Ostatnia aktualizacja 14 września 2024
Wizja pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej z turystyki kojarzy Ci się z najgorszymi horrorami? Spokojnie! W tym artykule pokażę Ci, że nie musi być tak strasznie. Pokażę Ci wiele przykładów i wskazówek, jak napisać porządną pracę bez myśli katastroficznych. Przeprowadzę Cię krok po kroku po każdym elemencie pracy licencjackiej czy magisterskiej. Zapisz ten artykuł w ulubionych (jest dość długi, ale konkretny) i przejdźmy do działania.
Nie mam czasu czytać! Potrzebuję szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej z turystyki!
Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką
Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień
Opcja średnio szybka. Pisanie swojej pracy zacznij od porządnego przygotowania się. Zapoznaj się z tym artykułem, wpisami podlinkowanymi. W ten sposób już na starcie przygody z pracą zaoszczędzisz mnóstwo czasu, unikając podstawowych błędów.
Opcja szybka. Studentom bardziej zdeterminowanym z pisaniem pracy polecam e-book praca dyplomowa w tydzień> . Aby przyśpieszyć tempo pisania, skorzystaj też z materiałów dodatkowych na sklepie Magistra na 5. Linki są w tym artykule.
Opcja ultra szybka. Oferujemy nasze usługi. W większości przypadków jesteśmy w stanie pomóc Ci w 2-3 dni. Po prostu napisz>>
Jak napisać dobrą pracę licencjacką i magisterską z turystyki? Skąd zaczerpnąłem pomysł na ten artykuł??
Choć w tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje w skondensowanej formie i tak jest on bardzo długi. Nie przerażaj się jego długością- możesz go czytać fragmentami adekwatnymi do Twojego etapu pisania pracy. Dużym atutem tego wpisu jest to, że wszystko, co powinieneś wiedzieć o pracy magisterskiej czy licencjackiej, masz w jednym miejscu.
Ten artykuł jest odpowiedzią na wiele pytań studentów, które stale otrzymuje drogą mailową. Stworzyłem listę najpopularniejszych z nich:
- Jakie elementy powinna zawierać praca licencjacka z turystyki?
- Jak rozpocząć pisanie pracy licencjackiej z turystyki?
- Czy praca licencjacka z turystyki obowiązkowo musi zawierać część badawczą?
- Czy w badaniach należy korzystać ze skomplikowanych metod badawczych? Czy wywiad lub ankieta są wystarczające do zaliczenia pracy?
- Jakimi kryteriami kierować się, aby wybrać dobry temat z turystyki?
- Jakie znasz skuteczne sposoby na przygotowanie bibliografii i napisanie planu z turystyki?
- Czy na Twoim blogu Magister na 5 znajdę jakiś przykład pracy magisterskiej z turystyki?
- Jaką pomoc możesz zaoferować studentom, którzy rozpoczęli już pisanie pracy z turystyki?
Czas rozwiać Twoje wątpliwości i dylematy związane z pisaniem pracy! Zapinaj pasy i leciiimyyy w podróż po tytuł magistra turystyki!
Czy dysponujesz przykładowymi pracami magisterskimi z częścią badawczą z turystyki?
Każdy student byłby mega wdzięczny za możliwość wglądu w już napisane na dobrym poziomie prace licencjackie bądź magisterskie. Dobry wzór pracy to duże ułatwienie u progu pisania swojej.
Wychodzę naprzeciw potrzebom studentów. Za symboliczną opłatę możesz w przeciągu paru chwil, mieć na swoim laptopie wybraną pracę z turystki.
Fragmenty przykładowej pracy magisterskiej badawczej z turystyki od Magistra na 5 (kliknij, aby powiększyć).
Pobierz ten przykład pracy dyplomowej z turystyki w pdf>>
Czy posiadasz jeszcze jakieś przykłady prac licencjackich i magisterskich z turystyki?
Tak. Szczególnie mogę Ci polecić poniższe:
Analiza promocji turystyki w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych form promocji
Analiza znaczenia tanich linii lotniczych w zakresie rozwoju turystyki w Polsce
Zmiany w zakresie infrastruktury turystycznej na przykładzie miasta XYZ
Zobacz więcej przykładowych prac licencjackich i magisterskich z turystyki >>
Moja opinia o darmowych pracach z turystyki dostępnych na popularnych platformach
Szczerze Ci odradzam szukanie inspiracji czy wzorów prac dyplomowych z turystyki na chomiku czy innych podobnych stronach. To zły pomysł. Darmowe prace ogólnodostępne najczęściej mają niski poziom merytoryczny i zawierają wiele błędów. Przy okazji narażasz się na ryzyko plagiatu. Zmarnujesz też dużo czasu i nerwów na “przekopywanie” bezużytecznych materiałów w internecie. Jeśli Cię nadal nie przekonałem, zajrzyj do poniższego artykułu poświęconego tej tematyce.
