Ostatnia aktualizacja 14 września 2024
W tym artykule przedstawię Ci przykładowe tematy prac licencjackich z obszaru kosmetologii. Powiem Ci także, co zrobić przed i po wyborze tematu pracy licencjackiej z tego zakresu.
Nie masz czasu na czytanie całego artykułu? Kliknij poniżej ⬇
–>Tematy prac licencjackich – kosmetologia. Przykłady
–>Tematy prac licencjackich – kosmetologia. 150 przykładów
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką
Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień
Kosmetologia to dobry i przyszłościowy kierunek studiów. Dziewczyny młodsze i starsze (chłopaki chyba także ?) pokochały dbanie o swój wygląd. Wystarczy przejść się niedzielnym popołudniem po którymś z bardziej popularnych deptaków polskich miast i miasteczek. Piękno stało się bardzo modne.
Panny młode wydają 3-cyfrowe sumy na makijaż i fryzurę – wszystko po to, aby wyglądać pięknie w dniu swojego ślubu. Dziewczyny po kursach kosmetycznych, malując w weekendy mamy, ciocie, babcie i prababcie wspomnianych panien młodych, zarabiają kilka średnich krajowych.
W niektórych kręgach wręcz koniecznością i wyznacznikiem statusu stało się posiadanie 10-centymetrowych rzęs i hybrydowych paznokci. Jak grzyby po deszczu wyrastają salony fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. Nie da się ukryć, że w tej branży czekają na Ciebie duże pieniądze.
Co prawda w czasach pandemii, właściciele gabinetów dostali bardzo po kieszeni. Odbili to szybko w czasach postpandemicznych, gdy ceny wszelkich usług kosmetycznych podskoczyły nierzadko nawet o 30%.
Swoją drogą nawet w najmroczniejszych czasach koronawirusowego zamknięcia, po wielu osobach nie było widać braku zabiegów kosmetycznych. Czyżby istniało kosmetyczne podziemie? Wiesz coś o tym? A może znasz kogoś, kto dostał mandat, ponieważ policjant stwierdził, że na pewno był u fryzjera, bo jest za mało zarośnięty? Daj znać w komentarzach ?
Co zrobić przed wyborem tematu pracy licencjackiej z dziedziny – kosmetologia?
Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, to zapoznaj się dokładnie z poniższymi artykułami:
–> Jak dobrze wybrać temat pracy licencjackiej lub magisterskiej?
–> Jak wybrać temat pracy dyplomowej i uniknąć plagiatu?
Tematy prac licencjackich – kosmetologia. Jak wybrać dobry?
Moim skromnym zdaniem dobry temat z kosmetologii jest przede wszystkim łatwy do napisania i praktyczny, czyli taki, który przyda się podczas Twojej pracy zawodowej. Przed wyborem tematu pracy licencjackiej z kosmetologii warto, abyś zastanowiła się nad 3 głównymi sprawami.
1. Określ swoją specjalizację
Zastanów się, co dokładnie chcesz robić w przyszłości. Chcesz malować przyszłe panny młode? A może chcesz pracować w laboratorium w dużej korporacji? Chcesz być kosmetyczką, naukowczynią czy bizneswomen? To duża różnica. Najważniejsze, aby to była Twoja droga i abyś to Ty była szczęśliwa. Nie ma tematów uniwersalnych, więc wybierz odpowiadający zakresowi Twojej przyszłej specjalizacji i poziomowi swojej ambicji zawodowej.
2. Zdecyduj, gdzie chcesz pracować w przyszłości
W dużym uproszczeniu – kończąc kosmetologię, możesz wybrać 2 główne ścieżki kariery:
– bezpośrednia praca z klientem (możesz pracować jako wizażystka, stylistka, podolog, specjalista SPA & Wellness i w wielu pokrewnych dziedzinach);
– biznes i praca z produktami (możesz być właścicielką SPA, drogerii, salonu kosmetycznego, pracować w laboratorium kosmetycznym lub być przedstawicielką firmy kosmetycznej; a może masz jeszcze inny pomysł na siebie? Może blog i własne produkty online? Zobacz świetny przykład biznesu online –> Gabinet od zaplecza).
Wybrałaś przyszły kierunek swojej kariery? To teraz pomyśl o temacie z perspektywy swojego przyszłego zawodu. A może studiujesz zaocznie i już pracujesz w branży? Chyba teraz już wiesz, gdzie szukać inspiracji na temat.
3. Pomyśl o aspektach biznesowych
Planujesz za kilka lat otworzyć swój gabinet kosmetyczny? Może temat pracy licencjackiej z kosmetologii połączyć z tematyką biznesową i praktyką prowadzenia własnego gabinetu? Warto połączyć wiedzę praktyczną z kosmetologii z umiejętnością prowadzenia biznesu w branży beauty. Czyli wszelkie powiązania kosmetologii z marketingiem, zarządzaniem, biznesem internetowym są mile widziane.
Propozycje 5 przykładowych tematów prac licencjackich z kosmetologii
1. Funkcjonowanie gabinetu kosmetologicznego w dobie pandemii/kryzysu. Analiza działań gabinetu XYZ
- Dziedzina zainteresowań – funkcjonowanie gabinetu kosmetycznego
- Konkretne zagadnienie – funkcjonowanie gabinetu w dobie pandemii/kryzysu (lub innych niesprzyjających zdarzeń)
- Przedmiot badań – działania gabinetu XYZ.
2. Rola i znaczenie dezynfekcji i sterylizacji w gabinecie kosmetycznym. Analiza działań gabinetu XYZ
- Dziedzina zainteresowań – dezynfekcja i sterylizacja
- Konkretne zagadnienie – rola i znaczenie dezynfekcji i sterylizacji w gabinecie kosmetycznym
- Przedmiot badań – działania gabinetu XYZ.
3. Komunikacja z klientem jako element budowania wartości marki gabinetu kosmetologicznego. Analiza działań gabinetu XYZ
- Dziedzina zainteresowań – komunikacja z klientem w kosmetologii
- Konkretne zagadnienie – budowanie wartości marki gabinetu kosmetologicznego poprzez komunikację z klientem
- Przedmiot badań – działania gabinetu XYZ.
4. Skuteczność stosowania wybranych suplementów diety w regeneracji skóry dojrzałej. Badanie ankietowe wśród klientek gabinetu XYZ
- Dziedzina zainteresowań – suplementy diety
- Konkretne zagadnienie – skuteczność stosowania suplementów diety w regeneracji skóry dojrzałej
- Przedmiot badań – klientki gabinetu XYZ.
5. Wiedza na temat potencjalnych powikłań i objawów niepożądanych zabiegów kosmetologicznych. Badanie ankietowe wśród klientek gabinetu XYZ
- Dziedzina zainteresowań – wiedza na temat zabiegów kosmetycznych
- Konkretne zagadnienie – wiedza na temat potencjalnych powikłań i objawów niepożądanych zabiegów kosmetologicznych
- Przedmiot badań – klientki gabinetu XYZ.
Tematy prac licencjackich – kosmetologia. Podsumowanie
Coco Chanel powtarzała, że nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane. Jednak jak zapewne doskonale wiesz, kosmetologia to nie tylko piękno. To rozwiązywanie problemów klientek i klientów. Twoim zadaniem jest odkryć te najpoważniejsze i stać się jedną z czołowych ekspertek w kraju (no przynajmniej w swoim mieście).
Pierwsze kroki ku temu możesz zrobić już na etapie pisania pracy. Wybierz temat przede wszystkim dostosowany do problemów swoich przyszłych klientek i klientów. Porozmawiaj z nimi, przeprowadź ankiety lub wywiady. To sprawi, że pisanie pracy będzie przyjemnością, a przede wszystkim da Ci wiedzę praktyczną, tak bardzo potrzebną na początku Twojej kariery zawodowej.
Czy możesz mi pomóc z wyborem tematu pracy licencjackiej z kosmetologii?
Tak, jak najbardziej. Zobacz, co mogę Ci zaoferować ⬇
–> 150 przykładowych tematów prac licencjackich z kosmetologii
–> Zobacz ofertę korepetycji przy wyborze tematu pracy dyplomowej z kosmetologii
–> Sprawdź kurs: Piszę Bez Plagiatu
Wybrałam temat pracy licencjackiej z kosmetologii. Co dalej?
Przygotuj bibliografię:
–> Jak przygotować bibliografię do pracy dyplomowej bez chodzenia po bibliotekach?
Przygotuj plan:
–> Jak napisać dobry plan pracy licencjackiej i magisterskiej?
–> Jak przygotować plan pracy licencjackiej? Poradnik krok po kroku
Wielka prośba
Uważasz powyższy wpis za przydatny? Poznałaś przykładowe tematy prac licencjackich z działu kosmetologii? Pomogłem Ci wybrać dobry temat? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza także może się przydać. Jak to zrobić?
1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB ??
2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze ?
3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej ⬇⬇
No nie ma to jak w artykule o kosmetologii pisać o makijażach, pazurkach i rzęsach, którymi zajmują się kosmetyczki po kursie, a nie kosmetolożki po studiach 5 letnich XDDDD
Witaj Amalia.
A co w tym złego? Chyba każdemu chodzi o to, aby wykonywać to, co kocha i zarabiać przy tym konkretne pieniądze. Jeżeli kosmetolożka chce robić pazurki, to może skończyć nawet 5 kierunków studiów. Jeżeli chce to może zostać na uczelni. Jej życie jej wybór.
Moim zdaniem lepiej robić coś mniej ambitnego, ale bardzo dochodowego niż udawać mądralę i klepać biedę.