Czy warto wybrać usługę premium? Czyli dlaczego nie wybierać ofert tanich korepetycji.

Od początku swojej działalności chciałem oferować usługi jak najwyższej jakości, skierowane do klientów, którzy wiedzą, że jakość premium wymaga odpowiedniego wynagrodzenia. Te strategiczne założenie sprawiło, że świadczone usługi cieszą się powodzeniem, mam wielu zadowolonych klientów, którzy wracają i polecają swoim znajomym.

korepetycje premium

Moi klienci chętnie płacą za jakość, ja także szukając wykonawców potrzebnych mi usług kładę nacisk przede wszystkim na jakość. Cenę negocjuje zawsze, ale w granicach rozsądku. Za dobrze wykonaną usługę z gwarancją, jestem w stanie zapłacić więcej, a także zawsze polecam takiego wykonawcę innym. Dzięki temu obie strony są zadowolone, ja- bo mam dobrze wykonaną usługę, a wykonawca- ponieważ odebrał godne wynagrodzenie i w przyszłości zgłaszają się do niego klienci z mojego polecenia.

Zawsze zastanawiało mnie, co kieruje ludźmi, którzy szukają jak najtańszych wykonawców nie zwracając uwagi na inne aspekty tylko na cenę. Firmy (lub indywidualni „fachowcy”) często cenę uważają za główny argument. Łatwo to zaobserwować szukając wykonawcy jakiejkolwiek usługi pierwszym, to co się rzuca w oczy są hasła: Tanio, najtaniej, promocja, rabat 30%. W poniższym wpisie chcę pokazać Ci, dlaczego przy = wyborze wykonawcy nie należy kierować się wyłącznie ceną i jakie korzyści daje wybór usługi wyższej jakości, którą w tym wpisie nazywam „premium”.

Wielu klientów przy wyborze korepetycji kieruje się wyłącznie ceną

Codziennie otrzymuję wiele zapytań zarówno mailowych i telefonicznych. Wiele z nich zaczyna się pytaniem: Ile kosztuje taka lub taka usługa? Pół biedy, jeżeli klient kontaktuje się telefonicznie, mogę z nim przeprowadzić dokładny wywiad, dopytać o zakres usługi, oczekiwania, datę realizacji oraz pozostałe szczegóły. Wtedy też przedstawiam mu dokładną ofertę, a także mogę wyjaśnić, skąd się wzięła taka cena. Gorzej, jeżeli dostaję zapytanie o cenę, w którym nie są podane jakiekolwiek szczegóły. Oczywiście, te zapytanie jest kierowane także do kilkunastu innych zleceniobiorców oferujących podobne usługi. Klient zazwyczaj wybiera wtedy osobę, która zaproponuje najniższą cenę.

Jak wygląda branża korepetycji w Polsce?

Zanim udowodnię Ci, dlaczego wybór najtańszej oferty jest złym wyborem, chciałbym Ci przedstawić główną branżę, w której działam. Branża korepetycji, bo o niej mowa jest bardzo specyficzna. Truizmem będzie opowiadanie o tym, że korepetycji może udzielać każdy, ponieważ bariery wejścia do tego biznesu są bardzo niskie, właściwie wystarczy tylko napisać ogłoszenie i opublikować je na jednym z popularnych portali.

Problemem polskiego rynku korepetycji jest brak znanych marek gwarantujących jakość i rzetelność świadczonych usług. Czy wiesz, z jakiej firmy skorzystać, gdy współpraca z promotorem nie układa się najlepiej, a Ty potrzebujesz pomocy w sprawdzeniu rozdziału bądź wyborze tematu? (Teraz już wiesz, oczywiście Magister na 5🙂

Co w takiej sytuacji zrobi nasz przykładowy student, którego nazwałem Stasiem? Oczywiście, poszuka pomocy na portalach ogłoszeniowych sugerując się ceną. W najgorszym przypadku trafi na naciągaczy, którzy znikną po wpłacie zaliczki. Jeżeli będzie miał więcej szczęścia to osoba zatrudniona do pomocy pomoże mu wybrać tematy. Niestety późniejszym etapie „korepetytor” uświadomi sobie, że temat trochę go przerósł i marketing internetowy nie jest jego mocną stroną. Jednak szkoda oddawać zaliczkę, więc przestanie odbierać telefony. Biedny Staś zostanie sam z dziwnym tematem, którego nie potrafi napisać, i którego już niestety nie można zmienić.

Zaskoczeni? Niestety tak działa rynek tanich korepetycji. Wiele ludzi bez odpowiedniej wiedzy chce zarobić i oferuje swoje usługi, konkurując jedynie ceną. Zdesperowani studenci naiwnie wierzą, że za minimalną stawkę znajdą odpowiedniego profesjonalistę, skutki bywają zazwyczaj opłakane.

Dlaczego wybór najtańszej oferty korepetycji jest złym wyborem?

Proste, ponieważ ryzykujesz zbyt wiele. Moje usługi znasz (sprawdź oferowane usługi) w razie pytań możesz zadzwonić, napisać wszystko uzgodnimy, chętnie odpowiem na Twoje pytania. Jak zapewne się domyślasz nie są usługami najtańszymi na rynku, ale w zamian oferuję Ci jakość i gwarancję. Czego natomiast możesz oczekiwać od najtańszej konkurencji?

 • Korepetycje. Zauważ, że duża część konkurencji nie ma nawet podanego numeru kontaktowego. Jeżeli jest dostępny, spróbuj się dodzwonić i porozmawiać o konkretach dotyczących Twojej pracy. Łatwo zweryfikować kompetencje zadając na przykład pytania na temat konstrukcji narzędzia badawczego. Najtańsza konkurencja często nie oferuje usług korepetycji, co powinno być przecież fundamentem działalności. Nie ma się czemu dziwić, trudno oczekiwać, aby porad dotyczących pisania pracy magisterskiej udzielał świeżo upieczony absolwent szkoły średniej, który postanowił sobie dorobić.
 • Pomoc w wyborze tematu pracy. Oczekując pomocy w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji, otrzymasz kilka pospolitych tematów, które z łatwością możesz sam znaleźć w internecie. Chcesz się sam przekonać? Zadzwoń do najtańszego wykonawcy i powiedz, że studiujesz logistykę pracujesz w danej firmie i potrzebujesz pomocy w wyborze tematu.
 • Pomoc w przygotowaniu planu pracy. Otrzymasz zazwyczaj plan skopiowy z internetu, nieprzystosowany do Twojego tematu.
 • Wybór literatury. Zostanie dokonany metodą kopiuj – wklej z internetu.
 • Przygotowania metodologii badań i narzędzia badawczego. Przy tym temacie większość tanich korepetytorów się gubi. Właśnie Twoje pierwsze pytanie weryfikujące powinno dotyczyć metody i pomysłu na rozdział badawczy Twojej pracy.
 • Korekta tekstu. Najtańsi korepetytorzy po prostu tej korekty nie robią, ponieważ często nie znają obowiązujących zasad gramatycznych i interpunkcyjnych. Promotorowi włos zjeży się na głowie, a Ty będziesz musiał zlecić profesjonalną korektę.
 • Formatowanie techniczne. Zlecając tę usługę taniemu wykonawcy musisz liczyć się z tym, że praca będzie się rozjeżdżała, tabele rysunki będą przeskakiwały ze strony na stronę, spis treści nie będzie wskazywał odpowiednich stron, strona tytułowa będzie miała numer strony. Możesz być pewien, że szereg innych aspektów technicznych, nie będzie zgodny z wymogami uczelni. Twój tani korepetytor oczywiście wmówi Ci, że to Twoja wina, ponieważ korzystasz ze złej wersji Worda/innego programu. Tak drogi Studencie, formatowanie techniczne jest łatwe i szybkie, o ile ktoś na tym się zna i ma duże doświadczenie. Same chęci często nie wystarczą.
 • Poprawki wskazane przez promotora. Tutaj niestety współpraca z tanim korepetytorem się kończy. W razie jakichkolwiek kłopotów bardzo szybko się wycofuje, przestaje odbierać telefony i odpisywać na maile.
 •  Wzory całych prac i całych rozdziałów. Tanie wzory są zazwyczaj słabej jakości. W skrajnych przypadku dostaniesz plagiat albo pracę skopiowaną z internetu. Jaka jest wartość takiego wzoru? Sam musisz ocenić. Pamiętaj, że cokolwiek otrzymasz jest tylko wzór, którego możesz użyć jako przykład do przygotowania swoich rozdziałów lub całej pracy. Czytaj regulamin.

Wszechstronność tanich korepetytorów

Podczas przeglądania ofert taniej konkurencji zawsze mnie zastanawiała ich wszechstronność. Czy wierzysz w to, że nawet najbardziej wszechstronny i wykształcony zespół jest w stanie specjalizować się w 80- 90 dziedzinach naukowych? Niektórzy oferują bardzo szeroki zakres specjalności poczynając od mechaniki i budowy maszyn a kończąc na filozofii i wiedzy o teatrze, oczywiście wszystko zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Totalny absurd! Dobry korepetytor specjalizuje się w danej tematyce, na przykład ekonomii, filologii angielskiej lub marketingu i z tych dziedzin cały czas się doszkala. Dzięki temu zna dogłębnie temat, jest w stanie dobrze przygotować studenta i nie przeszkodzi mu doskonała znajomość tematu przez promotora. Pamiętaj, żeby dobrze nauczać trzeba najpierw samemu umieć.

Dlaczego nie warto korzystać z pomocy znajomych i rodziny?

Wielu studentów, gdy napotka pierwszy poważniejszy problem z przygotowaniem swojej pracy, szuka pomocy u znajomych. Często słychać teksty typu:

„Moja koleżanka skończyła studia, obroniła pracę na 5 i pomoże mi ze wszystkim za wino i czekoladę”
„Moja ciocia jest nauczycielką polskiego i obiecała mi, że zrobi korektę i formatowanie techniczne mojej pracy magisterskiej, która ma 120 stron. Ile chce? A nie wiem, później się dogadamy, ale chyba nie więcej niż 50 zł. Przecież jesteśmy rodziną”.

Przestrzegam Ciebie przed takim podejściem. Mimo że, wybór znajomego lub kogoś z rodziny kusi i często przesądzają o tym względy finansowe, jest to bardzo zła decyzja. Ponieważ:

 • Taki człowiek nie ma odpowiedniego doświadczenia. Fakt, że obronił swoją pracę lub podobno coś umie, nie znaczy, że jest profesjonalistą.
 • Nie będziesz mógł się z nim wejść w relację zleceniodawca-wykonawca. Osoba znajoma może nie mieć odpowiedniej wiedzy, nie dotrzymywać terminów, a Ty przecież nie zwrócisz jej uwagi, ponieważ zniszczysz dobre relacje.
 • Względy finansowe. Jeżeli taka osoba chce niewygórowanej stawki za swoją pomoc, w związku z tym nie możesz oczekiwać wysokiej jakości realizacji zlecenia. W razie Twoich zastrzeżeń powie: „Ale za takie pieniądze, czego oczekiwałeś”?

Oczywiście, nie wybierzesz takiego wykonawcy. Studia to też nie żarty, więc zanim zdecydujesz się na osobę, niby się zna, najpierw zastanów się czy, warto stawiać na szali kilka lat studiów w zamian za kilkaset złotych oszczędzonych na przykład na profesjonalnym formatowaniu swojej pracy?

Dlaczego warto wybrać usługę premium?

Wiesz już, jak działa rynek korepetycji, wiesz także z jakich powodów nie wybierać tanich i najtańszych ofert. Czas odpowiedzieć na pytanie, z jakich powodów warto zapłacić więcej i zaufać profesjonalistom, mimo, że można znaleźć oferty czasami kilkakrotnie tańsze?

1.Oszczędność czasu

Wiele ludzi nie liczy kosztów swojego czasu, za to zawzięcie walczą, żeby zaoszczędzić każdą złotówkę.

Wybierając usługę premium oszczędzasz przede wszystkim czas. Profesjonalny korepetytor pomoże Ci na każdym etapie pisania pracy, przygotuje do seminarium, rozwieje wszystkie wątpliwości, pomoże dogadać się z promotorem. Dopilnuje, żebyś realizował w terminie wszystkie etapy swojej pracy, dzięki czemu unikniesz wielogodzinnego stania pod pokojem promotora i wielu stresujących sytuacji.

Kolejnym argumentem jest to że nie wszystko musisz umieć sam. Czy wiesz, ile czasu zajmuje prawidłowe sformatowanie pracy dyplomowej i dostosowanie jej do wytycznych uczelni? Spróbuj?. Czy sądzisz, że taka umiejętność przyda Ci się jeszcze kiedyś w życiu? Czy warto uczyć się tego kilkanaście godzin? Zdecydowanie lepiej powierzyć zadanie profesjonalistom, a samemu skupić się na przykład na zdobywaniu doświadczenia zawodowego.

2. Jakość

Wybierając dobrą firmę możesz oczekiwać wysokiej jakości, obojętnie jaką usługę wybierzesz spodziewaj się, że zostanie dobrze wykonana.

Korepetytor dbający o jakość swoich usług nigdy nie podejmie się pomocy przy temacie, o którym nie ma pojęcia lub „coś tam słyszał”. Jeżeli tematyka mu nie będzie odpowiadać musisz liczyć się z odmową. Jeśli jednak zaczniecie współpracę, w zamian otrzymasz możliwość korzystania z jego wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Inaczej mówiąc „warto uczyć się na błędach innych”, a osoba ucząca zapewne wiele tych błędów popełniała, żebyś Ty ich nie popełnił.

3. Dobry kontakt

Kiedyś na stronie jednej z firm zajmującej się marketingiem internetowym przeczytałem hasło- „Odbieramy telefony zarówno przed jak i po opłaceniu faktury”. Moim zdaniem firma, która przestrzega tej zasady wyprzedza 80% konkurencji. Pomimo, że nastąpiły wielkie zmiany, nawet obecnie w dobie wielkiej konkurencji, często dodzwonienie się do konkretnej firmy graniczy z cudem, a na odpisanie na maila trzeba czekać kilka dni. Jeszcze gorzej jest, gdy już opłacisz fakturę, wtedy doproszenie się jakikolwiek zmian graniczy z cudem, a w przypadku reklamacji jesteś traktowany jak intruz.

Moim zdaniem nie należy wybierać takich firm, ponieważ jeżeli nie potrafią zapanować nad takim podstawowym procesem jak obsługa zapytań klienta, zatem jakiej jakości obsługi możesz oczekiwać przy realizacji zamówienia?

Jeszcze gorsza jest branża korepetycji. Tutaj nieodbieranie telefonów, nieodpisywanie na zapytania bądź używania „języka podwórkowego” w wiadomościach mailowych jest normą. Osobną sprawą jest nieprzychodzenie na spotkania, urywanie kontaktu po wpłacie zaliczki lub rezygnacja korepetytora, który stwierdza, że pomoc przerosła jego możliwości.

Wybierając usługę premium przede wszystkim możesz liczyć na kontakt telefoniczny. W godzinach pracy biura, zawsze ktoś odbierze telefon (lub oddzwoni) umówi się z Tobą na określony termin, wyjaśni Twoje wątpliwości lub poinformuje o statusie Twojego zamówienia. W jeszcze bardziej profesjonalnych firmach, których właściciele rozumieją, że niektóre sprawy są bardzo pilne, nawet jeżeli zadzwonisz w niedzielę lub po 20 możesz liczyć, że ktoś odbierze i Ci pomoże.

W kontakcie mailowym także możesz oczekiwać szybkiej odpowiedzi. Pamiętaj, że często problemy są bardzo skomplikowane i przez maila nie da się wszystkiego wyjaśnić. Profesjonalna firma zawsze poprosi Cię o kontakt telefoniczny.

Dlaczego jeszcze warto wybrać dobrą firmę korepetytorską? Ponieważ profesjonalny korepetytor będzie z Tobą w kontakcie na bieżąco, przypomni Ci smsem o ważnym terminie, zapyta o postępy. Będzie znał Twoją sprawę i będzie w nią naprawdę zaangażowany, oczywiście, jeżeli Ty także będziesz uczciwie i rzetelnie współpracował.

4. Terminowość

Terminować to bardzo rzadka cecha spotykana na polskim rynku. Wiadomo, że umawiając się na realizacje usługi w konkretnym terminie musimy zapewnić pewien margines bezpieczeństwa.

Terminowość jest efektem dobrego zarządzania czasem, umiejętnością sprawnej realizacji zadań lub ich delegowania. Profesjonalną firmę poznasz po tym, że na wykonanie usługi zazwyczaj będziesz musiał trochę poczekać, ale termin ten zazwyczaj zostanie dotrzymany. Profesjonaliści zanim podejmą się Twojego zlecenia, dokładnie Cię przepytają (Pamiętaj, że zazwyczaj kontakt mailowy nie wystarczy), sprawdzą Twoje oczekiwania, a także zechcą poznać Twoją sytuację. Dopiero później zdecydują czy będą mogli Ci pomóc i podadzą termin, w którym zrealizują usługę o wysokiej jakości.

Plagą rynku korepetycji są „specjaliści”, którzy podejmują się każdego zlecenia i gwarantują termin wykonania dosłownie na jutro lub nawet na dziś. Zazwyczaj po wpłacie zaliczki te terminy zdecydowanie się przeciągają, a kontakt staje się coraz bardziej utrudniony.

Pamiętaj, że wybierając usługę premium niezależnie od branży, będziesz musiał trochę poczekać jednak termin zostanie dotrzymany. Jeżeli oczekujesz usługi ekspresowej nie licz, że firma mającego zapewnioną pracę pół roku do przodu, odstawi wszystkie dotychczasowe zlecenia na bok i zajmie się Twoim za minimalną stawkę.

5. Gwarancja

Znasz się na czymś bardzo dobrze? Jesteś pewien, że potrafisz zrobić coś idealnie? Jeżeli tak, bez problemu udzielisz gwarancji na swoje usługi, ponieważ jesteś pewny swoich umiejętności. Profesjonalne firmy nie boją się udzielać gwarancji na wykonane usługi.

Tak samo Ty, raczej 10 razy się zastanowisz zanim kupisz telefon z Chin bezpośrednio od producenta, nawet jeżeli będzie 5 razy tańszy od takiego samego telefonu dostępnego w którymś ze sklepów z elektroniką. Powodem jest niepewna gwarancja, często niezapewniająca dostatecznej pomocy w przypadku awarii sprzętu.

Wybierając usługę premium możesz liczyć na pomoc w razie problemów. Profesjonalny stolarz montujący Twoją kuchnię, przyjedzie nawet po roku i poprawi poluzowane drzwiczki. Profesjonalny korepetytor pomoże Ci wybrać kolejny temat pracy magisterskiej, gdy Twój wcześniej wybrany zostanie odrzucony przez wymagającego promotora. Czy warto zapłacić więcej za spokój?

Wybierając usługę tanią, od firmy No- Nane nie masz nic. Gwarancja kończy się zazwyczaj w momencie opłacenia faktury.

6. Odpowiedzialność

Moim zdaniem słowo klucz w życiu i biznesie. Człowiek odpowiedzialny odpowiada za swoje czyny niezależnie od sytuacji. Człowiek nieodpowiedzialny zwala winę na wszystkich wokół i na cały świat tylko nie na siebie.

Odpowiedzialny wykonawca zna swoje możliwości i nie podejmie się czegoś, czego nie będzie w stanie zrealizować do końca. Stolarz nie podejmie się remontu łazienki, mechanik raczej nie podejmie się odbierania porodu?.

Odpowiedzialny korepetytor nie podejmie się Twojego tematu, jeżeli nie będzie miał odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jednak, jeżeli zaczniesz już z nim współpracę, możesz liczyć na pomoc na każdym etapie pracy i możesz być pewien, że w razie problemów nie wycofa się i nie „zwali winy” na przykład na wysokie wymagania promotora.

„Dureń” niestety bo inaczej nie można określić takiego człowieka, na początku zapewni Cię, że ma wielkie doświadczenie w danej dziedzinie i że nie będzie absolutnie żadnych problemów z realizacją. Niestety, w najtrudniejszym etapie zostawi Cię samego z problemem zwalając winę na „chorom curke” lub „kota mającego biegunkę” ?.

Profesjonalne korepetycje

7. Spokój

Zdradzę Ci tajemnicę marketingową, która poznałem na siódmym roku studiów Wyższej Szkoły Januszów Biznesu filia w Wólce Psiej Małej?. Tak naprawdę nigdy nie płacisz za daną usługę, kupujesz emocje lub uczucie. Wybierając moje usługi lub innego profesjonalisty kupujesz spokój. Masz pewność, że jeżeli promotor nie będzie w stanie Ci pomóc lub coś nagle zmieni w Twojej pracy, możesz zadzwonić o każdej sensownej porze do Magistra na 5, a on Ci pomoże. Wiesz także, że możesz spokojnie odpoczywać lub skupić się na ważniejszych swoich sprawach, a Twój korepetytor dopilnuje wszystkich terminów, wskaże Ci, co należy zmienić w pracy żeby, była jak najlepsza.

Droga do napisania i obrony pracy jest długa. Czy chcesz ją pokonywać w niezawodnej Toyocie Avensis czy w królowej lawet Renault Lagunie?

8. Niezależność

Pisząc pracę dyplomową łatwo popaść w panikę. Nie ma promotora, a gonią terminy, kolega napisał już dwa rozdziały, ktoś przekonuje, że przypisy, muszą być na końcu pracy, a nie na każdej stronie. Jeszcze ktoś inny mówi, że można używać starych książek, z drugiej strony najładniejsza koleżanka z grupy twierdzi, że na każdej stronie musi być obrazek i tabela.

Ty, wybierając usługi profesjonalnej firmy, jesteś całkowicie niezależny. Specjaliści tam pracujący znają tysiące przypadków i pomogą Ci w przygotowaniu świetnej pracy. W razie wątpliwości wystarczy jeden telefon i wszystko zostanie wyjaśnione. Nie musisz już się przejmować tym, co mówią koledzy i koleżanki, ponieważ korzystasz z profesjonalnej pomocy.

9. Oszczędność pieniędzy

Myślę, że ostatni punkt przekona tych nawet najbardziej niezdecydowanych. Wybierając dobrą i uczciwą firmę płacisz tylko raz, zostaną oni z Tobą do końca, nie będziesz musiał w ostatniej chwili szukać osoby, która poprawi błędy partacza, który podjął się zlecenia, niestety miesiąc przed obroną nagle zniknął. Wybierając usługę premium od początku zostajesz poinformowany o kosztach i ewentualnych dopłatach.

Wybierając taniego korepetytora zapłacisz wielokrotnie więcej za jego błędy i brak solidności. Dodatkowo zwróć uwagę na pewną pułapkę. Często niska cena jest tylko pretekstem, aby złapać naiwnego klienta. Gdy już rybka (w tym przypadku student) połknie haczyk, za wszystkie nawet najdrobniejsze dodatkowe usługi będzie musiał zapłacić kolejne pieniądze.

Czy stać mnie na wybór usługi premium?

Być może niektórzy zastanawiasz się, czy stać Cie na wybór droższej usługi? A skąd wiesz, że nie? Zakres moich usług znasz, nie znasz natomiast cen. Dlatego też w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu, pisz lub dzwoń, sądzę, że dojdziemy do porozumienia, a Ty przekonasz się, że stać Cię na profesjonalną usługę.

To samo zalecam przy wyborze wykonawców jakiejkolwiek usługi. Zanim powiesz „mnie nie stać” skontaktuj się z daną firmę, umów na rozmowę, przedstaw swoje potrzeby, szczegółowo sprawdź ofertę. W większości przypadków można się tylko pozytywnie zaskoczyć. Często po przeanalizowaniu wszystkich kosztów dodatkowych, okazuje się, że najdroższy wykonawca tak naprawdę wychodzi najtaniej.

Zarówno Wam jak i sobie życzę dobrego i rozsądnego wyboru jakiejkolwiek firmy/ wykonawcy, u których zdecydujecie się zostawić własne pieniądze.

Podsumowanie

Cieszę się, jeżeli dotrwałeś do końca artykułu. Mój pierwszy wpis nie dotyczący ściśle tematyki pisania prac dyplomowych, chociaż rozrósł się do sporych rozmiarów, to myślę, że porady w nim zawarte będziesz mógł wykorzystać nieraz podczas wyboru wykonawcy jakiejkolwiek usługi. Podzieliłem się z Tobą moimi kilkunastoletnimi przemyśleniami z dwóch stron barykady, zarówno jako usługobiorca i usługodawca.

Czy są jeszcze inne argumenty przemawiające za wyborem usługi premium? A może wybierasz jednak tanich wykonawców? Proszę, napisz w w komentarzach, jakie są Twoje doświadczenia w tym temacie. Proszę, również daj znać, czy podobał Ci się poniższy artykuł i jaką tematyką byłbyś ewentualnie zainteresowany w przyszłości.

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi  dotrzeć do innych osób, którym także ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB 👍📣.

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze📧.

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej⬇⬇.

Nie zapomnij o prezencie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.