Przykładowa praca licencjacka. 11 niezbędnych elementów >>
Potrzebuję przewodnika, jak szybko napisać pracę. Czy masz coś dla mnie?
Oczywiście! Wszystkim studentom polecam mój e-book “jak napisać pracę dyplomową w tydzień?”. To kompendium informacji i sposobów, jak w ekspresowym tempie napisać dobrą pracę licencjacką lub magisterską.
E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień>>
Jak napisać pracę licencjacką i magisterska z turystyki- 12 kluczowych elementów
1. Wybierz dobry temat pracy licencjackiej i magisterskiej z turystyki
Wybór odpowiedniego tematu to podstawowy krok, który wpłynie na tempo powstawania kolejnych rozdziałów pracy i…. Twój stan kondycji psychicznej na późniejszych etapach redagowania pracy???. Przy podjęciu decyzji o wyborze tematu pracy, kieruj się poniższymi zasadami:
- Wybierz temat zgodny z Twoimi zainteresowaniami i pasjami. Szybciej zmotywujesz się i będziesz bardziej efektywnie pracował, gdy wybierzesz zagadnienie z turystyki, które Cię osobiście interesuje.
- Wybierz temat dotyczący aktualnych problemów czy trendów w turystyce. Ważne, żebyś nie “odgrzewał” oklepanych zagadnień z turystyki. Wybierając ciekawy temat, nawiązujący do współczesnych wyzwań w branży turystycznej możesz zapunktować u promotora.
- Przed decyzją o temacie, sprawdź dostępność literatury. Do napisania pracy, musisz mieć odpowiednią ilość różnych pozycji naukowych z rekomendowanych źródeł.
- Zweryfikuj potencjał badawczy pracy. Upewnij się, że masz odpowiednią bazę badawczą (np. narzędzia, grupę badawczą, dokumentację) do przeprowadzenia skutecznych i miarodajnych badań własnych.
- Przed ostateczną decyzją o wyborze tematu, skonsultuj ją z promotorem. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy promotora. Przed przystąpieniem do pisania pracy, musisz mieć pewność, że wybrany temat jest zatwierdzony przez niego.
Czytaj więcej o wyborze tematu pracy dyplomowej z turystyki?
Jak dobrze wybrać temat pracy licencjackiej lub magisterskiej z turystyki?
Potrzebujesz pomocy w wyborze tematu pracy licencjackiej i magisterskiej z turystyki?
Usługa pomoc w wyborze tematu >>
150 przykładowych tematów prac dyplomowych z turystyki>>
2. Przygotuj bibliografię z turystyki
Porządnie i skrupulatnie przygotowana bibliografia świadczy o Twoim profesjonalnym podejściu do pisania pracy, a także jej naukowych, mocnych fundamentach. Dlatego warto przyłożyć się przy opracowywaniu listy pozycji bibliograficznych do swojej pracy.
Podaję Ci kilka pomysłów, gdzie możesz szukać literatury do bibliografii. Zatem przejrzyj:
- Bazy danych naukowych w internecie, jak np. Google Scholar.
- Katalogi biblioteczne Twojej uczelni.
- Renomowane czasopisma branżowe. Często w artykułach można znaleźć źródła naukowe, które wykorzystane zostały w tekście.
- Konferencje i sympozja z branży turystyki. Materiały pochodzące z takich wydarzeń także można wykorzystać do bibliografii lub jako inspiracje do szukania źródeł.
- Kontakt z promotorem czy ekspertami z dziedziny turystyki. Skorzystaj z ich podpowiedzi o fundamentalnych pozycjach w bibliografii.
- Prace licencjackie i magisterskie o podobnej tematyce. Może masz możliwość wglądu do prac poruszających tę samą problematykę, aby zainspirować się bibliografią.
Pamiętaj! Twoja bibliografia musi być wiarygodna ( tylko rzetelne źródła), aktualna i zróżnicowana (np. książki, czasopisma, wiarygodne źródła internetowe, ustawy).
Po więcej cennych i praktycznych informacji, jak opracować solidną bibliografię, która zaskoczy promotora, sięgnij do artykułu.
Czytaj więcej o przygotowaniu bibliografii ?
Jak przygotować bibliografię do pracy dyplomowej?>>
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu bibliografii pracy licencjackiej lub magisterskiej z turystyki?
Pomoc w przygotowaniu bibliografii >>
150 przykładowych tematów prac dyplomowych z turystyki>>
3. Przygotuj plan pracy dyplomowej z turystyki
Plan pracy licencjackiej czy magisterskiej z turystki można porównać do planu wycieczki. Gruntownie przeanalizowany krok po kroku poprowadzi Cię bezproblemowo do osiągnięcia celu, czyli skończonej i zaakceptowanej pracy. Podobnie z planem wycieczki- dobrze przemyślany i zorganizowany zakończy się sukcesem organizatorów i satysfakcją turystów.
Co powinien zawierać plan pracy z turystyki?
- Temat pracy– już masz wybrany, jeśli postępujesz zgodnie z moimi wskazówkami.
- Cele i pytania badawcze. Określ je w swoim planie, aby wiedzieć, w jakim kierunku chcesz iść w swojej pracy. Musisz uzyskać na nie odpowiedzi w swoim projekcie.
- Przegląd literatury. Też już powinieneś ją mieć. Ma ona charakter wstępny, w trakcie pisania pracy, spokojnie możesz dopisywać kolejne pozycje naukowe.
- Metodologię. Musisz wiedzieć, jaka metoda badawcza będzie najlepsza do Twojego tematu pracy.
- Harmonogram. Tutaj ustal terminy realizacji poszczególnych etapów Twojej pracy. Dzięki niemu będziesz mógł monitorować postępy w pracy.
Regularnie korzystaj z konsultacji z promotorem, aby na bieżąco wyjaśniać trudności czy wątpliwości dotyczące poszczególnych etapów pisania pracy.
Czytaj więcej o przygotowaniu planu pracy dyplomowej z turystyki ?
Jak napisać dobry plan pracy licencjackiej i magisterskiej?>>
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu planu pracy magisterskiej z turystyki?
Pomoc w przygotowaniu planu pracy z turystyki>>
Przykładowe plany prac dyplomowych z turystyki >>
4. Przygotuj konspekt pracy z turystyki
Gdy masz wątpliwości, czy pisać konspekt pracy, jeśli masz już plan, zajrzyj do tego artykułu. Postaram się Cię przekonać, że warto poświęcić trochę czasu na napisanie konspektu.
Czytaj więcej o przygotowaniu konspektu pracy dyplomowej ?
Jak napisać konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej?>>
Potrzebujesz pomocy w napisaniu konspektu pracy licencjackiej lub magisterskiej z turystyki?
Pomoc w przygotowaniu konspektu pracy z turystyki>>
Przykładowy konspekt pracy z turystyki >>
5. Napisz rozdziały teoretyczne pracy dyplomowej z turystyki
Niestety, już miły spacer dolinką dobiegł końca. Zaczyna się podejście pod szczyt Mount Everest!???. Tak można w przenośni opisać pracę nad częścią teoretyczną pracy. To ciężka, żmudna, wymagająca samodyscypliny harówa, ale konsekwencją i samozaparciem dasz radę przejść ten etap pracy.
Podczas pisania teorii zwróć uwagę przede wszystkim na 2 najważniejsze aspekty.
Zobacz kilka stron przykładowego rozdziału teoretycznego z turystyki
Przed pisaniem teorii zwróć uwagę w wytycznych uczelni czy zaleceniach promotora na styl stosowania przypisów i przestrzegaj go konsekwentnie. Najczęściej używany jest APA, ale mamy też inne. Nieprawidłowy styl przypisów może kosztować Cię, sporo zmarnowanych godzin na późniejsze poprawki. Oszczędź to sobie
Drugą kwestią jest często spotykany problem wśród studentów piszących pracę, czyli plagiat. System JSA może go stwierdzić nawet, gdy samodzielnie napisałeś pracę. Znam wiele takich przypadków.
Zajrzyj do poniższego artykułu, aby uniknąć plagiatu w swojej pracy.
Jak uniknąć plagiatu w pracy dyplomowej?
A więcej szczegółów, jak napisać teorię szybko i sprawnie znajdziesz poniżej. Zapraszam do lektury!
Czytaj więcej o pisaniu rozdziałów teoretycznych ?
Jak napisać rozdział w 1 dzień?>>
Rozdział teoretyczny w pracy dyplomowej. 7 patentów na przyśpieszenie pisania
Masz problem z napisaniem teorii lub rozdziału teoretycznego w pracy dyplomowej z turystyki?
Ja i moja ekipa Magistra na 5 służymy pomocą. ?
Pomoc w rozdziale teoretycznym>>
Przykładowe rozdziały teoretyczne z turystyki >>
6. Przygotuj swoje narzędzie badawcze do pracy z turystyki
W literaturze przedmiotu jest paleta różnych metod i narzędzi badawczych. Są bardziej skomplikowane i te mniej wymagające.
Ja szczerze polecam kwestionariusz ankiety lub wywiadu. Skonstruowanie tych narzędzi nie jest tak trudne w porównaniu z innymi narzędziami, a otrzymane dane są wystarczające do wyciągnięcia ciekawych wniosków z badań.
Zobacz przykładową ankietę z turystyki
Zobacz przykładowy wywiad z turystyki
Zapoznaj się z poniższymi artykułami i na ich podstawie zdecyduj, które narzędzie najbardziej sprawdzi się przy twoim temacie pracy i postawionych celach i pytaniach badawczych.
Czytaj więcej o przygotowaniu narzędzia badawczego ?
Jak przygotować wywiad w pracy licencjackiej i magisterskiej>>
Studium przypadku w pracy licencjackiej i magisterskiej
Potrzebujesz pomocy w napisaniu ankiety/wywiadu do pracy licencjackiej lub magisterskiej z turystyki?
Pomoc w ankieta/wywiad >>
Przykładowe ankiety do prac dyplomowych z turystyki >>
Przykładowe wywiady do prac dyplomowych z turystyki >>
7. Przygotuj metodologię
W tym rozdziale opisujesz procedurę badawczą własnych badań popartą literaturą przedmiotu. W tej części pracy musisz zawrzeć:
- przedmiot i cel badań,
- opisać grupę badawczą,
- problemy badawcze,
- hipotezy badawcze,
- metodę, technikę i narzędzie badawcze,
- organizację i przebieg badania,
- zmienne i wskaźniki (nie zawsze wymagane na uczelniach).
Po zaakceptowaniu tego rozdziału przez promotora możesz przystąpić do realizacji badań.
Czytaj więcej o przygotowaniu metodologii pracy dyplomowej ?
Jak przygotować metodologię?>>
Metodologia w pracy dyplomowej- wszystko, co musisz wiedzieć>>
Potrzebujesz pomocy z metodologią z turystyki?
Pomoc przy części badawczej >>
Przykładowa metodologie z turystyki ankieta >>
Przykładowa metodologie z turystyki analiza dokumentów>>
Przykładowa metodologie z turystyki wywiad>>
8. Przeprowadź badania / Przygotuj rozdział badawczy
Rozdział badawczy to element pracy, na którym na pewno zatrzyma się Twój promotor. Tutaj będzie mógł stwierdzić, na jakim poziomie jest Twoja umiejętność analizowania i wnioskowania na podstawie otrzymanych w badaniu danych. W tym rozdziale już nie opisujesz koncepcji znawców tematów, lecz sam tworzysz swoją oryginalną treść.
Do graficznego przedstawienia wyników badań, musisz zaprzyjaźnić się z Excelem. Pamiętaj też o prawidłowym opisaniu tabeli czy wykresów. Jak poprawnie napisać część badawczą w pracy odsyłam do poniższego artykułu. Jest tam mnóstwo praktycznych informacji.
Czytaj więcej o przygotowaniu rozdziału badawczego ?
Jak przygotować rozdział badawczy? >>
Potrzebujesz pomocy w rozdziale badawczym z turystyki?
Pomoc przy części badawczej >>
Przykładowy rozdział badawczy z turystyki ankieta >>
Przykładowy rozdział badawczy z turystyki analiza dokumentów>>
Przykładowy rozdział badawczy z turystyki wywiad>>
9. Napisz wstęp pracy licencjackiej z turystyki
Wstęp to zapowiedź Twojej pracy. Możesz nim zachęcić czytelnika do dalszej lektury lub zniechęcić. Warto tę część pracy dobrze przemyśleć i dopracować do ostatniego szczegółu.
Oto garść informacji, co powinno się znaleźć we wstępie:
- Określ swój temat. Jasno opisz, o czym jest Twoja praca, jaką problematykę porusza. Możesz napisać też, dlaczego zdecydowałeś się na ten temat.
- Ukaż ważność swojego tematu. Postaraj się pokazać istotę poruszanego przez Ciebie zagadnienia dla współczesnej branży turystycznej, jego aktualność.
- Zaprezentuj dotychczasowe badania. Przedstaw prace i badania z twojej tematyki, jednocześnie ukazując luki, deficyty, co nie zostało jeszcze zbadane.
- Omów cel swojej pracy. Konkretnie opisz, co chcesz osiągnąć poprzez swoją pracę.
- Krótko opisz strukturę pracy. Zarysuj krótko budowę pracy: z ilu rozdziałów będzie się składać i co każdy z nich zawiera.
Czytaj o pisaniu wstępu ?
Jak napisać wstęp do pracy dyplomowej? >>
Potrzebujesz pomocy w napisaniu wstępu pracy magisterskiej z turystyki?
Pomoc z napisaniem wstępu >>
Przykładowy wstęp pracy dyplomowej z turystyki >>
10. Napisz zakończenie pracy licencjackiej z turystyki
Zakończenie to podsumowanie Twojej pracy. Zawrzyj w nim podsumowanie przyjętego celu pracy oraz otrzymanych wyników. Możesz tu podkreślić wartość Twojej pracy dla aktualnej sytuacji w turystyce. Wskaż także ewentualne ograniczenia badania oraz rekomendacje na przyszłość.
Czytaj więcej o pisaniu zakończenia ?
Jak napisać zakończenie pracy dyplomowej? >>
Potrzebujesz pomocy w napisaniu zakończenia pracy magisterskiej z turystyki?
Pomoc z napisaniem zakończenia >>
Przykładowe zakończenie pracy dyplomowej z turystyki >>
11. Napisz streszczenie pracy dyplomowej z turystyki
Streszczenie to skrócona forma prezentacji Twojej pracy. Nie ma tu miejsca na lanie wody. Krótko i konkretnie opisz:
- Cel oraz temat pracy. Krótko przedstaw, co jest Twoim tematem badań oraz co chciałeś osiągnąć poprzez swoją pracę.
- Metodologię. Konkretnie omów, jaką metodę i narzędzie badań wybrałeś oraz grupę badawczą.
- Główne wyniki. Jakie najważniejsze wyniki osiągnąłeś w swoim badaniu?
- Główne wnioski. Co Twoje wnioski wnoszą do branży turystycznej, jaką mają wartość.
- Słowa kluczowe. Wybierz 3-5 słów, które najlepiej opisują problematykę Twojej pracy.
Czytaj więcej o pisaniu streszczenia pracy dyplomowej z turystyki ?
Potrzebujesz pomocy w napisaniu streszczenia pracy magisterskiej z turystyki?
Pomoc z napisaniem streszczenia >>
Przykładowe streszczenie pracy dyplomowej z turystyki >>
12. Napisz dyskusję pracy licencjackiej z turystyki
Dyskusja to ostatni element pracy, który został Ci jeszcze do napisania. Jego celem jest ukazanie Twojej autorefleksji nad tematem w odniesieniu do szerszej dziedziny turystyki. Przede wszystkim:
- Dokonaj porównania Twoich osiągnięć z literaturą. Czy Twoje badania potwierdzają koncepcje znawców tematu? Czy może je kwestionują?
- Ukaż deficyty, ograniczenia w badaniu. Czy poprawiłbyś coś w swoim badaniu? Czy miałeś jakieś trudności, np. z grupą badawczą?
- Pokaż wartość swoich badań. Czyli co nowego wprowadzają do branży turystycznej, jak można je wykorzystać w praktyce.
- Zarysuj rekomendacje na przyszłość. Przedstaw, co warto jeszcze zbadać w kontekście Twojej pracy w przyszłości. Może te badania ujawniły nowe obszary turystyki do zbadania.
Czytaj więcej o pisaniu dyskusji ?
Jak napisać dyskusję w pracy >>
Potrzebujesz pomocy w napisaniu dyskusji pracy magisterskiej z turystyki?
Pomoc z napisaniem dyskusji >>
Przykładowe dyskusja pracy dyplomowej z turystyki >>
Czy tak powinna wyglądać każda praca licencjacka i magisterska z turystyki?
W tym artykule chciałem pokazać Ci ogólny, uniwersalny schemat pracy licencjackiej lub magisterskiej z turystyki. Jak często bywa z przykładami czy różnymi schematami, musisz go dostosować do wytycznych swojej uczelni.
Z doświadczenia ekipy Magistra na 5 i informacji zwrotnych od studentów, przedstawiony wzór pracy powinien “przejść” u Twojego promotora. Jednak zawsze istnieje jakieś ryzyko błędu…
Natomiast, w sytuacji, gdy nie możesz liczyć na pomoc promotora, a czas pędzi nieubłaganie, z naszym schematem możesz spokojnie zaczynać pisać pracę. Łatwiej jest poprawić jakiś element pracy niż pisać ją od początku.
Zatem koniec z wymówkami! Bierz się do pisania! Aby bez wyrzutów sumienia udać się na zasłużone wakacje pod palemką!????
Trochę już wiem, jak napisać pracę licencjacką z turystyki. Co dalej?
Naucz się pisać pracę w godzinę.
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień
Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5
Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie