Jak napisać pracę licencjacką i magisterską w wakacje?

Ostatnia aktualizacja 8 czerwca 2024

Musisz napisać pracę licencjacką lub magisterską w wakacje? W tym artykule pokażę Ci sposoby, jak zrobić to szybko, bez stresu i zmarnowania całych wakacji. Trochę Cię podniosę na duchu.  Razem popracujemy nad Twoim mentalem. Dostaniesz też schemat pisania pracy od A do Z. I to wszystko zadziała w wakacje, gdy cały świat umówi się, aby Cię rozproszyć. 

Czytaj do końca, masz jeszcze szansę cieszyć się wakacjami i napisaną pracą.

Nie mam czasu czytać! Potrzebuję szybkiej pomocy z napisaniem pracy w wakacje!! Kliknij poniżej ⬇
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką>>
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką>>

Chce napisać prace dyplomowe w wakacje. Masz coś dla mnie?
–>Pakiet. Jak Napisać Pracę Dyplomową W Wakacje?

Jak napisać pracę licencjacką i magisterską w wakacje

Nie napisałeś pracy w terminie i bronisz się we wrześniu? Co teraz?

Powiem Ci teraz coś o sobie. Jako student, byłem dużo bardziej leniwy niż teraz. Wtedy odkładałem wszystko na później, wierząc, że jakoś to będzie. Byłem chodzącym- zrobię to jutro. Czyli taki standard wśród studentów.

Z pracą dyplomową było tak samo. Niby coś tam  pisałem, ale zawsze coś stawało na mojej drodze. A to nie było promotora, o to czwartek studencki i mnie nie było. Czasami nic nie napisałem, czasami napisałem jedną stronę przez pół dnia. Zawsze coś mi stawało na mojej drodze.

Promotor był rzetelny, sumienny i bardzo mnie cisnął. Tak naprawdę niewiele brakowało do napisania pracy w terminie i wygrania wolnych wakacji.  Miałem jednak swój pomył na życie i  na własne życzenie obronę przełożyłem na wrzesień. Czyli po prostu się podałem. Co z tego wynikło? Dowiesz się już za chwilę.

A jak jest u Ciebie? Co spowodowało, że nie napisałeś pracy w pierwszym terminie?

Nie wiesz? Spokojnie. Już za chwilę zastanowimy się nad tym.

Dlaczego nie obroniłeś się w czerwcu, chociaż było tak dużo czasu?

Najpierw zdiagnozujmy problem. Wszystko po to, abyś teraz nie dał się pokonać pisaniu pracy i nie zrezygnował po 10 minutach.

1. Psychika leniwego studenta odkładacza

Mnie pokonał mój słaby mindset. Byłem typowym, zblazowanym studentem, odkładaczem wszystkiego na później. Nie lubię siebie z tamtych czasów.

Mieliśmy super promotora, który wszystko sprawdzał z szybkością błyskawicy. Na maile odpowiadał szybciej niż ChatGPT na nawet najbardziej głupie pytania. Za to, ja nie byłem super i szybko się poddałem.

Też jesteś odkładaczem? Zacznij od pracy na swoją głową.

Przeczytaj artykuł:

Jak zmotywować się do pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej?>>

2. Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina

Mogą być jeszcze inne powody Twojej winy. Na przykład to, że do pisania pracy podszedłeś na zbyt dużym luzie. Może nie miałeś odpowiednich materiałów? Albo olewałeś totalnie promotora?

Powodów może być mnóstwo. Możesz teraz wyciągnąć kartę i wypisać swoje. Zastanów się potem, czy to prawdziwe powody, czy to Ty po prostu zawiodłeś.

3. Wszystko to wina promotora

Przy pisaniu pracy nie wszystko zależy od Ciebie. Czasami nie masz wpływu totalnie na nic. Twoim Bogiem jest promotor. I cokolwiek byś nie zrobił i tak on może odrzucić Twoją pracę, kazać poprawić i przyjść we wrześniu.

Przeprowadzasz się do Stanów Zjednoczonych od lipca? A co to obchodzi promotora? On też ma swoje plany, od 1 lipca wyjeżdża na wakacje do ROD (Rodzinne Ogródki Działkowe). I teraz nie ma czasu sprawdzić Twojej pracy. Przyjdź we wrześniu. Wtedy może sprawdzi i da setki poprawek na jutro.

A Ty nic nie możesz zrobić. No prawie nic. Jak masz jeszcze czas, to poczytaj ten artykuł:

Jak zmienić promotora pracy dyplomowej>>

4. Wybrałem za trudny temat

I poległem. Myślałem, że jakoś to będzie, ale nie dałem rady napisać pracy. Zanim promotor ucieknie na wakacje, koniecznie zmień temat na łatwiejszy. Taki możliwy do napisania. I kolejny wybór tematu, porządnie przemyśl.

Najpierw przeczytaj ten artykuł:

Jak wybrać temat pracy licencjackiej i magisterskiej?>>

5. JSA pokazał plagiat w mojej pracy dyplomowej

Wbrew pozorom plagiat to znacznie mniejszy problem niż napisanie pracy od nowa. Wystarczy, że poprawisz pracę  i już możesz się bronić. Przecież jest napisana. Przy dobrej mobilizacji poprawisz pracę w 1-2 dni. Jak to zrobić?

Sprawdź:

Poprawa plagiatu JSA. 5 sprawdzonych sposobów

Kurs Poprawa Plagiatu JSA W 1 Dzień>>

Jakie są konsekwencje pisania pracy w wakacje?

Teraz Cię trochę pognębię. Wszystko po to, abyś potraktował sprawę napisania pracy w wakacje poważnie i jak najszybciej wziął się do roboty.

1. Studia skończone, ale tytułu mgr brak

Masz co prawda, skończone studia, ale nie masz tytułu. Trochę lipa, bo rodzina i życzliwi znajomi będą Cię o to pytać przy każdej możliwej okazji.

Może Cię to trochę denerwować,  ale możesz też totalnie się z tego śmiać, ale tylko wtedy jak masz już napisaną pracę i wiesz, że obrona to tylko formalność.

2. Mógłbyś już pracować albo szukać stażu

Z tytułem naukowym w kieszeni możesz szukać pracy albo stażu w swoim wyuczonym zawodzie. Jednak powiedz, czy teraz już nie możesz szukać tej pracy?

Przecież ukończyłeś studia i coś tam umiesz. To już nie te czasy, gdy Pani sprzątaczka musiała mieć tytuł magistra. Liczy się to, co umiesz. Jeśli umiesz cokolwiek poza przeglądaniem TikToków, śmiało pukaj do drzwi pracodawcy. Czeka na Ciebie.

3. Dopadnie Cię stres i poczucie winy

Będziesz się czuł dziwnie. Szczególnie na początku lipca, gdy usłyszysz o udanych obronach Twoich znajomych. Poczujesz wtedy ukłucie poczucia winy, że jednak zawiodłeś.

Masz wtedy dwie opcje:

1 opcja. Popadać w coraz większą żałość i rozpamiętywanie porażki.

2 opcja. Jak najszybciej napisać pracę i cieszyć się sukcesem.

Ja wybrałbym opcje numer 2. A Ty?

4. Możesz zmarnować dużo czasu

Pisanie pracy w wakacje daje Ci wielką szansę na zmarnowanie mnóstwa czasu. No przecież masz ponad 2 miesiące. Nie musisz się spieszyć, możesz wszystko dokładnie przemyśleć, nikt Cię nie goni.

To błędne podejście. Finalnie ockniesz się na początku września bez napisanej pracy. Będziesz zastanawiał się, gdzie ten czas uciekł. Bardzo słabe uczucie.

Oczywiście nie pozwolisz sobie na to. Z moją małą pomocą.

5. Słabo odpoczniesz na wakacyjnych wyjazdach

Bo przecież cały czas będziesz myślał o tej pracy, której nie napisałeś. Ta myśl będzie Ci ściskała gardło i wyciskała słone łzy spływające po policzkach.

Chociaż nie do końca tak musi być. Wielu studentów bawi się świetnie w wakacje, mimo że nie napisali i nie obronili pracy.

Jednak zastanów się teraz głęboko. Może to tylko taka ucieczka przed prawdą. Ty chyba nie potrzebujesz tak uciekać i wypłukiwać swojej przegranej litrami taniej gorzały? Pamiętaj, że jak wytrzeźwiejesz, poczujesz się jeszcze gorzej. A tania wóda wystawi Ci rachunek za kilka lat, którego nigdy nie chciałbyś płacić.

Dobra- dosyć tego solenia rany. Nie obroniłeś się w pierwszym terminie? No stało się. Przy dobrym podejściu i odpowiednim nastawieniu może to przelecieć bez praktycznie żadnych konsekwencji.

Pod 1 warunkiem. Musisz teraz szybko napisać pracę i obronić się we wrześniu.

Teraz pokażę Ci konkretne sposoby szybkiego napisania pracy w wakacje. Jeszcze tylko jedna sprawa.

A może przełożę pisanie pracy na wrzesień. I będę miał 2 miesiące wakacji?

Może Ci się wydawać, że jesteś taki zmęczony po sesji i po całym roku studiowania. Zasłużyłeś na wakacje. Więc najpierw wyjedziesz na kilka dni, a jak wrócisz, to wtedy już na pewno napiszesz pracę.

Szczerze Ci odradzam ten sposób. Ja dawno temu tak zrobiłem. Pracę miałem pisać w wakacje, ale nic tego nie wychodziło. Postanowiłem zrobić sobie wolne wakacje i napisać w kilka dni września.

To był błąd. Mentalnie byłem w takim stanie, że ciągle musiałem coś zrobić, ale mi się nie chciało. Finalnie ani nie odpoczywałem, ani nie pracowałem. Czułem tylko ciężar, obowiązek zrobienia czegoś ważnego, czego nie zrobiłem. To tak jakbyś poszedł na imprezę i zastanawiał się, czy na pewno wyłączyłeś żelazko.  Zmarnowane wakacje.

Swoją pracę napisałem w kilka dni i nocy września, tydzień przed obroną. Bardzo dużo stresu i niepotrzebnego szarpania. Nie polecam.

Jak napisać pracę licencjacką w wakacje? Kiedy jest najlepszy czas?

Teraz. Po przeczytaniu tego artykułu pobierz materiały dodatkowe i zaczynaj pisać.

Początek lipca. Dobry czas. Jeszcze nie ostygłeś po studiach i jesteś w grze. Jest też duża szansa, że jeszcze zastaniesz promotora na uczelni. Być może zaklepie Ci pracę, dopełnisz formalności w dziekanacie i będziesz tylko czekał na wrześniową obronę.

Dowolne 2 tygodnie wakacji. Warunek- ten czasu musisz przeznaczyć tylko na pisanie. Nie mieszaj tego czasu z wyjazdami, odpoczynkiem, dyskotekami, romansami. Przez te 2 tygodnie masz naprawdę pisać pracę. Odpoczniesz potem.

Pisząc pracę w wakacje, możesz się w pełni na tym skupić. Zobacz, że nie masz innych obowiązków akademickich. Nie musisz jeździć na uczelnie. Bardzo łatwo wygospodarujesz dodatkowy czas.

Jak napisać pracę licencjacką w wakacje? Bez marnowania czasu i wakacji?

Czy jest opcja, aby to uratować? Napisać pracę i nie zmarnować wakacji? Tak. Zastosuj poniższe punkty. Najlepiej po kolei.

1. Zmotywuj się do pisania

Najpierw zmotywuj się do pisania. Postanów sam przed sobą, że chcesz poświecić teraz trochę czasu, aby wrzesień mieć wolny. Do rozbudzenia motywacji poczytaj ten artykuł.

Jak zmotywować się do pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej?>>

2. Ustal z promotorem zasady współpracy

  1. Przeproś grzecznie, za to, że Ci nie wyszło. Podziękuj za dotychczasową współpracę i pomoc.
  2. Powiedz, że zamierzasz napisać pracę na początku wakacji. Zapytaj, czy akceptuje Twój temat, plan, pomysły na badania, ankietę, wywiad itp. Dowiedz się, czy masz zielone światło na zakończenie pracy.
  3. Dowiedz się, czy będziesz miał z nim kontakt w wakacje. Kiedy będzie na uczelni, czy odpisuje na maile itp.
  4. Zapytaj, kiedy sprawdzi Twoją pracę, jak wyślesz mu całą.
  5.  Zapytaj o wrześniowy termin obrony. Powiedź, że Ci bardzo zależy.

3. Postanów, że napiszesz w tydzień. No maksymalnie 2 tygodnie

Bez odwlekania i wymyślania wymówek. Ustalasz konkretny termin na napisanie pracy. Bez przekładania i wymyślania setek wymówek. Na jęczenie miałeś już czas, teraz musisz działać jak laser. 

A potem spadasz na wakacje pod palmę. Wtedy pomyślisz, jak Ci się bardzo nie chciało pisać pracy, ale jednak to zrobiłeś. 

4. Najpierw napisz- poprawisz we wrześniu

Kluczowe jest szybkie napisanie pracy. Przed wyjazdem na wakacje lub przed rozpoczęciem wakacyjnej pracy. Wszystko po to, abyś mógł mieć spokojną głowę. Nic tak nie psuje odpoczynku, jak myślenie o niezałatwionych sprawach.

Postępuj zgodnie z zasadą- „najpierw pisz- potem poprawiaj”.  Co to znaczy? Najpierw napisz jak najwięcej na brudno, najlepiej całą pracę. Ewentualne poprawki zrobisz we wrześniu po spotkaniu z promotorem.  Taka poprawa na wypoczętej głowie będzie samą przyjemnością.

5. Zacznij pisać już dzisiaj. Już teraz

Najlepszy czas na zaczęcie pisania jest teraz. Nie okładaj na później. Zacznij z tym, co masz w tej chwili.

Nie potrafię pisać! Nic nie kumam. Co mi polecasz, abym napisał pracę w wakacje

1. Darmowe artykuły

Od czego zacząć>>

2. E-book. Jak kompletnie nie kumasz jak pisać prace, sprawdź e-book jak napisać pracę w tydzień. Od a do z, wytłumaczony cały proces pisania.

E-book. Jak napisać pracę dyplomową w tydzień>>

3. Korzystaj ze sprawdzonych wzorów, schematów pisania każdej części pracy.

Sprawdź sklep Magistra na 5>>

Pakiet jak napisać pracę licencjacką i magisterską w wakacje

Coś dla prawdziwych komandosów. Przygotowałem specjalny pakiet wakacyjny.  Samo mięcho, zaczniesz pisać jeszcze dzisiaj. Plus Twoja motywacja wskoczy na orbitę. Sprawdź, co przygotowałem.

Napisz pracę dyplomową w wakacje. Pakiet materiałów >>

Wszystko mnie totalnie rozprasza. Co mogę zrobić, aby napisać pracę dyplomową w wakacje?

Wiem słońce, imprezy, wyjazdy, piękne zdjęcia znajomych bombardujące Twoje social media.  To wszystko chce, żebyś nie napisał pracy dyplomowej i dalej marnował czas. Z jednej strony chcesz odpocząć z drugiej mieć już napisaną pracę i święty spokój.

To teraz musisz bardzo mocno zacisnąć zęby. Odłożyć wszystko na później i skończysz pisanie pracy. To jest teraz najważniejsze.  Kilka dni poświęconych, teraz na intensywną pracę  da Ci potem dużo wakacyjnej wolności. Pomyśl, jak dużo wolnego czasu będziesz miał potem i pomyśl, na co go wykorzystasz.

Naprawdę warto napisać pracę dyplomową w wakacje

Wierzę, że się zmobilizujesz i znajdziesz te kilka dni na pisanie. Potem we wrześniu wszyscy będę pocili się, ze stresu, a Ty na spokojnie przyniesiesz gotową pracę i przystąpisz do obrony. A wszystko dlatego, że pracowałeś wtedy, gdy nikomu się nie chciało.

Co, jeśli nie napiszę pracy licencjackiej lub magisterskiej w wakacje i nie obronię się we wrześniu?

Na koniec jeszcze gorzka pigułka, ale bardzo potrzebna. Dalej Ci się nie chce? Jeśli nie napiszesz pracy w wakacje i nie obronisz się we wrześniu, to raczej nie obronisz się nigdy. Potem zaczniesz pracować. Być może założysz rodzinę. Mówiąc krótko, zostaniesz przytłoczony codziennością. Pisanie pracy wrzucisz w najciemniejszy, najbardziej wstydliwy kąt swoich życiowych porażek.

Lata studiów będą latami zmarnowanymi, taką dłuższą imprezą. Bo studia bez dyplomu nie znaczą totalnie nic.

Mam wielu znajomych, którzy nie obronili się w pierwszym terminie. Nigdy nie wrócili już na studia. Nigdy nie skończyli pisać swojej pracy. Nie chcą nawet o tym gadać.

Pamiętaj – jeśli nie napiszesz pracy w wakacje, prawdopodobnie nie obronisz się już nigdy. 

Jak napisać pracę licencjacką w wakacje. Najczęściej zadawane pytania

1. Mam bardzo dużo zaliczeń w sesji i jestem zmęczony.  Czy warto przekładać obronę na wrzesień?

Nie daj się zmęczeniu. Ciśnij do końca. Broń się w pierwszym terminie.  Odpoczniesz potem.

2. Czy biblioteki i czytelnie są otwarte w wakacje?

Niestety nie wszystkie. Cześć z nich ma przynajmniej miesięczną przerwę. Musisz to sprawdzić i potencjalne materiały przygotować wcześniej. Na szczęście masz dostęp do zasobów bibliotek internetowych, które nie biorą nigdy wolnego.

Chcesz więcej informacji jak znaleźć bibliografię? Przeczytaj ten artykuł

Bibliografia do pracy licencjackiej i magisterskiej. Jak przygotować?>>

3. Kiedy muszę oddać prace do dziekanatu, jeśli chce bronić  się we wrześniu?

W tej sytuacji, do omówienia są 2 kwestie.

1. Termin oddania pracy do sprawdzenia dla promotora.

Zazwyczaj do końca sierpnia. Czasami trafisz na spoko promotora, który sprawdzi Twoją pracę nawet w wakacje.

2. Termin złożenia do dziekanatu.

Zazwyczaj 2 tygodnie przed obroną. Czyli- początek- połowa września.

 

O obronie przeczytasz wszystko w tym artykule:

Obrona pracy dyplomowej – kompletny poradnik

Trochę już wiem, jak napisać pracę licencjacką w wakacje. Co dalej?

Naucz się pisać pracę w wakacje.
–>Pakiet. Jak Napisać Pracę Dyplomową W Wakacje?

Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5

Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *