Jednolity System Antyplagiatowy- najczęściej zadawane pytania

Jednolity System Antyplagiatowy- najczęściej zadawane pytania
4.7 (93.33%) 21 votes

Dawno, dawno temu pewien student z Krakowa pomyślnie obronił swoją pracę dyplomową. Następnego dnia rano po hucznym uczczeniu obrony, zauważył, że pieniądze na kolejny miesiąc wynajęcia mieszkania gdzieś zniknęły. Stwierdził, że na pewno został okradziony w barze, w którym pił soczek do 4.00 nad ranem.

Wpadł więc na genialny pomysł zarobku. Sprzedał swoją pracę studentowi ze skutych lodem Suwałk. Ten także obronił się na 5 i sprzedał swoją pracę studentowi z Jeleniej Góry. I tak dalej i tak dalej…

Doszło do tego, że ta sama praca z minimalnymi zmianami była broniona na 10 uczelniach w różnych miastach Polski. Na każdej uczelni została dobrze oceniona i wywołała wzruszenie komisji😊 Sądzisz, że wymyśliłem tę historyjkę? Oj, zdziwiłbyś się…

Jednolity system antyplagiatowy najczęściej zadawane pytania

Wprowadzenie Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

Opisane wyżej czasy minęły już bezpowrotnie. Pewnie już wiesz, że od 1 stycznia 2019 roku każda praca jest sprawdzana w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Jest on bardzo dokładny i dociekliwy. Zatem, jeżeli podczas pisania korzystałeś dużo z materiałów internetowych czy innych prac dyplomowych możesz być pewien, że będziesz miał plagiat.

Wszystko wskazuje na to, że na dobre skończyły się czasy CTRL+C i CTRL+V, możliwości obrony prac z poprzednich lat i kupowania ich po 300 zł.

Nie jest to ani dobre, ani złe, po prostu tak się stało. Zamiast rozdmuchiwać problem trzeba wymyślić nowe rozwiązania. No i wymyśliliśmy. Sprawdź kurs- Piszę Bez Plagiatu>>

Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?

Co Magister na 5 wie na temat plagiatu w pracy dyplomowej?

7 września 2018 roku był piękny jesienny dzień. Słoneczko świeciło, ptaszki ćwierkały, studenci byli w trakcie kampanii wrześniowej, a ja opublikowałem 2 obszerne artykuły na temat plagiatu.

Plagiat w pracy dyplomowej. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej. Sprawdzone sposoby.

Nie spodziewałem się aż takiej reakcji. Po 2 tygodniach, średnio 10-15 razy dziennie otrzymywałem pytania typu:

❌Mam plagiat w pracy dyplomowej, co robić? Pomóż Pan!

❌Czy jak oddam pracę bronioną rok wcześniej to będzie plagiat?

❌Czy gdy ściągnę pracę z chomika to będzie plagiat?

❌Mam plagiat i raport. Poprawisz moją pracę na jutro, pojutrze, za tydzień?

Setki (tysiące) pytań pozwoliło poznać najczęstsze problemy studentów i znaleźć skuteczne rozwiązania.

1 styczeń 2019 rok- premiera Jednolitego Systemu Plagiatowego

Od początku stycznia 2019 roku nastąpiło istne szaleństwo. Szumnie zapowiadany Jednolity System Antyplagiatowy zaczął działać i zbierać krwawe żniwo. Współczynniki dochodziły nawet do 95%. Studenci byli zdezorientowani niczym pacyfista na zlocie młodzieży wszechpolskiej😁.

Poprawa plagiatu jednolity system antyplagiatowy

Pytania się nasiliły. Poczułem się wywołany do tablicy i zrobiłem listę najczęstszych pytań i odpowiedzi na temat Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. 

JSA. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1. Od kiedy działa JSA?

Jednolity System Antyplagiatowy działa od 1 stycznia 2019 roku na każdej uczelni w Polsce.

2. Czy w JSA jest sprawdzana każda praca dyplomowa? A co jeżeli studiuje na prywatnej uczelni?

W JSA jest sprawdzana KAŻDA PRACA DYPLOMOWA (obowiązek wynikający z nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która weszła w życie dnia 25 czerwca 2016 roku).

JSA działa na każdej uczelni w kraju, sprawdza pracę według tych samych algorytmów. W teorii, wszyscy studenci będą traktowani jednakowo. Upraszczając – chcesz się bronić? Musisz dać pracę do sprawdzenia w tym systemie.

3. Czy JSA jest naprawdę taki dokładny?

Jest mega dokładny. Nawet za dokładny! Wykrywa wszelkie zapożyczenia. Współczynniki czasami dochodzą do ekstremalnych wartości.

Jednolity system antyplagiatowy raport

4. Jakie są dopuszczalne współczynniki podobieństwa?

Od 10% do nawet 40%. Wszystko zależy od uczelni i promotora.

5. JSA współpracuje z Ogólnopolskim Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych, w którym docelowo mają się znaleźć wszystkie pracy od 2010 roku. Co to znaczy?

Nie próbuj nawet kopiować z innych prac dyplomowych, obronionych wcześniej. Zostanie to bardzo szybko wykryte!

6. Czy mogę sam sprawdzić pracę w JSA przed oddaniem na uczelnie? Ile to kosztuje?

JSA jest bezpłatny. Uczelnie korzystają z niego za darmo. Dostęp do niego mają tylko promotorzy i osoby upoważnione z danej uczelni. SAM NIE SPRAWDZISZ PRACY W TYM SYSTEMIE.

Czyli nie bądź nadgorliwy i cierpliwe czekaj na wyniki raportu.

7. Czy przed oddaniem pracy na uczelnię mogę sprawdzić ją w innym systemie? Np. Plagiat.pl?

Możesz to zrobić, ale musisz wiedzieć, że plagiat.pl pokaże Ci tylko to, co skopiowałeś ze źródeł internetowych.

Nie ma dostępu do Ogólnopolskiego Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych. Czyli w praktyce może wyjść tak, że plagiat.pl pokaże 0%, a JSA nawet powyżej 80%.

Moim skromnym zdaniem, sprawdzanie samemu pracy w innych programach, to tylko marnowanie pieniędzy, ponieważ liczy się tylko wynik z JSA.

Tak więc czekaj spokojnie na wynik z JSA, później poprawisz swoją pracę.

Czytaj więcej na temat antyplagiatów online>>

8. Czy JSA wykrywa zmianę stylu pisania?

JSA teoretycznie wykrywa zmiany stylu pisania pracy i fragmenty podobne semantycznie. W praktyce raczej to nie działa. Dlaczego? Ponieważ bardzo prawdopodobne, że wtedy weryfikacji nie przeszła by żadna praca.

9. Ile zajmuje sprawdzenie pracy w JSA?

Od momentu wgrania pracy do systemu maksymalny czas sprawdzenia to 24H. Zazwyczaj trwa to krócej. Ostateczny test wydolności system przejdzie w maju i czerwcu 2019. (Wpis ten piszę w drugiej połowie kwietnia 2019)

10.Kiedy zostanę oskarżony o plagiat w mojej pracy dyplomowej?

Twój promotor skieruje Twoją pracę do poprawy, jeżeli procentowy rozmiar podobieństwa przekroczy dozwolone współczynniki.

Ile one wynoszą? To już zależy od Twojej uczelni. Na niektórych ten współczynnik może wynieść 30%, a na innych tylko 10%.

11.Jak jest z cytatami? Czy zostaną zakwalifikowane jako plagiat?

Jeżeli stosujesz prawidłowe zasady cytowania to raczej nie. Natomiast, gdy cytujesz źródła internetowe to najbezpieczniej jest je parafrazować.

12.Co z definicjami? Czy zostaną zakwalifikowane jako plagiat?

Nie, o ile zastosujesz prawidłowo przypisy. Nawet jeśli program uzna je jako plagiat, to ciężko, żebyś od nowa wymyślał definicje. Możesz iść do promotora i mu to wytłumaczyć, na pewno zrozumie.

13.Co z cytowaniem ustaw, aktów prawnych, rozporządzeń itp.?

Cytuj śmiało, nie powinny zostać uznane za plagiat. W razie czego, łatwo się z tego wytłumaczysz.

14. Czy elementy graficznie, takie jak wykresy, rysunki, schematy zostaną także sprawdzone?

Nie. Po przesłaniu pracy do badania zostaje z niej „wycięty” tylko tekst. Obiekty inne niż tekst są pomijane przez algorytm systemu i nie podlegają badaniu antyplagiatowemu.

Tylko nie zrób pracy z samych obrazów i wykresów😊

15. Przekroczyłem nieznacznie współczynniki. Czy muszę poprawiać pracę?

O dopuszczenie pracy do obrony decyduje ostatecznie promotor, a nie program. Raport jest tylko dokumentem, który ma mu pomóc.

Tak więc, idź do swojego promotora, po ludzku z nim porozmawiaj. On ma ostatnie słowo.

16. Co robić, jeżeli nie zgadzam się z oceną systemu antyplagiatowego?

Pamiętaj, że nawet jeżeli współczynniki są wysokie, nie oznacza to, że popełniłeś plagiat.  Napisałeś sam swoją pracę, korzystałeś z wielu różnych materiałów, jesteś pewny, że nie kopiowałeś?

Przejrzyj dokładnie raport, znajdź najdłuższe zapożyczone fragmenty, przygotuj uzasadnienie, dlaczego ich użyłeś i idź do promotora. Powiedz mu, że pracę napisałeś sam i nie zgadzasz się z oceną systemu atyplagiatowego.

To promotor decyduje o dopuszczeniu pracy do obrony, a nie system antyplagiatowy. Jeżeli uzna, że zapożyczenia były zasadne to ma prawo pozytywnie ocenić Twoją pracę, nawet jeżeli przekroczyłeś dopuszczalne współczynniki.

17. Czy cała praca jest sprawdzana?

Promotor ma możliwość „odznaczenia” fragmentów Twojej pracy, które nie będą sprawdzane. Karta tytułowa, spis treści, spis rysunków, spis tabel, bibliografia, przypisy, tabele, zawierające dane liczbowe, których wartości nie możesz zmienić, gdyż wpłynie to na wynik pracy-  te elementy powinny zostać wyłączone ze sprawdzania. Akty prawne, długie definicje również mogą być wyłączone z analizy przez system.

Zatem promotor może Ci naprawdę bardzo wiele pomóc, czyli nie „podpadaj” u niego i utrzymuj z nim dobry kontakt do samej obrony. (W sumie, po obronie też możesz iść z nim na piwo🍺)

18. Czy otrzymam raport podobieństwa?

Jeżeli w Twojej pracy nie wykryto plagiatu to nie, ponieważ nie będzie Ci potrzebny. Natomiast jeżeli przekroczyłeś współczynnik, musisz otrzymać taki raport po to, aby wiedzieć, co należy poprawić.

Zawsze powinieneś otrzymać CAŁY (a nie tylko pierwszą stronę) raport podobieństwa. Promotor od razu po sprawdzeniu udostępnia Ci ten dokument.

Niestety czasami zdarzają się promotorzy, którzy tylko z sobie znanych powodów, nie chcą Ci dać tego raportu. Bądź nieustępliwy niczym Chuck Norris i domagaj się tego raportu, ponieważ bez niego NIE POPRAWISZ SWOJEJ PRACY.

Jeżeli jednak promotor powie, żebyś sobie poszedł na drzewo, to poproś go ładnie, aby przynajmniej pozwolił Ci przejrzeć ten raport. Wtedy zaznacz na czerwono fragmenty swojej pracy, które będziesz musiał poprawić. Sprytne, co?!😊

19. Ile czasu będę miał na poprawę plagiatu?

Na poprawę zazwyczaj będziesz miał bardzo mało czasu, czyli 2-4 dni. Ogólnie nawet jak masz kilka tygodni to nie czekaj, sprzątaj od razu ten bałagan😊

20. Ile szans poprawy plagiatu dostanę?

W JSA masz teoretycznie 3 szanse poprawy. Czyli po pierwszym sprawdzeniu, możesz jeszcze dwa razy poprawić.

Podejdź do tego rzetelnie i ZRÓB WSZYSTKO, aby poprawić ze pierwszym razem. Na 90% za drugim razem program lepiej „przemyśli sprawę” i wskaże dodatkowe fragmenty do poprawy.

21. Jak poprawić plagiat?

To chyba najlepsze pytanie. Odpowiadam: popraw skutecznie.  Tak na poważnie, nie ma jednej odpowiedzi.  Możesz:

✔Zapytać promotora, przecież ma Cię wspierać i być Twoim mentorem😊.

✔Skorzystać ze sposobów przedstawionych w tym naszym kursie internetowym. Jak poprawić plagiat w pracy dyplomowej>>.

Skorzystać z pomocy ekipy Magistra na 5. Podobno trochę się na tym znamy😎

Jeżeli pracę pisałeś sam, korzystałeś z różnorodnych źródeł, prawidłowo cytowałeś, nie masz się czego obawiać. Nawet jeżeli JSA wskaże plagiat, możesz bez obaw negocjować ze swoim promotorem.

22.Mam podobną pracę dyplomową obronioną już wcześniej. Czy mogę z niej coś skopiować?

Absolutnie nie! System JSA współpracuje z Ogólnopolskim Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych (ORPPD).

Ma pełny dostęp do jego stale aktualizowanej bazy. Jeżeli coś skopiujesz z innej pracy to bądź pewien, że system to wychwyci i dodatkowo wskaże dokładnie pracę, z której skopiowałeś.

23. Kupiłem pracę dyplomową za 500 zł. Gdy zapytałem o plagiat, autor przestał się odzywać. Panie Magister na 5 czy mam się czego bać?

Po prostu uwielbiam takie pytania zbłąkanych studentów. Chciałeś zaoszczędzić, kupiłeś tanio pracę i teraz się boisz plagiatu. I słusznie.

Twoja praca na pewno jest plagiatem, a autor mówiąc brutalnie ma na Ciebie „wylane”. Nie licz na poprawki, ani nawet na to, że odpisze Ci na sms.

Jednym z plusów JSA jest to, że wyeliminuje oszustów po podstawówce z rynku i „firmy” piszące prace zarejestrowane w Bangladeszu.

Pamiętaj Magister na 5 nie napisze pracy za Ciebie. Magister na 5 uczy pisać prace. Mogę Ci pomóc w najtrudniejszej sytuacji, jak również pomóc poprawić plagiat.

Chcesz wiedzieć więcej na temat patologii rynku korepetycji w Polsce? Przeczytaj artykuł⬇

Dlaczego nie wybierać ofert tanich korepetycji.

24. Czy warto kupować gotową pracę?

Jako inspiracje tak. Nie próbuj natomiast takich prac oddać na uczelnie. Korzystaj natomiast z materiałów edukacyjnych, wzorów prac i wartościowej wiedzy. Pisz sam korzystając z naszych materiałów. To bardzo łatwe.

Podsumowanie

To na razie tyle. Pamiętaj, że lista pozostaje otwarta.

Masz pytanie dotyczące Jednolitego Systemu Antyplagiatowego?Pisz w komentarzu⬇⬇. Możemy wspólnie rozbudować tą listę.

Mam plagiat w pracy dyplomowej! Co dalej?

–>Jeżeli potrzebujesz szybkiej i pewnej pomocy napisz>>

->Zapoznaj się z artykułem [dotyczy systemu plagiat.pl) na temat poprawy plagiatu>>

Sprawdź kurs Poprawa Plagiatu W JSA⬇⬇⬇

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

45 thoughts on “Jednolity System Antyplagiatowy- najczęściej zadawane pytania

 • 11 stycznia 2020 o 16:39
  Permalink

  Cześć, hmmm…. piszę pracę w oparciu o literaturę, i inne treści opublikowane trochę w Internecie, trochę w broszurach, ulotkach… czy w takim razie, jeśli parafrazuje tekst pochodzący z tych źródeł, zmieniam wyrazy, wykorzystując synonimy, to w takim razie ten system zakwestionuje moją pracę własną? Czy chodzi o to, że on tylko porównuje mój tekst z innymi pracami dyplomowymi?

  Odpowiedz
 • 25 grudnia 2019 o 23:35
  Permalink

  Czy jeśli przetłumaczę z angielskiego część artykułu to system to wyłapie?

  Odpowiedz
 • 10 września 2019 o 07:06
  Permalink

  System to jest kpina ! Ujął mi w większości cała metodologie np gdzie są tylko hipotezy które składają się ze skal kwestionariusza tylko i to ma być plagiat ? Tabelki gdzie wymieniam średnie ze skal tez plagiat ??? Bibliografię. To jest chore

  Odpowiedz
  • 17 września 2019 o 10:07
   Permalink

   Jestem w podobnej sytuacji. Moje imię nazwisko bibliografia czy spis tabel z metryczki wyrzuca jako plagiat a mój promotor nie poczuwa się do tego by to oznaczyć.

   Odpowiedz
 • 7 września 2019 o 19:08
  Permalink

  Witam.
  Czy jeśli pisałam swoją pracę inspirując się pracą bronioną w 2017 roku to program JAS to wykryje? Skoro JAS istnieje od 2019 roku to tamta praca chyba nie powinna być w systemie ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 17 października 2019 o 09:32
   Permalink

   Witam, swoją drugą pracę magisterską pisze w oparciu o prace z 2012 roku. Czy jest ona już w bazie Jsa?

   Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2019 o 16:15
  Permalink

  Hej mam pytanie – czy jak przekonwertowalam pracę z Worda na pdf przez internet, to powinnam się bać antyplagiatu? Na stronie do konwertowania pisało, że wszystkie pliki znikają z przestrzeni i po 1 h..

  Odpowiedz
  • 30 sierpnia 2019 o 12:50
   Permalink

   Raczej nic się nie powinno stać. Jednak lepiej nie korzystać z takich programów, można bardzo łatwo zrobić to samemu.

   Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2019 o 14:19
  Permalink

  Witam.
  Mam pytanie, pisałam pracę sama, po sprawdzeniu przez system wyszedł plagiat, promotor kazał poprawić. Czy mam prawo do wglądu do raportu? Promotor stwierdził, że nie ma takiej możliwości.

  Odpowiedz
  • 26 sierpnia 2019 o 13:47
   Permalink

   ZAWSZE powinna być możliwość zobaczenia raportu szczegółowego. Bo skąd będziesz wiedziała jakie fragmenty powinnaś poprawić.
   Moim zdaniem masz 2 wyjścia:
   1. Porozmawiaj jeszcze raz z promotorem,
   2. Jeżeli to nie pomoże, idź do kogoś wyżej. Np. Prodziekana Do Spraw Studentów.

   Powodzenia i pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • 16 lipca 2019 o 02:19
  Permalink

  A jak np. wykryje mi w mojej pracy dużo podobieństw, dajmy na to, że plagiat będzie w 80% to czy może być tak, że promotor ją całkowicie odrzuci i nie da możliwości poprawy?

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2019 o 15:02
   Permalink

   Paula szanse poprawy powinnaś dostać zawsze. Jednak praktyka pokazuje, że promotor może wszystko zrobić. Może nie pozwolić Ci poprawić, jak również zaakceptować Twoją pracę bez konieczności poprawiania czegokolwiek.

   Odpowiedz
 • 9 lipca 2019 o 06:29
  Permalink

  Z tego, co widzę po komentarzach, słyszę od promotorów i czytam w zarządzeniach rektorów różnych uczelni, wiele osób nie rozumie, czym jest JSA. A wystarczy ze zrozumieniem przeczytać podstawowy zapis na stronie JSA: system nie jest od stwierdzania, że praca jest plagiatem. O tym, czy uznać pracę za plagiat decyduje promotor, JSA tylko podpowiada mu, w których miejscach powinien zwrócić uwagę, że praca może (podkreślam: może) być niesamodzielna. Jeżeli student ma mądrego promotora, to ten większość sygnałów z JSA wyłączy i z pierwotnych 50% w ten sposób schodzi się nawet do kilku %. Co na pewno system zaznacza jako podejrzenie plagiatu, a plagiatem nie jest: bibliografia – tego nie można zapisać własnymi słowami; terminy – student nie będzie przecież wprowadzał swojej terminologii (to nie ten poziom pracy naukowej); treść testów standaryzowanych – tu nie można przecież nic zmieniać; metryczki ankiet – trudno nie pytać ankietowanych o płeć, wiek itp.; oświadczenie studenta, że praca nie jest plagiatem – toż to druk urzędowy, student nie będzie go zmieniał; i jeszcze parę innych rzeczy, których nie da się uniknąć w prawie wszystkich pracach. Jak Magister na 5 wielokrotnie powtarzał, system nie stwierdza plagiatu – on nie jest od tego. Plagiat stwierdza promotor (smutne jest tylko to, że ze szkodą dla dobrych studentów niektórzy niedouczeni uczeni tego nie wiedzą i traktują pierwszy wynik w JSA jako ostateczną wyrocznię).

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2019 o 15:06
   Permalink

   Promotor dziękuje Ci za bardzo rzetelny i wyczerpujący komentarz. Jeżeli naprawdę jesteś promotorem, to każdemu życzę współpracy z taką osobą jak TY.
   Pozdrawiam serdecznie!!

   Odpowiedz
 • 26 czerwca 2019 o 15:03
  Permalink

  Wielu z was ma takie średnie wyobrażenie o tym JSA. Trzeba pamiętać, że ten system ma ogromny zakres regulacji, a najbardziej chodzi o tzw. siłę podobieństwa tekstu. Przy ustawieniu tzw. standardowym 0,33 jak dobrze pamiętam, to naprawdę ogrom tekstu wyrzuca jako plagiat. Wtedy opisując na przykład nawet na 10 sposobów grupę badawczą i tak zawsze będzie zaznaczało jako plagiat. I wtedy nawet jak ktoś się mocno stara, to biorąc pod uwagę jakiś popularny temat, to i tak będzie mu wychodzić te 30-40%. A jeśli na jakieś uczelni ustawią ten współczynnik na 0,7 lub nawet 1 to plagiaty wychodzą nawet z popularnych tematów na poziomie 2-3% – oczywiście przy założeniu, że ktoś normalnie redaguje tekst, a nie robi kopiuj wklej. Także domagajcie się zmian tego parametru od swoich promotorów i tyle, bo wielu z nich niestety wciąż nie ma bladego pojęcia jak ten system obsługiwać.

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2019 o 15:10
   Permalink

   Paula jak najbardziej wszystko się zgadza. Ten system ma potężny zakres regulacji.
   Ale:
   -Promotor nie chce się nic zmieniać, po prostu wrzucają pracę, współczynnik ma się zgadzać i tyle.
   -Pracę do systemu są wrzucane przez pracowników dziekanatu, których los studenta obchodzi tyle, co żula Mietka notowania Lotosu z ostatnich 10 lat 🙂

   Tak to wygląda. Jedyne co można zrobić to na upartego dochodzić swoich praw.

   Odpowiedz
 • 25 czerwca 2019 o 22:26
  Permalink

  Co jeśli praca zostanie wysłana 3 razy do JSA, a promotor nadal jej nie zaakceptuje?

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2019 o 15:11
   Permalink

   Zazwyczaj masz tylko 3 szanse na poprawy.
   Potem zazwyczaj pisanie pracy od nowa.

   Odpowiedz
 • 21 czerwca 2019 o 06:46
  Permalink

  Pisialam wszystko sama.Badania robilam sama.JSA wykazalo u mnie 34% dopuszczalny wynik 29%.Co lepsze w czesci teoretycznej nie ma plagiatu, natomiast JSA zaznaczylo jakonplagiat wyniki badan tabele i opisy pod wykresami.Co robić zbierac dane.Nie wykorzystałam wszystkich zebranych ankiet powiększyć przebadana grupe czy cos to da czy pousuwać zbedne tabele .Prosze o pomoc

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2019 o 08:12
   Permalink

   Witaj Justyna,
   Nie masz dużego współczynnika plagiatu. Pamiętaj, że promotor może wyłączyć fragmenty Twojej pracy ze sprawdzania.
   Aby powiedzieć więcej, musiałbym zobaczyć Twoją pracę.

   Odpowiedz
 • 20 czerwca 2019 o 10:51
  Permalink

  Witam. Napisałem pracę inżynierską/projektową. JSA wykrył 50% prawdopodobienstwo zapożyczeń w metodykach wykonywania obliczeń ( wzory i objaśnienie wzorów) jak i samych moich obliczeniach. Promotor wycofał pracę do poprawy. Została ponownie poprawiona i po drugiej próbie wciąż w tych samych miejscach zaznacza plagiat. Jakieś pomysły ? Promotor twierdzi ze jeśli dziekan uzna ja do obrony to tylko i wyłącznie niska ocena.

  Odpowiedz
  • 24 czerwca 2019 o 08:10
   Permalink

   Cześć,
   Promotor ma możliwość wyłączenia ze sprawdzenia fragmentów Twojej pracy. Nie da się napisać przecież wzorów własnymi słowami. Spróbuj dogadać się z promotorem, a jak to się nie uda to z dziekanem.
   Powodzenia!

   Odpowiedz
 • 18 czerwca 2019 o 14:33
  Permalink

  Myślę że większość uczelni tego nie wykorzystuje, szczególnie podyplomowych z racji że dla nich liczy się mamona a nie jakość pracy czy ogólnie jakość kształcenia. U mnie na wydziale zawsze mówią bez obaw my nie wykorzystujemy tego systemu, my wam uwfamy.

  Odpowiedz
  • 19 czerwca 2019 o 07:14
   Permalink

   I tu się mylisz. JSA od stycznia 2019 POWINIEN być stosowany na wszystkich uczelniach zarówno prywatnych, jak i publicznych. Być może niektóre uczelnie są w stanie to jakoś obejść. Nie wiem.

   Natomiast co do jakości kształcenia, to zwróć uwagę na to, że niektórzy potrzebują tylko tego przysłowiowego „papierka”. Cześć uczelni prywatnych doskonale spełnia te „zapotrzebowanie”.

   Czy to dobrze czy źle? Nie nam to oceniać.

   Odpowiedz
 • 9 czerwca 2019 o 18:07
  Permalink

  Ten system to jeden wielki skurwysyn. Powinni jak najszybciej go zabronić. Człowiek pół roku siedzi nad pracą sam pisze, a później ten skurwiel mówi, że to plagiat. Gratuluję geniuszowi, który był pomysłodawcą tego systemu bo przyczyni się do samobójstw, a głównie do tego czego teoretycznie chciał zapobiec – czyli do kupowania prac. Ludzi nie będą chcieli sami pisać bo i po co, skoro system i zarzuca kradzież. Promotorzy będą mieli coraz większy problem z oceną czy praca jest plagiatem czy nie. Najlepiej chyba byłoby znieść coś takiego jak praca dyplomowa a studia powinny kończyć się egzaminem.

  Odpowiedz
  • 10 czerwca 2019 o 11:40
   Permalink

   Cześć, pracę dyplomowe raczej nie zostaną zlikwidowane. Nie po to inwestowane są grube pieniądze w system, aby potem z niego nie korzystać.
   Nie ma sensu się stresować niczym statystyczny Janusz, oglądający wiadomości.
   Jest, jak jest i trzeba kombinować jak zrobić, aby było dobrze, a nie narzekać.
   Życzę z całego serca każdemu, aby jego praca bez problemu przeszła sprawdzenie przez JSA.

   Odpowiedz
  • 16 czerwca 2019 o 14:31
   Permalink

   Jeśli pisałeś sam to jakim cudem wykryło plagiat?? Musiałeś mieć dużo zapożyczeń widocznie.

   Odpowiedz
   • 16 września 2019 o 14:12
    Permalink

    Niekoniecznie. Przyczyn wysokich wskaźników moze być kilka, np.:
    – popularny i teoretyczny temat (np status rady gminy; status policji etc),
    – pisanie na podstawie popularnych ksiązek znanych autorów, stanowiących klasyczną bibliografię dla danego tematu (np piszesz o samorządzie? To korzystasz z ksiażek Dolnickiego, o policji – z Kotowskiego i Opalińskiego);
    – w bazie JSA są prace, ktore nie są przebadane w JSA (wiem, to absurd, ale tak jest), a prace te to tak naprawdę przepisane książki i ustawy,
    – kazdy student, ktory – nawet uczciwie – korzysta z popularnych książek naraża się na posądzenie o plagiat, bo te książki zostały wykorzystane przez kilkadziesiat, jeśli nie kilkaset tysięcy studentów,
    – baza syatemu NIE MA BAZY LITERATURY. Co to oznacza? Że twoja praca porównywana jest z innymi pracami. A jeśli inni studenci nierzetelnie korzystali z książek (czytaj: przepisali je do swoich prac), to wtedy ty masz problem, bo autorów systemu nie obchodzi, ze stworzyli bubel.
    Ten system w obecnym kształcie i kierujący się aktualnymi załozeniami nie nadaje sie do sprawdzania ani oceniania prac teoretycznych.
    Dziękuję za uwagę.

    Odpowiedz
  • 20 czerwca 2019 o 12:01
   Permalink

   Pisałam moją pracę osobiście, mam 13 % także da się 😉

   Odpowiedz
  • 21 czerwca 2019 o 13:44
   Permalink

   Dokladnie pisalam wszystko sama w 1 czesci teoretycznej nie mam plagiatu co lepsze plagiat wyszedl w wynikach badan ankiety robilsm odobiscie kazdy wyres i tabele opracowywalam sama a plahiat wyszedl.Ten program jest nie logiczny

   Odpowiedz
 • 7 czerwca 2019 o 22:20
  Permalink

  czy system ISA zostawia ślad – ile razy była sprawdzana praca? chciałem sprawdzic u innego promotora na innej uczelni

  Odpowiedz
  • 8 czerwca 2019 o 12:08
   Permalink

   Cześć, oczywiście. Każda praca ma przypisanego promotora i uczelnię.

   Odpowiedz
 • 1 czerwca 2019 o 09:51
  Permalink

  Cześć, czy JSA wyłapuje plagiat od 5 słów pod rząd ? Bo słyszałam coś o 3…

  Odpowiedz
  • 5 czerwca 2019 o 07:40
   Permalink

   Wiesz, ciężko to tak sklasyfikować. Po prostu pisz jak najbardziej własnymi słowami, wtedy będzie ok.

   Odpowiedz
   • 16 lipca 2019 o 02:01
    Permalink

    Ale ponoć parafrazy też wykrywa…… to chore.

    Odpowiedz
    • 16 września 2019 o 14:18
     Permalink

     I cytaty, przypisy, bibliografię, nazwę uczelni, a nawet nazwisko promotora. Ten system kieruje się tzw podobieństwem semantycznym. Promotorzy najczęsciej nie mają bladego pojęcia o tym narzędziu, nie chcą wydawać raportu (a każą poprawić pracę!), nie wiedzą jak ustawiać czułośc, nie wiedzą jak wyłączać fragmenty… To jest kpina.

     Odpowiedz
     • 17 września 2019 o 10:05
      Permalink

      To prawda. Właśnie teraz walczę z moim promotorem bo wyrzuca mi jako plagiat nawet moje imię i nazwisko, spis treści, bibliografię czy spis tabel np. metryczki a ten facet nic nie odznacza. Co najlepsze cała teoria dotycząca tematu jest czysta, całe opracowanie badań a w metodologii mu się też to i owo podświetla jeszcze pozmieniałam ale nie wiem jak jeszcze inaczej opisywać kwestionariusz ankiety czy definicje celu czy problemu badawczego. Żenada. Czekam na odpowiedź jeśli dalej tak to będzie wyglądało wybieram się do władz uczelni.

 • 29 maja 2019 o 17:25
  Permalink

  Czy ten JSA potrafi wyłapać też fragmenty przepisane z książek? Np. dwie strony o transporcie morskim z jakiejś książki przepisze i oznaczę w przypisach tytuł i autora.

  Odpowiedz
  • 30 maja 2019 o 13:10
   Permalink

   Jeżeli przepiszesz słowo w słowo to praktycznie na 100% system to wykaże. Nawet jeżeli dodasz przypisy.

   Odpowiedz
   • 30 maja 2019 o 13:41
    Permalink

    No właśnie, kwestia teraz jak dużymi przepisanymi fragmentami można się posługiwać w swojej pracy. Bo przecież większość teorii w pracy to będzie zlepek kawałków przepisanych z różnych źródeł.

    Odpowiedz
    • 5 czerwca 2019 o 07:42
     Permalink

     Zazwyczaj jest dozwolone 30% zapożyczeń. Czyli mogą to być bezpośrednie cytowania, ustawy, akty prawne itp.
     Najbezpieczniej jest jednak pisać jak najwięcej własnymi słowami.

     Odpowiedz
 • 28 maja 2019 o 21:24
  Permalink

  Jeśli pisało się pracę na podstawie innej pracy, zmieniało szyk zdania.,wyrazy zostały zastąpione innymi. Dodało się coś od siebie-czyli własne przemyślenia to to będzie plagiat

  Odpowiedz
  • 30 maja 2019 o 13:09
   Permalink

   Ciężko powiedzieć. Oficjalnie jest to plagiat. Natomiast to czy system wykryje to zależy od Twoich umiejętności parafrazowania. Ogólnie ich dokładniej to zmienisz i dodasz więcej od siebie tym mniejsza szansa na wykrycie plagiatu.

   Odpowiedz
 • 18 maja 2019 o 15:40
  Permalink

  Jak można sobie samemu sprawdzić pracę w tym JAS

  Jak jest traktowane jeśli korzystało się z własnej pracy dyplomowej

  Odpowiedz
  • 19 maja 2019 o 08:33
   Permalink

   Cześć,
   Samemu nie można sprawdzić pracy. Może to zrobić tylko uczelnia i promotor.
   Zależy jak się korzystało. Jeżeli skopiowałaś słowo w słowo, a praca była niedawno broniona będzie to w 100% plagiat.
   Chyba że promotor pozwolił Ci korzystać ze swojej wcześniejszej pracy. Wtedy może wyłączyć określone fragmenty ze sprawdzania.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uzyskaj bezpłatną poradę