Antyplagiat online. Czy warto sprawdzić pracę?

Ostatnia aktualizacja 10 stycznia 2024

Zamierzasz sam sprawdzić swoją pracę dyplomową poprzez antyplagiat online? Zastanawiałeś się, po co chcesz to zrobić? Czy to jest bezpieczne? Który antyplagiat online jest najlepszy? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.

Nie mam czasu czytać. JSA pokazał plagiat!! ? Potrzebuję szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej ⬇
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Błyskawiczna pomoc
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Kurs online poprawy pracy
–>Jednolity System Antyplagiatowy. Konsultacje. Analiza raportu i pracy

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Antyplagiat online

Skoro czytasz ten artykuł, to doskonale wiesz, że od stycznia 2019 roku w całej Polsce, na każdej uczelni obowiązuje Jednolity System Antyplagiatowy. Nie wchodząc za bardzo w szczegóły, pokazał on studentom, że era plagiatów prawdopodobnie się skończyła.

Wszystko na temat JSA znajdziesz w artykule:

Jednolity System Antyplagiatowy»

Zapewne słyszałeś także o współczynnikach dochodzących do 85–90%, odrzuconych pracach i syndromie niespokojnych nóg studentów ?

Konkret: czy sprawdzać pracę dyplomową przez antyplagiat online?

Cierpliwie zaczekaj na wynik Jednolitego Systemu Antyplagiatowego i dopiero wtedy poprawiaj.

Jednolity System Antyplagiatowy pokazał plagiat. Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?


Największa wada Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

System JSA ma jedną potężną wadę.

W chwili, gdy piszę te słowa (sierpień 2019 r.), student nie ma możliwości wcześniejszego sprawdzenia swojej pracy. Może to zrobić tylko uczelnia i promotor.

Kolejność jest następująca:

antyplagiatowy program onlinePrawda, że brakuje jednego elementu?

Co by było, gdyby studenci dostali darmowy antyplagiat online?

Tym elementem jest możliwość sprawdzenia swojej pracy JESZCZE PRZED oddaniem jej do promotora. Wyobraź sobie idealny świat, w którym po napisaniu pracy możesz ją wysłać za darmo do sprawdzenia w antyplagiacie.

Powiedzmy, po godzinie otrzymujesz raport. Wynik wyniósł 40%. Masz jeszcze 3 tygodnie, więc spokojnie poprawiasz pracę i oddajesz do dziekanatu idealną wersję. Wszystko bez stresu, bez dojazdów na uczelnię i bez angażowania promotora. Taki XXI wiek.

Niestety, rzeczywistość wygląda inaczej. 3 dni przed obroną (bo promotor nie miał wcześniej czasu) możesz dostać info, że współczynnik wyszedł 76% i masz 10 godzin na poprawę.

W Jednolitym Systemie Antyplagiatowym sam nie sprawdzisz swojej pracy. To poważne niedopatrzenie zważywszy na to, że poprzedni system (p….pl) posiadał taką funkcję (częściowo, ponieważ mogłeś tylko porównać swoją pracę ze źródłami internetowymi).

Dlaczego studenci chcą sprawdzać pracę przez antyplagiat online?

Możesz zapytać: Po co mam sprawdzać swoją pracę wcześniej, skoro pisałem ją sam i wiem, że nie będzie plagiatu?

Domyślam się, że skoro zadałeś to pytanie, to raczej dopiero zaczynasz pisać pracę dyplomową. Możliwe, że nie słyszałeś jeszcze zbyt wielu mrożących etanol w żyłach opowieści o Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.

Ja znam przynajmniej 3 powody:

1. Pewność dopasowania pracy do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

Jak pokazały pierwsze miesiące używania JSA – nikt nie może czuć się bezpiecznie. Uczciwi studenci, którzy sami od pierwszej literki pisali swoją pracę, zostali zaskoczeni wynikami 40–70%.

Jeżeli promotor uczciwie nadzorował pisanie pracy, był w ten proces zaangażowany, to akceptował takie prace. Niestety wielu z nich powiedziało: „Skoro system pokazuje, że jest plagiat, to jest. Masz poprawić. Ma być poniżej 30% albo nie dopuszczam Cię do obrony”.

opinie antyplagiat online

Można oczywiście się odwoływać do dziekana, do prodziekana, do Chucka Norrisa, a nawet do samego Pana Boga. Jednak klasycznego promotora nie przekonają żadne argumenty.

Co robi rozsądny student w tym przypadku? Oczywiście poprawia. Powie także wszystkim znajomym, aby sprawdzili dokładnie swoje prace przed oddaniem do promotora. Znajomi pomyślą: Musimy znaleźć dobry antyplagiat online.

2. Nadmierne korzystanie z dostępnych materiałów

Wiadomo, że pisanie pracy dyplomowej wymaga korzystania z wielu materiałów.

Magister na 5 także oferuje ich bardzo wiele (zobacz sklep»). Należy jednak umiejętnie ich używać. Mamy także darmowe materiały „na próbę”.

Pobierz darmowe materiały pomocne przy pisaniu pracy ?⬇⬇


✔Wzory planów
✔Wzór rozdziału teoretycznego
✔Wzór rozdziału metodologicznego
✔Wzór rozdziału badawczego
✔E-book: 37 Błędów w Pracy Dyplomowej


Niektórzy niestety korzystają zbyt łapczywie.

Na przykład student Janek, który dopisał 20 stron do swojej pracy licencjackiej i teraz oddaje ją jako magisterską.

Chytra studentka Katarzyna, która ściągnęła pracę za darmo z chomika, trochę zmieniła treść i oddaje ją teraz jako własną.

Student Maciek, który kupił za 10 piw pracę od studenta Jacka.

Oni wiedzą, że zrobili nie do końca dobrze… Teraz chcą się upewnić, ile będą musieli poprawić w swojej pracy. A może nic antyplagiat nie wychwyci? Przecież zmieniali co 100 słowo (no w sumie co dwusetne ?).

3. Pani Grażyna napisała mi pracę

To już absolutny klasyk. Studentka Justyna zleca pisanie pracy Pani Grażynie, która przecież się zna i „tanio bierze”. Pani Grażyna po pobraniu opłaty 500 zł wysyła gotową pracę.

Studentka patrzy, czyta i coś jej nie pasuje. Chociaż w życiu przeczytała tylko „50 Twarzy Graya” i poradnik „Jak mniej myśleć”, to widzi, że coś ewidentnie nie pasuje.

Myśli sobie „A może ja się po prostu nie znam”. Pyta więc Panią Grażynę: A jak z plagiatem? Czy daje Pani gwarancję, że będzie OK?

W tym momencie kontakt się urywa. Rozgoryczona studentka Justyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, podejmuje męską decyzję i postanawia sprawdzić „swoją” pracę w antyplagiacie online.

Co to jest antyplagiat online?

Dochodzimy powoli do sedna sprawy. Każdy z wcześniej wymienionych archetypów studentów zaczyna szukać dobrego, skutecznego i taniego antyplagiatu online. Niestety zazwyczaj mają małe pojęcie na temat tego, czego szukają.

Czym jest ten antyplagiat online? Tłumacząc bardzo prosto, to taka strona internetowa, na którą wysyłasz swoją napisaną już pracę dyplomową i za pewną opłatą otrzymujesz raport antyplagiatowy. Na jego podstawie możesz poprawić swoją pracę albo utwierdzić się w przekonaniu, że możesz spokojnie złożyć ją w dziekanacie.

Definicja dla osób nietechnicznych: „To takie kolorowe okienko, które sprawdzi, czy Twoja praca jest ładna i nie ma plagiatu” ⬇⬇

darmowy program do wykrywania plagiatu online

Jakie wyróżniamy antyplagiaty online?

Przypomnij sobie studentkę Justynę i studenta Jacka. Takich osób co miesiąc jest w Polsce wiele tysięcy. Jednolity System Antyplagiatowy dorzucił żywicznych polan do tego ogniska plagiatu.

Pojawił się duży popyt, więc zgodnie z prawami ekonomii pojawiła się podaż. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się antyplagiaty online.

Każdy z nich zachęca do sprawdzenia pracy za dosłownie kilka złotych. Niestety żaden z nich nie porówna Twojej pracy z ORPPD (Ogólnopolskim Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych).

Program może porównać Twoją pracę nawet z najbardziej tajnymi zasobami Internetu. Jeżeli nie porówna pracy z ORPPD (czyli największą zmorą studentów), to raport JSA może Cię zaskoczyć.

Darmowy program do wykrywania plagiatu online

Oczywiście jak to w Polszcze bywa, każdy Janusz chce dostać najlepsze rzeczy za darmo. Tak więc studenci szukają darmowych antyplagiatów online.

Zanim skorzystasz z takiego czegoś, zastanów się – dlaczego ktoś miałby udostępnić takie narzędzie za darmo? Wierzysz we wspaniałomyślność i charytatywność twórców tych systemów?

Pozwól, że zamknę już temat darmowych antyplagiatów. Szczerze Ci też polecam nie zajmować się takimi bzdurami, lepiej skup się na jak najlepszym napisaniu pracy.

Moja opinia na temat antyplagiatów online i programów antyplagiatowych

Powiem Ci tylko tyle: Nie polecam.

Zastanów się: skoro to takie świetne rozwiązanie, to dlaczego nie możesz zadzwonić i z kimś porozmawiać? Przecież za chwilę miałbyś wysłać tam swoją pracę dyplomową; dzieło, co by nie było – wartościowe, nad którym spędziłeś kilka miesięcy.

Dlaczego skoro to takie genialne rozwiązania, to nie można znaleźć żadnych realnych opinii o tych systemach antyplagiatowych? Przecież jeżeli ktoś wymyśliłby tak genialny produkt, to szybko zdobyłby rzeszę fanów. Każdy student chciałby sprawdzić swoją pracę w takim systemie antyplagiatowym.

Dlaczego nie należy sprawdzać pracy dyplomowej w żadnym systemie antyplagiatowym online?

Dochodzimy do sedna artykułu. Stanowczo odradzam Ci wysyłanie i sprawdzanie pracy w jakimkolwiek systemie antyplagiatowym online.

1. Uczelnia/promotor sprawdzi Twoją pracę w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym

Wyobraź sobie, że zbliża się przegląd Twojego nowego mercedesa. Za miesiąc mechanicy w autoryzowanym serwisie sprawdzą kilkadziesiąt punktów Twojego samochodu całkowicie za darmo. Czy oddasz miesiąc wcześniej swój lśniący samochód na przegląd do mechanika Heńka z przysłowiowej Psiej Wólki Małej, prowadzącego warsztat w zaadaptowanym kurniku?

No właśnie. Od 1 stycznia 2019 roku KAŻDA praca jest sprawdzana w JSA. Twoja także zostanie sprawdzona. Po co więc chcesz wychodzić przed szereg?

2. Tylko raport z uczelni jest wiarygodny

Czytaj uważnie – to najważniejszy punkt!

Twórca antyplagiatów online może napisać wszystko. Nawet to, że Twoja praca będzie sprawdzana w tajnych laboratoriach NASA i mniej tajnych więzieniach CIA w Plewkach ? Papier (Internet) przyjmie wszystko.

Jednak cokolwiek by nie napisali, ich raporty są niepełne. Żaden z systemów nie ma dostępu do takich baz danych co JSA. Mogą najwyżej porównać Twoją pracę z zasobami internetowymi.

Tak więc nawet jeżeli poprawisz swoją pracę zgodnie z raportem z jakiegoś systemu, to nie daje Ci gwarancji pozytywnego przejścia Twojej pracy przez Jednolity System Antyplagiatowy. Bardzo prawdopodobne, że Twoja praca nie przejdzie.

opinia o antyplagiacieŹródło: Forum internetowe.

3. Wysyłasz pracę do niepewnego źródła

Czy jesteś pewien, co się stanie z Twoją pracą, jeżeli wyślesz ją na stronę firmy, mającej siedzibę na Cyprze? Czy wysyłając pracę przez taką stronę, jesteś pewien jej wiarygodności i rzetelności?

Muszę Cię zmartwić. Mimo zapewnień, że Twoja praca po sprawdzeniu przez antyplagiat online zostanie usunięta, to takiej gwarancji nie masz.

Lepiej, abyś zachował ostrożność, ponieważ cytując klasyka: „nie znasz dnia ani godziny”.

4. Zmarnujesz pieniądze

Sprawdzenie pracy często jest wyceniane według jakichś kosmicznych kryteriów i skomplikowanych wzorów, niczym nauczenie się tabliczki mnożenia przez 3-letniego bąbelka nadgorliwych rodziców. Jednak zazwyczaj zapłacisz od 20 do 90 zł.

Możesz powiedzieć niczym ojciec ośmiorga dzieci – to śmieszne pieniądze! Może i śmieszne, ale całkowicie zmarnowane, ponieważ, jak wspomniałem wcześniej, taki raport wygenerowany przez antyplagiat online nie daje Ci nic.

Czy nie ma wiarygodnych systemów antyplagiatowych online?

Nie wiem. Nie polecam Ci żadnego. Odgórnie wprowadzony JSA zepchnął wszystkie systemy na margines. Czekaj spokojnie na wynik z JSA i dopiero potem poprawiaj swoją pracę.

Chcę koniecznie sprawdzić swoją pracę poprzez antyplagiat online. Jak zrobić to bezpiecznie?

Być może Cię nie przekonałem i niczym zdenerwowany przedszkolak chcesz rzucić w monitor resorakiem i powiedzieć: Magister na 5 – piszesz głupoty. Ja wiem lepiej, sprawdzę swoją pracę sam i będę miał pewność.

Twoja sprawa. Sprawdzaj, jak chcesz. Będziesz miał możliwość porównania swojej pracy tylko ze źródłami internetowymi – zawsze to coś ?

Co dalej z tymi antyplagiatami online? Podsumowanie

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości odnośnie do antyplagiatów online. Jeżeli napisałeś pracę, masz wątpliwości i boisz się JSA, to nie panikuj.

Czekaj spokojnie na sprawdzenie pracy przez uczelnię i raport. Zazwyczaj dostaniesz 2 szanse poprawy. Plagiat naprawdę da się poprawić.

Jak poprawić plagiat w pracy dyplomowej. Kurs»

Co jeżeli zaczynam pisać pracę lub jestem w trakcie pisania i boję się plagiatu?

Zobacz artykuły:

Plagiat – wszystko, co musisz wiedzieć»

Jednolity System Antyplagiatowy – pytania»

Zobacz kurs: Jak poprawić plagiat w pracy dyplomowej»

Zobacz kurs: Piszę Bez Plagiatu»

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza także może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB ??

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze ?

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej ⬇⬇

Nie zapomnij o prezencie!

Komentarz do “Antyplagiat online. Czy warto sprawdzić pracę?

 • 19 grudnia 2022 o 13:16
  Permalink

  Ja właśnie mam zamiar się orientować co do pracy magisterskiej. Zaczęłam teraz studia na WSKZ, zajęcia mam online i mogę normalnie dzięki temu pogodzić to z pracą na pełen etat, dlatego też chce sobie rozłożyć pisanie w czasie. 🙂

  Odpowiedz
 • 27 lutego 2021 o 16:51
  Permalink

  Ten artykuł ma tak przemądrzający się ton, że aż mnie od niego głowa rozbolała… Okropnie się to czyta.

  Odpowiedz
  • 9 grudnia 2021 o 20:31
   Permalink

   Prawda. Autor wpisu pisze rozsądne rzeczy, ale posługuje się obrzydliwym stylem.

   Odpowiedz
 • 15 maja 2020 o 09:51
  Permalink

  Witaj Małgorzata,
  Dzięki za miłe słowa i inspiracje.
  Aktualnie nie planujemy takiego kursu z prostego powodu. Wytyczne każdej uczelni są inne i nie da rady zrobić uniwersalnego materiału. Chociaż nie wykluczam, że kiedyś taki ogólny materiał nagramy.

  Mamy kurs Piszę Bez Plagiatu, gdzie jest cały obszerny moduł na temat formatowania pracy dyplomowej.
  Na stronie także znajdziesz artykuł na ten temat.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • 14 maja 2020 o 18:58
  Permalink

  Dziękuje za ofertę i za pomysł z pomodoro, muszę przyznać, że bardzo się przydał no i w związku z tym udało mi się w przyspieszonym tempie dokończyć pracę. Ale ponieważ zakończenie spraw nie należy do mojej mocnej strony (szybko się demotywuję), to na obecną chwilę intersuje mnie inna rzecz, chodzi o pomoc przy przygotowaniu pracy do druku i samym drukowaniu. Niestety nie jest łatwo znaleźć kompatybilną drukarnię w Niemczech, która rozumie w języku ojczystym i wie o co chodzi uczelni. Ja chyba też nie….więc interesowałaby mnie korki w tej materii…Dlatego chciałbym Państwu zaproponować stworzenie kursu ( dla mało inteligentnych studentów) z instrukcją obsługi od momentu napisania pracy do zdania jej w dziekanacie.
  Czyli step by step….Taki instruktaż mógłby zawierać np. wygląd zbindowanej pracy, gdzie zamieszcza się oświadczenia z uczelni, jak pakuje się kurs na płytkę DVD i jak się ją opisuje i co np. z prezentacją, czy prezentacja ląduje na płytce razem z pracą? No i co najważniejsze sama prezentacja…jakaś symulacja egzaminu???

  Gdyby Państwo zechcieli szybko nagrać taką instrukcję, to jestem w stanie rozreklamować magister na 5 w mojej grupie studenckiej. A ponieważ mamy czas wirusa corona i odwołane zajęcia to takie korki z dyplomówki na youtube bardzo by się przydały.

  Pozdrawiam i życzę udanych transakcji…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *