Jak napisać rozdział teoretyczny z ChatGPT? 7 pomysłów

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2024

W bieżącym artykule przedstawię jak ChatGPT wesprze Cię podczas pisania rozdziału teoretycznego do Twojej pracy dyplomowej. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że źle napisany rozdział teoretyczny pracy spowoduje, że stracisz dużo czasu na poprawki…

Przedstawię, jak AI może ułatwić proces pisania rozdziału teoretycznego, pomagając Ci tym samym  ominąć niepotrzebne błędy, które mogą opóźnić pisanie całej pracy. Wraz z ChatemGPT zyskasz skutecznego pomocnika, który zapewni Ci osiągnięcie sukcesu w ramach Twojej pracy dyplomowej.

Mam za mało czasu! Potrzebuję szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej!
Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować ⬇
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–>Pakiet Przyśpiesz Pisanie Pracy Z ChatemGPT
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

jak przygotować rozdział teoretyczny do pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt

Co zrobić, zanim zacznę używać ChatGPT do pomocy z rozdziałem teoretycznym?

ChatGPT, mimo swojego imponującego potencjału, w dalszym ciągu ma pewne ‘niedociągnięcia’ i zdarza mu się mylić. To tylko pomocnicze narzędzie. Nie możesz polegać na nim w 100%!

Zanim zgłębisz swoją wiedzę na temat sztucznej inteligencji, dobrze byłoby, gdybyś miał podstawowe pojęcie o pisaniu, ale i o ogólnej strukturze rozdziału teoretycznego w pracy dyplomowej.

W tym celu koniecznie przeczytaj artykuły z bloga:

Jak napisać rozdział teoretyczny w pracy licencjackiej >>

Przykłady rozdziałów teoretycznych w pracy dyplomowej >>

Wierz mi. Najlepiej teraz poświecić dwa kwadranse na przeczytanie tych wpisów. Potem będziesz mógł swobodnie korzystać z AI.

Jak korzystać z ChatGPT przy pisaniu rozdziału teoretycznego? Przykłady zastosowań

W tym miejscu przedstawię Ci przykładowe polecenia, dzięki którym Chat stanie się bardziej pomocny niż Twój promotor. Niżej przedstawię Ci wszystko to, co wygenerował.

Aby było łatwiej, zakładam, że:

 • jestem studentem marketingu,
 • interesuję się marketingiem internetowym,
 • chcę pisać pracę magisterską,
 • mam już wybrany temat pracy,
 • nie mam pomysłu na plan pracy.

Myślisz sobie, po co akurat ten marketing? Mam konkretną wiedzę w tej dziedzinie. Mogę efektywnie zweryfikować to, co zostanie wygenerowane przez Chat.

Ty korzystaj z Chatu kierując się swoimi kryteriami.

1. ChatGPT zaproponuje poprawną strukturę rozdziału teoretycznego

Najpierw zadaj ogólne pytanie. Będzie to bardzo pomocne, kiedy nie masz pojęcia, jak powinna wyglądać podstawowa struktura Twojego rozdziału teoretycznego.

Wystarczy, że wskażesz temat pracy i tytuł rozdziału teoretycznego (jeśli już masz). Twój osobisty asystent zrobi resztę. Unikaj jednak zbyt zawiłych i rozbudowanych schematów rozdziału teoretycznego!

Przykład promptu:

 • Jestem studentem marketingu. Mam napisać pierwszy rozdział teoretyczny do pracy dyplomowej na temat ‘Analiza skuteczności content marketingu w budowaniu zaufania i lojalności klienta’. Jaka prawidłowo powinna wyglądać ogólna struktura rozdziału teoretycznego pt. ‘Teoretyczne podstawy content marketingu’?

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt struktura rozdziału teoretycznego

2. ChatGPT oceni przydatność wybranej przez Ciebie literatury

Zastanawiasz się, czy wybrana przez Ciebie literatura przyda się do napisania rozdziału teoretycznego? Dobór źródeł jest bardzo ważny. Bez podstawowych materiałów nie napiszesz dobrego rozdziału teoretycznego.

Nie przejmuj się, jeśli początkowo brakuje Ci jakiegokolwiek spisu literatury – wystarczy, że zadasz dobre pytanie i skierujesz je do ChatGPT.

Przykład promptu:

 • Tytuł mojego rozdziału teoretycznego to ‘Teoretyczne podstawy content marketingu’. Oceń, czy wybrana przeze mnie literatura będzie przydatna do napisania rozdziału na ten temat. Podpowiedz przydatne źródła naukowe, artykuły, raporty, książki, dostępne w Internecie.

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt ocena przydatności literatury

3. ChatGPT podpowie, jak obszerny powinien być rozdział teoretyczny

Z pomocą ChatGPT zadbasz o odpowiednią objętość rozdziału teoretycznego. Jest to kluczowe, aby rozdział był wyczerpujący, ale i nie zbyt obszerny…

Moje polecenie kierowane do pomocnika brzmi:

Przykład promptu:

 • Moja praca dyplomowa ma mieć ok. 60 stron. Ma 4 rozdziały, w tym: dwa rozdziały teoretyczne, jeden rozdział metodologiczny i jeden rozdział badawczy. Ile stron powinien mieć jeden rozdział teoretyczny?

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt wskazanie obszerności rozdziału

 

4. ChatGPT pomoże Ci w identyfikacji kluczowych pojęć i teorii

Wykorzystaj ChatGPT do znalezienia kluczowych pojęć i teorii dla rozdziału teoretycznego Twojej pracy dyplomowej. ChatGPT może szybko pomóc Ci zweryfikować najważniejsze teorie i pojęcia, które muszą znaleźć się w Twoim rozdziale teoretycznym.

Łatwo dobierzesz istotne pojęcia i zdefiniujesz terminy, zyskując tym samym solidne fundamenty teoretyczne dla Twojego badania. ChatGPT ułatwi także określenie, które obszary teoretyczne są kluczowe dla Twojego tematu, co pomoże Ci stworzyć kompleksowy i rzetelny rozdział teoretyczny.

Przykład promptu:

 • Tytuł mojego rozdziału teoretycznego to ‘Teoretyczne podstawy content marketingu’. Zaproponuj mi najważniejsze pojęcia i definicje, które powinny  znaleźć się w tym rozdziale teoretycznym.

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt wskazanie najważniejszych pojęć

5. ChatGPT da Ci wskazówki jak umieszczać rysunki i schematy w rozdziale teoretycznym

ChatGPT pokaże Ci, jak prawidłowo umieścić i opisać rysunki i schematy w tekście rozdziału teoretycznego. Dzięki temu Twoja praca dyplomowa będzie nie tylko bogata w treści, ale i atrakcyjna “dla oka”.

Zyskasz wiedzę, jak wybierać grafiki wspierające zrozumienie tekstu i jak należy je opisywać. To przystępne sposoby na lepszą czytelność Twojej pracy.

Zapytaj w ten sposób:

Przykład promptu:

 • W moim rozdziale teoretycznym chcę umieścić kilka rysunków/schematów/tabel. W jaki sposób umieszczać je i podpisywać w tekście całego rozdziału teoretycznego?

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt umieszczanie rysunków i schematów

6. ChatGPT wskaże, jak poprawnie stosować przypisy bibliograficzne

ChatGPT pomoże Ci zrozumieć, jak poprawnie stosować przypisy bibliograficzne w Twojej pracy dyplomowej. Dzięki temu szybko nauczysz się, jak prawidłowo cytować źródła, co jest kluczowe dla zachowania wiarygodności naukowej i uniknięcia plagiatu.

ChatGPT może także udzielić Ci rad odnośnie różnych stylów cytowania, takich jak APA, czy harwardzki, pomagając Ci wybrać najbardziej odpowiedni dla Twojej dyscypliny i wymogów uczelni.

Dawniej traciłbyś czas, rozmyślając nad tym tematem, teraz po prostu zapytaj o to chat.

Przykład promptu:

 • Jakie przypisy mogę zastosować w moim rozdziale teoretycznym? Podaj mi konkretne przykłady przypisów.

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt stosowanie przypisów w rozdziale

7. ChatGPT wskaże najważniejsze zasady formatowania w rozdziale teoretycznym

Do napisania rozdziału teoretycznego w pracy dyplomowej musisz mieć odpowiednią wiedzę na temat formatowania pracy dyplomowej. ChatGPT może pomóc Ci w identyfikacji najważniejszych zasad formatowania w rozdziale teoretycznym.

ChatGPT pomoże Ci nie tylko przy kompletowaniu bazy teoretycznej, ale i w upewnieniu się, że prezentacja pracy jest na najwyższym poziomie.

Przykład promptu:

 • Jakich najważniejszych zasad formatowania tekstu powinienem przestrzegać, przy pisaniu rozdziału teoretycznego do mojej pracy? Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Wynik promptu:

rozdział teoretyczny pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt formatowanie rozdziału teoretycznego

 

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat formatowania pracy dyplomowej, zajrzyj do artykułu poniżej ↓

Formatowanie pracy dyplomowej. 17 najważniejszych elementów>>

Tworzenie rozdziału teoretycznego z ChatGPT podsumowanie

I co o tym sądzisz? Nie da się ukryć, że ChatGPT bardzo przyspiesza tworzenie rozdziału teoretycznego, eliminując potrzebę czasochłonnego ‘przekopywania’ źródeł i konsultacji z promotorem. Dzięki niemu możesz sprawnie aranżować swoje pomysły i zapewnić im bogate podstawy teoretyczne.

Jest to oszczędność czasu i gwarancja, że twój materiał jest dobrze przemyślany. Ważne jest jednak, abyś nauczył się skutecznie korzystać z ChatGPT, co nie tylko ułatwi Ci pisanie pracy dyplomowej, ale też wzbogaci Twoje przyszłe przedsięwzięcia.

Teraz masz świetnego pomocnika, który nieraz “wyciągnie Cię za uszy” z tarapatów. Teraz najważniejsze, abyś zyskał wprawę w korzystaniu z tego typu pomocy!

Chcę poznać inne polecenia ChatGPT pomocne przy pisaniu rozdziału teoretycznego! Chcę przyśpieszyć pisanie pracy z ChatGPT. Gdzie mogę się podszkolić?

Jeśli to, co przeczytałeś, jest dla Ciebie interesujące, to doskonale! ChatGPT to potężne źródło inspiracji, które jest w stanie pomóc Ci przy każdej możliwej części pracy dyplomowej, więc i w przygotowaniu jakże niewdzięcznej części teoretycznej.

To, co tutaj zaprezentowałem, to tylko fragment wiedzy dotyczącej tego, jak przygotować rozdział teoretyczny Twojej pracy. ChatGPT jest przygotowany do Twojej asysty przy każdym innym etapie pracy dyplomowej. Chcesz wiedzieć więcej? Zyskaj wiedzę, jak ChatGPT może ułatwić Ci tworzenie całej pracy dyplomowej!

Pobierz pakiet:

Jak przyspieszyć pisania pracy dyplomowej z ChatGPT. Pakiet materiałów>>

Trochę już wiem na temat pisania rozdziału teoretycznego z ChatGPT. Teraz chcę zrozumieć proces pisania.

Naucz się pisać pracę w godzinę.
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5

Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie

Nie zapomnij o prezentach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *