Tematy prac licencjackich kosmetologia

W tym artykule przedstawię Ci przykładowe tematy prac licencjackich z obszaru kosmetologia. Powiem Ci także, co zrobić przed i po wyborze tematu pracy licencjackiej- kosmetologia. Nie masz czasu na czytanie całego artykułu? Kliknij poniżej⬇.

–>Tematy prac licencjackich kosmetologia przykłady.
–>Tematy prac licencjackich kosmetologia. 150 przykładów (wkrótce).

tematy prac dyplomowych kosmetologia

Kosmetologia to dobry i przyszłościowy kierunek studiów. Dziewczyny młodsze i starsze (chłopaki chyba także🤣 ) pokochały dbanie o swój wygląd. Wystarczy przejść się niedzielnym popołudniem po któryś z bardziej popularnych deptaków polskich miast i miasteczek. Piękno stało się bardzo modne.

Panny młode wydają 3-cyfrowe sumy na makijaż i fryzurę, wszystko po to, aby wyglądać pięknie w dniu swojego ślubu. Dziewczyny po kursach kosmetycznych, malując w weekendy mamy, ciocie, babcie i prababcie wspomnianych panien młodych, zarabiają kilka średnich krajowych.

W niektórych kręgach wręcz koniecznością i wyznacznikiem statusu stało się posiadanie 10- centymetrowych rzęs i hybrydowych paznokci. Jak grzyby po deszczu wyrastają salony fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. Nie da się ukryć, że w tej branży czekają na Ciebie duże pieniądze.

Co prawda w czasach pandemii, właściciele gabinetów dostali bardzo po kieszeni. Odbili to szybko w czasach post- pandemicznych, gdy ceny wszelkich usług kosmetycznych podskoczyły nierzadko nawet o 30%.

Swoją drogą nawet w najmroczniejszych czasach koronawirusowego zamknięcia, po wielu osobach nie było widać braku zabiegów kosmetycznych. Czyżby istniało kosmetyczne podziemie? Wiesz coś o tym? A może znasz kogoś, kto dostał mandat, ponieważ policjant stwierdził, że na pewno był u fryzjera, bo jest za mało zarośnięty? Daj znać w komentarzach💬.

Co zrobić przed wyborem tematu pracy licencjackiej z dziedziny kosmetologia?

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, to zapoznaj się dokładnie z poniższymi artykułami:
–>Jak dobrze wybrać temat pracy licencjackiej lub magisterskiej?
–>Jak wybrać temat pracy dyplomowej i jak uniknąć plagiatu?

Tematy prac licencjackich- kosmetologia. Jak wybrać dobry?

Moim skromnym zdaniem dobry temat z kosmetologii jest przede wszystkim łatwy do napisania i praktyczny, czyli taki, który przyda się podczas Twojej pracy zawodowej. Przed wyborem tematu pracy licencjackiej z kosmetologii warto, abyś zastanowiła się nad 3 głównymi sprawami.

1. Określ swoją specjalizację

Zastanów się, co dokładnie chcesz robić w przyszłości. Chcesz malować przyszłe panny młode? A może chcesz pracować w laboratorium w dużej korporacji? Chcesz być kosmetyczką, naukowcem czy bizneswomen? To duża różnica. Najważniejsze, aby to była Twoja droga i abyś to Ty była szczęśliwa. Nie ma tematów uniwersalnych, więc wybieraj temat odpowiadający zakresowi Twojej przyszłej specjalizacji i poziomowi swojej ambicji zawodowej.

2. Zdecyduj, gdzie chcesz pracować w przyszłości

W dużym uproszczeniu kończąc kosmetologię, możesz wybrać 2 główne ścieżki kariery:

-bezpośrednia praca z klientem (możesz pracować jako wizażystka, stylistka, podolog, specjalista SPA &Wellness i w wielu pokrewnych dziedzinach);

-biznes i praca z produktami (możesz być właścicielką SPA, właścicielką drogerii, właścicielką salonu kosmetycznego, pracować w laboratorium kosmetycznym lub być przedstawicielką firmy kosmetycznej. A może masz jeszcze inny pomysł na siebie? Może blog i swoje produkty online? Zobacz świetny przykład biznesu online–> Gabinet od zaplecza.

Wybrałaś przyszły kierunek swojej kariery? To teraz pomyśl o temacie z perspektywy swojego przyszłego zawodu. A może studiujesz zaocznie i już pracujesz w branży? Chyba teraz już wiesz, gdzie szukać inspiracji na temat.

3. Pomyśl o aspektach biznesowych.

Planujesz za kilka lat otworzyć swój gabinet kosmetyczny? Może temat pracy licencjackiej z kosmetologii połączyć z tematyką biznesową i praktyką prowadzenia własnego gabinetu? Warto połączyć wiedzę praktyczną z kosmetologii z umiejętnością prowadzenia biznesu w branży beauty. Czyli wszelkie powiązania kosmetologii z marketingiem, zarządzaniem, biznesem internetowym mile widziane.

Propozycje 5 przykładowych tematów prac licencjackich z kosmetologii:

1. Funkcjonowanie gabinetu kosmetologicznego w dobie pandemii/ kryzysu. Analiza działań gabinetu XYZ

 • Dziedzina zainteresowań- funkcjonowanie gabinetu kosmetycznego.
 • Konkretne zagadnienie- funkcjonowanie gabinetu w dobie pandemii/ kryzysu (lub innych niesprzyjających zdarzeń).
 • Przedmiot badań- działania gabinetu XYZ.

2. Rola i znaczenie dezynfekcji i sterylizacji w gabinecie kosmetycznym. Analiza działań gabinetu XYZ

 • Dziedzina zainteresowań- dezynfekcja i sterylizacja.
 • Konkretne zagadnienie- rola i znaczenie dezynfekcji i sterylizacji w gabinecie kosmetycznym.
 • Przedmiot badań- działania gabinetu XYZ.

3. Komunikacja z klientem jako element budowania wartości marki gabinetu kosmetologicznego. Analiza działań gabinetu XYZ

 • Dziedzina zainteresowań- komunikacja z klientem w kosmetologii.
 • Konkretne zagadnienie- budowanie wartości marki gabinetu kosmetologicznego poprzez komunikację z klientem.
 • Przedmiot badań- działania gabinetu XYZ.

4. Skuteczność stosowania wybranych suplementów diety w regeneracji skóry dojrzałej. Badanie ankietowe wśród klientek gabinetu XYZ

 • Dziedzina zainteresowań- suplementy diety.
 • Konkretne zagadnienie- skuteczność stosowania suplementów diety w regeneracji skóry dojrzałej.
 • Przedmiot badań- klientki gabinetu XYZ.

5. Wiedza na temat potencjalnych powikłań i objawów niepożądanych zabiegów kosmetologicznych. Badanie ankietowe wśród klientek gabinetu XYZ

 • Dziedzina zainteresowań- wiedza na temat zabiegów kosmetycznych.
 • Konkretne zagadnienie- wiedza na temat potencjalnych powikłań i objawów niepożądanych zabiegów kosmetologicznych.
 • Przedmiot badań- klientki gabinetu XYZ.

Tematy prac licencjackich- kosmetologia. Podsumowanie.

Coco Chanel powtarzała, że „nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”. Jednak jak zapewne doskonale wiesz, kosmetologia to nie tylko piękno. To rozwiązywanie problemów klientek i klientów. Twoim zadaniem jest odkryć te najpoważniejsze i stać się jedną z czołowych ekspertek w kraju (no przynajmniej w swoim mieście).

Pierwsze kroki ku temu możesz zrobić już na etapie pisania pracy. Wybierz temat przede wszystkim dostosowany do problemów swoich przyszłych klientek i klientów. Porozmawiaj z nimi, przeprowadź ankiety lub wywiady. To sprawi, że pisanie pracy będzie przyjemnością, a przede wszystkim da Ci wiedzę praktyczną, tak bardzo potrzebną na początku Twojej kariery zawodowej.

Czy możesz mi pomóc z wyborem tematu pracy licencjackiej z kosmetologii?

Tak, jak najbardziej. Zobacz, co mogę Ci zaoferować⬇
–>150 przykładowych tematów prac licencjackich z kosmetologii (wkrótce).
–>Zobacz ofertę korepetycji przy wyborze tematu pracy dyplomowej z kosmetologii.
–>Sprawdź kurs Piszę Bez Plagiatu.

Wybrałem temat pracy licencjackiej z dziedziny kosmetologia – co dalej?

Przygotuj bibliografię.
–>Jak przygotować bibliografię do pracy dyplomowej bez chodzenia po bibliotekach?
Przygotuj plan.
–>Jak napisać dobry plan pracy licencjackiej i magisterskiej?
–>Jak przygotować plan pracy licencjackiej? Poradnik krok po kroku.

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Poznałeś przykładowe tematy prac licencjackich z działu kosmetologii? Pomogłem Ci wybrać dobry temat? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może się przydać. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

2 thoughts on “Tematy prac licencjackich kosmetologia

 • 2 listopada 2020 o 00:30
  Permalink

  No nie ma to jak w artykule o kosmetologii pisać o makijażach, pazurkach i rzęsach, którymi zajmują się kosmetyczki po kursie, a nie kosmetolożki po studiach 5 letnich XDDDD

  Odpowiedz
  • 4 listopada 2020 o 06:03
   Permalink

   Witaj Amalia.
   A co w tym złego? Chyba każdemu chodzi o to, aby wykonywać to, co kocha i zarabiać przy tym konkretne pieniądze. Jeżeli kosmetolożka chce robić pazurki, to może skończyć nawet 5 kierunków studiów. Jeżeli chce to może zostać na uczelni. Jej życie jej wybór.

   Moim zdaniem lepiej robić coś mniej ambitnego, ale bardzo dochodowego niż udawać mądralę i klepać biedę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.