją opinią w komentarzach.

Profesjonalna pomoc

Przygotowanie wstępnej bibliografii, to drugi najważniejszy krok po wyborze tematu pracy, mogący ułatwić albo zdecydowanie utrudnić przygotowanie całej pracy dyplomowej.

Dlatego też, gdybyś potrzebował pomocy z przygotowaniem bibliografii lub na którymkolwiek etapie przygotowania pracy dyplomowej – sprawdź zakres oferowanych usług lub skontaktuj się z nami.

Czy da się napisać bibliografię do pracy dyplomowej w mniej niż 30 minut?

Jak najbardziej jest to możliwe. Sprawdź wzory bibliografii do prac dyplomowych>>

Przygotowałem bibliografię. Co dalej?

✔Napisz plan swojej pracy dyplomowej
Jak napisać dobry plan pracy licencjackiej i magisterskiej?
Jak przygotować plan pracy licencjackiej. Poradnik krok po kroku.

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

3 thoughts on “Jak przygotować bibliografię do pracy dyplomowej bez chodzenia po bibliotekach?

 • 19 lipca 2019 o 15:21
  Permalink

  Dziękuje za komentarz. Cieszę się, że pomogłem.

  Odpowiedz
 • 18 czerwca 2019 o 14:31
  Permalink

  Całkiem przydatne, dane, samemu mam problem teraz w pracy doktorskiej aby zgarnąć bibliografię z racji że 90% obecnie literatury wynika z internetu a nie tomów z biblioteki. Pomocny wpis.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Uzyskaj bezpłatną poradę