Praca magisterska z zarządzania- jak zacząć pisać

Ostatnia aktualizacja 11 stycznia 2024

Praca magisterska z zarządzania to wyzwanie, które Cię przytłacza?Odciągasz moment pisania, wynajdując różne “pilne” zajęcia jak odgruzowanie pokoju? Usiądź teraz spokojnie przed komputerem w swoim sterylnym pomieszczeniu, bo trafiłeś na właściwe miejsce.

Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki, jak skutecznie i sprawnie napisać pracę z dziedziny zarządzania. Podam Ci wiele przykładów, wzorów, omówię każde element pracy. Dlatego dodaj ten wpis do swoich ulubionych, by wrócić do niego w dowolnym momencie. Wystarczy nacisnąć CTRL+ D.

Oj, nie mam czasu czytać! Potrzebuję szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej z zarządzania!
Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować ⬇
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nie wiem, jak ruszyć z pisaniem pracy… Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

praca magisterska z zarzadzania jak zacząć pisać

Jak pisać pracę licencjacką i magisterską z zarządzania? Dlaczego powstał ten artykuł?

Inspiracją do napisania tego artykułu były setki zapytań od Was: 

 • Jakie elementy musi zawierać praca magisterska z zarządzania?
 • Jak ruszyć z pisaniem pracy licencjackiej z zarządzania?
 • Czy praca magisterska z zarządzania koniecznie musi być badawcza?
 • Czy trzeba w niej stosować skomplikowane metody badawcze? Czy może wystarczy wywiad lub ankieta?
 • Jaki wybrać temat z zarządzania, aby nie mieć trudności na dalszych etapach pisania pracy?
 • Jak szukać bibliografii i napisać plan z zarządzania?
 • Czy możesz udostępnić na blogu Magister na 5 przykład pracy magisterskiej z zarządzania?
 • Jestem w trakcie pisania pracy. Czy mogę liczyć na Twoją pomoc?

Jak sam/ sama widzisz, pytań jest sporo. Dlatego ten wpis musi być rozbudowany i długi, ale obiecuję, że  konkretny. Zarządzanie to jeden z najpopularniejszych kierunków, z którego dostaję najwięcej zapytań o pomoc. Czas rozwiać Twoje wątpliwości z pisaniem pracy licencjackiej lub magisterskiej.

Czy posiadasz przykładowe prace magisterskie badawcze z zarządzania?

Dobry przykład pracy dyplomowej to inspirująca podpowiedź, gdy przymierzasz się do pisania pracy. Masz już jakiś punkt odniesienia, jak powinna wyglądać Twoja praca. Gdzie szukać Takich wzorów? Oczywiście w sklepie Magistra na 5!  PS: Dodam, że udostępniam je za niewielką opłatą ?.


Fragmenty przykładowej pracy magisterskiej badawczej z zarządzania od Magistra na 5 (kliknij, aby powiększyć).

 

przykładowy załącznik praca licencjacka zarządzanie przykładowe zakończenie praca licencjacka zarządzanie

przykładowy wstęp praca licencjacka zarządzanie przykładowe wnioski praca licencjacka zarządzanie przykładowy spis treści praca licencjacka zarządzanie przykładowy spis tabel praca licencjacka zarządzanie przykładowy rozdział teoretyczny praca licencjacka zarządzanie przykładowy rozdział teoretyczny praca licencjacka zarządzanie przykładowy rozdział teoretyczny praca licencjacka zarządzanie przykładowy rozdział teoretyczny praca licencjacka zarządzanie przykładowy rozdział badawczy praca licencjacka zarządzanieprzykładowy rozdział badawczy praca licencjacka zarządzanie przykładowa metodologia praca licencjacka zarządzanie  przykładowa bibliografia praca licencjacka zarządzanieprzykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanie przykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanieprzykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanie przykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanie 

Pobierz ten przykład pracy dyplomowej z zarządzania w pdf>>


Czy posiadasz jeszcze jakieś przykładowe prace licencjackie i magisterskie z zarządzania?

Oczywiście. mamy ponad 300 wzorów prac licencjackich i magisterskich, które możesz wykorzystać jako inspiracja do napisania swojej. Szczególnie mogę Ci polecić poniższe tytuły:

 1. Analiza i ocena działań motywacyjnych wdrażanych przez firmę usługową XYZ
 2. Analiza i ocena sposobu zarządzania Spółdzielnią Mieszkaniową XYZ

 3. Analiza mobbingu i innych zjawisk patologicznych stanowiących istotny problem w miejscu pracy

 4. Analiza zastosowania nowoczesnej strategii marketingowej na przykładzie przedsiębiorstwa ABC

 5. Osoba kierownika i jego wpływ na rozwój zawodowy pracowników

Zobacz więcej przykładowych prac licencjackich i magisterskich z zarządzania >>

Czy polecam korzystanie z darmowych prac z zarządzania krążących w necie? Np. z Chomikuj?

Oczywiście, że odradzam pobieranie darmowych przykładów prac z zarządzania. Dlaczego? Najczęściej są niskiej, jak nie beznadziejnej jakości. Plagiat murowany! Przekopując zasoby chomika lub innych platform tracisz cenny czas. Możesz go lepiej wykorzystać, zapoznając się z tym artykułem.

Przykładowa praca licencjacka. 11 niezbędnych elementów >>

Potrzebuję szybko i sprawnie napisać pracę. Chcę się dobrze przygotować do tego wyzwania. Czy masz coś dla mnie w swojej ofercie?

Jasne, zajrzyj do tego e-booka. Obowiązkowa lektura u zabieganych studentów.?

E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień>>

Jak napisać pracę licencjacką i magisterską z zarządzania- 12 kluczowych elementów

1. Dobry temat pracy licencjackiej i magisterskiej z zarządzania

Wybór tematu pracy wydaje się banalnie prosty. Jednak nie daj się złapać w pułapkę bezmyślności. Bardzo dobrze przemyśl ten pierwszy krok ku drodze do tytułu magistra. Dobrze wybrany temat pracy bardzo przyspieszy Ci proces pisania.

Zapoznaj się i zastosuj poniższe zasady przy wyborze tematu.  Już przy rozdziałach teoretycznych zobaczysz, że sam sobie wręczysz medal z kartofla za przemyślaną decyzję.

Oto 6 wskazówek, którymi warto kierować się przy wyborze tematu pracy licencjackiej z zarządzania:

 • Twoje zainteresowania. Wybierz temat z zagadnienia, które Cię interesuje; pisanie pracy wówczas będzie łatwiejsze i ciekawsze.
 • Dostępność źródeł. Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość materiałów naukowych, bibliografii do napisania teorii Twojej pracy. Ciężko jest przedstawić temat bez poparcia ich różnymi źródłami…
 • Właściwy zakres tematu. Uważaj, żeby temat nie był zbyt ogólny (“zakopiesz się” w wielości materiałów), ani też w drugą stronę- zbyt sprecyzowany (będziesz miał problem z literaturą i rozdziały będą zbyt krótkie).
 • Realność przeprowadzenia badań własnych. Pomyśl i zorientuj się, czy w ramach wybranego tematu masz możliwość  przeprowadzenia procedury badawczej. Czy będziesz miał dostęp do przedsiębiorstw, ich wewnętrznych danych, do narzędzi, czy będziesz mógł przeprowadzić badania z pracownikami itp.?
 • Aktualność i istotność. Fajnie, gdy temat jest aktualny, innowacyjny, “na topie”, a nie “odgrzewasz” zagadnienia poruszane już wielokrotnie, które “przejadły się” promotorom. A może Twój pomysł na temat okaże się inspirujący i pomocny dla firm!?
 • Rozmowa z promotorem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji z tematem, porozmawiaj z promotorem. Skorzystaj z jego doświadczenia, może rozwiać Twoje wątpliwości czy dylematy.

Czytaj więcej o wyborze tematu pracy dyplomowej z zarządzania ?

Jak dobrze wybrać temat pracy licencjackiej lub magisterskiej?

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wyborze tematu pracy licencjackiej i magisterskiej z zarządzania?⬇⬇

Usługa pomoc w wyborze tematu >>
150 przykładowych tematów prac dyplomowych z zarządzania >>

2. Przygotuj bibliografię z zarządzania

Zarządzanie to kierunek studiów, gdzie w bibliotece kilometry półek uginają się od grubych pozycji naukowych.  Wybrać te najbardziej potrzebne, najważniejsze przy Twoim temacie pracy wymaga od Ciebie wysiłku, przyłożenia się do zadania i systematyczności.

Jak to zrobić szybciej i efektywniej? Podrzucam Ci kilka cennych rad.

 1. Aktualność literatury: To bardzo ważna wskazówka przy przygotowywaniu bibliografii. Przy tak prężnie rozwijającej się dziedzinie, jak zarządzanie pilnuj, żeby wybrana literatura nie trącała “starą myszką”. Promotor może Ci nie uznać takiej bibliografii.  Zresztą Twoja praca oparta na “przeterminowanych” źródłach byłaby też nieaktualna. “Klasyki” w bibliografii nie mogą przekraczać 20% wszystkich pozycji, pozostałe tytuły- powinny być sprzed max. 5-6 lat.
 2. Różnorodność źródeł. Czyli oprócz literatury zwartej, tj. książek, powinny być w bibliografii też czasopisma branżowe, akty prawne ( np. rozporządzenia, ustawy, itp.), źródła internetowe takie jak: raporty, statystyki, analizy ( tylko nie opieraj pracy wyłącznie na internecie!), czy inne ważne dla tematu pracy materiały jak jakieś wewnętrzne dokumenty przedsiębiorstwa, czy urzędu. !!
 3. Tylko pewne źródła. W bibliografii powinny się znaleźć tylko wiarygodne, naukowe pozycje. Unikaj materiałów, które mogą być negatywnie, nieprzychylnie odebrane przez Twojego promotora lub niewzbudzające renomy w środowisku naukowym.
 4. Notuj pełne dane bibliograficzne. Na bieżąco, podczas poszukiwań bibliografii, zapisuj wszystkie potrzebne informacje wybranej książki czy czasopisma, linki do raportów z internetu w jednym dokumencie. Pamiętaj o numerach stron, aby zaoszczędzić czas.
 5. Korzystaj z narzędzi ułatwiających zarządzanie literaturą. Zotero, Mendeley czy EndNote to najpopularniejsze programy, które ułatwią Ci uporządkować i przechowywać potrzebne źródła.
 6. Pamiętaj o formatowaniu. Po zebraniu literatury zwróć uwagę na jej estetykę. Zadbaj, żeby wszystkie wykorzystane pozycje w bibliografii miały ten sam styl i układ.

Jeśli interesują Cię bardziej szczegółowe informacje odnośnie tworzenia bibliografii, napisałem o tym artykuł.

Czytaj więcej o przygotowaniu bibliografii ?

Jak przygotować bibliografię do pracy dyplomowej?>>

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu bibliografii pracy magisterskiej z zarządzania?⬇⬇

Pomoc w wyborze tematu >>
Wzór bibliografii z zarządzania>>

3. Przygotuj plan pracy dyplomowej z zarządzania

Teraz przyszedł czas na sformułowanie planu Twojej pracy. Temat i bibliografię już masz gotową, więc zadanie ułatwione. ? Warto napisać go, żeby zorganizować  i uporządkować sobie pracę nad licencjatem czy magisterką oraz  śledzić postępy w jej  pisaniu.

Po wyczerpujące informacje, dlaczego i jak napisać dobry plan, odsyłam do mojego artykułu.

Czytaj więcej o przygotowaniu planu pracy magisterskiej z zarządzania ?

Jak napisać dobry plan pracy licencjackiej i magisterskiej?>>

Jeśli napisanie planu pracy wywołuje u Ciebie odruch wymiotny, mamy coś dla Ciebie.

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu planu pracy magisterskiej z zarządzania?⬇⬇

Skorzystaj z naszych wzorów planów lub indywidualnej pomocy w przygotowaniu planu z zarządzania po prostu wypełnij formularz>> 

Pomoc w przygotowaniu planu  pracy z zarządzania>>
Przykładowe plany prac dyplomowych z zarządzania >>

4. Przygotuj konspekt pracy

Konspekt nie zawsze wymagany jest przez promotora. Jednak moim zdaniem warto go zrobić.  Dlaczego? Bo przede wszystkim jest bardziej szczegółowy niż plan pracy. Ułatwi Ci on stworzenie struktury pracy, umożliwi uporządkowanie zebranego materiału w poszczególnych częściach pracy. Po detale sięgnij do wpisu.

Czytaj więcej o przygotowaniu konspektu pracy dyplomowej ?

Jak napisać konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej?>>

Potrzebujesz pomocy w napisaniu konspektu pracy licencjackiej lub magisterskiej z zarządzania?⬇⬇

Pomoc w przygotowaniu konspektu  pracy z zarządzania>>
Przykładowy konspekt pracy z zarządzania >>

5. Napisz część teoretyczną pracy z zarządzania

Teraz przechodzimy na wyższy level. Napisanie rozdziałów teoretycznych to jak układanie puzzli. Na początku czujesz przerażenie, patrząc na stos elementów, których nie potrafisz połączyć.

Z czasem wybierasz odpowiednie puzzle (czyli źródła, informacje), składasz je w większe części (rozdziały) do momentu aż powstaje całość obrazka, czyli w Twoim przypadku cała część teoretyczna pracy.


Zobacz kilka stron przykładowego rozdziału teoretyczne z zarządzania

przykładowy rozdział teoretyczny praca licencjacka zarządzanieprzykładowy rozdział teoretyczny praca licencjacka zarządzanie


Ułożenie ramki w Twoim obrazku z puzzli ułatwi Ci zapoznanie się z przykładowymi rozdziałami teorii z zarządzania oraz praktyczne wskazówki zawarte w poniższych wpisach.

Czytaj więcej o pisaniu rozdziałów teoretycznych ?

Jak napisać rozdział w 1 dzień?>>
Rozdział teoretyczny w pracy dyplomowej. 7 patentów na przyśpieszenie pisania

Gdy jednak nie masz cierpliwości do układania puzzli, skorzystaj z usług ekipy Magistra na 5. ?

Pomoc w napisaniu rozdziału teoretycznego pracy dyplomowej z zarządzania?⬇⬇

Pomoc w rozdziale teoretycznym>>
Przykładowe rozdziały teoretyczne z zarządzania >>

6. Przygotuj swoje narzędzie badawcze do pracy z zarządzania

Studenci, w większości przypadków, lubią sobie ułatwiać życie. I to jest bardzo dobre podejście. Po co stwarzać problemy na własne życzenie wybierając skomplikowane narzędzie badawcze.

Przecież w swojej pracy licencjackiej możesz wykorzystać kwestionariusz ankiety czy wywiadu. Dzięki tym narzędziom w łatwy, szybki i prosty sposób zdobędziesz odpowiednie dane do ich interpretacji.  Warto jeszcze zastanowić się nad analizą dokumentów, czyli wszelkie raporty, wewnętrzne bazy danych.

Badania możesz przeprowadzić on-line. Pamiętaj, aby wybrać narzędzie najbardziej pasujące do Twojego tematu pracy.


Zobacz przykładową ankietę z zarządzania

przykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanieprzykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanieprzykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanieprzykładowa ankieta praca licencjacka zarządzanie


Zobacz przykładowy wywiad z zarządzania

przykładowy wywiad praca licencjacka zarządzanieprzykładowy wywiad praca licencjacka zarządzanie

 


Czytaj więcej o przygotowaniu narzędzia badawczego ?

Tutaj szukaj wpisów, jak stworzyć dobre narzędzie badawcze, które umożliwi Ci uzyskać Ci wartościowe dane, materiał do analizy w części badawczej pracy.

Jak przygotować ankietę?>>

Jak przygotować wywiad w pracy licencjackiej i magisterskiej>>

Studium przypadku w pracy licencjackiej i magisterskiej

Potrzebujesz pomocy w napisaniu ankiety/wywiadu do pracy licencjackiej lub magisterskiej z zarządzania?⬇⬇

Pomoc w ankieta/wywiad >>
Przykładowe ankiety do prac dyplomowych z zarządzania >>
Przykładowe wywiady do prac dyplomowych z zarządzania >>

7. Przygotuj metodologię

Metodologia to fundament Twoich badań. W tej części pracy musisz zawrzeć wszystkie informacje dotyczące Twoich badań na podstawie literatury przedmiotu. Bardziej szczegółowo, opisz w tym rozdziale:

 •  cel i przedmiot Twoich badań,
 • grupę badawczą,
 • problemy i hipotezy badawcze,
 • wybór i krótki opis wybranej przez Ciebie metody, techniki i narzędzia badawczego,
 • organizację i przebieg procesu badawczego.

Czytaj więcej o przygotowaniu metodologii pracy dyplomowej ?

Jak przygotować metodologię?>>

Metodologia w pracy dyplomowej- wszystko, co musisz wiedzieć>>

Potrzebujesz pomocy z metodologią z zarządzania?⬇⬇

Z własnego doświadczenie wiem, że często u  studentów przy rozdziale z metodologią badań zaczynają się schody w drodze po tytuł magistra zarządzania. Dlatego, gdy stoisz przed schodami, których nie widzisz końca, zapraszam do skorzystania z naszych usług.

Pomoc przy części badawczej >>
Przykładowa metodologie z zarządzania ankieta >>
Przykładowa metodologie z zarządzania analiza dokumentów>>
Przykładowa metodologie z zarządzania wywiad>>

8. Przeprowadź badania i przygotuj rozdział badawczy

Po przeprowadzeniu badań czas na zebranie danych i ich prezentację w rozdziale badawczym.  To jest pracochłonna część pracy, w której musisz wykazać się umiejętnością analizy i interpretacji zebranych danych.

Nie będę rozpisywał się nad wskazówkami, jak zrobić dobrze rozdział badawczy, bo opisałem to w poniższym rozdziale.

Czytaj więcej o przygotowaniu rozdziału badawczego ?

Jak przygotować rozdział badawczy? >>

Mam za to inspirujący pomysł. Chcę Ci  przedstawić kilka propozycji na przeprowadzenie ciekawych badań.

Pomysły na badania w pracy dyplomowej z zarządzania z zastosowaniem ankiety

praca magisterska zarzadzanie badania z ankietą

Pomysły na badania w pracy dyplomowej z zarządzania z zastosowaniem wywiadu

praca magisterska zarzadzanie badania z wywiadem

Pomysły na badania w pracy dyplomowej z zarządzania z zastosowaniem studium przypadku

praca magisterska zarzadzanie badania ze studium przypadku

Potrzebujesz pomocy w rozdziale badawczym z zarządzania?⬇⬇

Pomoc przy części badawczej >>
Przykładowy rozdział badawczy z zarządzania ankieta >>
Przykładowy rozdział badawczy analiza dokumentów>>
Przykładowy rozdział badawczy z zarządzanie wywiad>>

9. Napisz wstęp pracy magisterskiej z zarządzania

Zadaniem wstępu jest prezentacja, wprowadzenie czytelnika w zagadnienie, któremu poświęcona jest Twoja praca.  Krótko i jasno opisujesz, o czym jest praca i dlaczego zdecydowałaś/łeś się pisać na ten temat.

Warto też w kilku zdaniach uargumentować, dlaczego poruszane przez Ciebie zagadnienie jest istotne w dziedzinie zarządzania.  Opisz cel badań własnych i zasadność ich przeprowadzenia.

We wstępie koniecznie należy opisać strukturę pracy, czyli z jakich rozdziałów się składa i skrótowo, jakie treści są w nich zawarte.

Moja najważniejsze wskazówki dotyczące wprowadzenia do pracy są niewystarczające? Sięgnij po więcej niżej.

PS: najważniejsza informacja na koniec. Wstęp piszemy, gdy już masz napisaną całą pracę, czyli znasz jej strukturę!

Czytaj o pisaniu wstępu ?

Jak napisać wstęp do pracy dyplomowej? >>

Potrzebujesz pomocy w napisaniu wstępu pracy magisterskiej z zarządzania? ⬇⬇

Pomoc z napisaniem wstępu >>
Przykładowy wstęp pracy dyplomowej z zarządzania >>

10. Utwórz zakończenie pracy licencjackiej z zarządzania

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca. Po wstępie czas przyłożyć się do zakończenia. Co powinno znaleźć się w tym elemencie Twojej pracy? Już odpowiadam klarownie w wypunktowaniach:

 • Podsumowanie głównych wyniki. Czyli opisujesz najważniejsze wyniki, jakie wyciągnąłeś wnioski ze swojego badania.
 • Nawiąż do celu i hipotez badawczych. Czy udało Ci się je osiągnąć?
 • Wnioski. Tu jest miejsce, abyś napisał/a, jakie zastosowanie w praktyce ma  Twoje badanie.
 • Ograniczenia. Z jakimi trudnościami spotkałeś się w czasie badania? Czy mądrzejszy o nowe doświadczenie, zmieniłbyś coś w swojej procedurze badawczej?
 • Rekomendacje na przyszłość. Czy widzisz jeszcze potrzebę kolejnych badań odnośnie Twojego zagadnienia?

Zakończenie pracy to miejsce na podsumowanie Twojej pracy. Nie poruszaj w nim nowych wątków, nie wprowadzaj nowych faktów.

Czytaj więcej o pisaniu zakończenia ?

Jak napisać zakończenie pracy dyplomowej? >>

Potrzebujesz pomocy w napisaniu zakończenia pracy magisterskiej z zarządzania? ⬇⬇

Pomoc z napisaniem zakończenia >>
Przykładowy zakończenie pracy dyplomowej z zarządzania >>

11. Napisz streszczenie pracy dyplomowej z zarządzania

Jak sama nazwa wskazuje streszczenie to skrócona forma Twojej pracy. Podaj tu najważniejsze informacje z podjętego przez Ciebie tematu. Pisz krótko i zwięźle bez kwiecistych opowieści.

Zwięźle opisz temat, cel pracy, metody, jakiej użyłeś, przedstaw skrótowo wyniki i wnioski. Podkreśl też wartość Twojego badania w dziedzinie zarządzania.

Dobieraj słowa w sposób przemyślany, unikaj języka technicznego, bo streszczenie powinno być zrozumiałe dla każdego czytelnika.

Zachęć w nim do dalszego zgłębiania tematu w Twojej pracy.

Czytaj więcej o pisaniu streszczenia pracy dyplomowej z zarządzania ?

Jak napisać streszczenie? 

Potrzebujesz pomocy w napisaniu streszczenia pracy magisterskiej z zarządzania? ⬇⬇

Pomoc z napisaniem streszczenia >>
Przykładowe streszczenie pracy dyplomowej z zarządzania >>

12. Napisz dyskusję pracy licencjackiej z zarządzania

Dyskusja to Twoje przemyślenia, refleksja nad badaniami. Porównaj swoje osiągnięte wyniki z literaturą. Czy potwierdzają istniejące już badania oraz fakty naukowe? Czy wnoszą nowy punkt spojrzenia do zagadnienia?

Szczerze opisz ograniczenia, z jakimi zmierzyłaś/ łeś się w trakcie przeprowadzenia badania? Może jakieś błędy z metodą? Jakie spotkały Cię niespodzianki?  Uczciwość wpływa na Twoją wiarygodność pracy w oczach promotora czy recenzenta.

Podkreśl ważność i istotę Twojej pracy badawczej dla środowiska związanego z zarządzaniem. Jaką ma wartość praktyczną?

Przedstaw swoje rekomendacje do dalszych badań na podstawie własnych wniosków? Jaki jeszcze kontekst Twojego tematu warto zbadać?

Dzięki dyskusji Twój promotor ma możliwość ocenić, czy potrafisz krytycznie spojrzeć na swój proces badawczy i sformułowane wnioski. 

Czytaj więcej o pisaniu dyskusji ?

Jak napisać dyskusję w pracy >>

Potrzebujesz pomocy w napisaniu dyskusji pracy magisterskiej z zarządzania?⬇⬇

Pomoc z napisaniem dyskusji >>

przykładowa dyskusja z zarządzania>>

Czy tak ma wyglądać każda praca licencjacka i magisterska z zarządzania? Czy przedstawiony schemat zawsze działa?

W tym artykule pokazałem Ci, jak ma wyglądać standardowa praca licencjacka i magisterska. Ten wzór na pewno przejdzie na większości uczelni, ale trzeba dostosować go do wytycznych wymaganych na Twoich studiach.

Pamiętaj o zasadzie, która szczególnie przydaje się na początku pisania pracy-zrobione lepsze od doskonałego. Napisaną pracę zawsze można poprawić.

Trochę już wiem, jak napisać pracę licencjacką z zarządzania. Co dalej?

Naucz się pisać pracę w godzinę.
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5

Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie

Nie zapomnij o prezentach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *