Ostatnia aktualizacja 14 września 2024
Chcesz wiedzieć, co sądzą studenci na temat Jednolitego Systemu Antyplagiatowego? Kilkanaście opinii o Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Bez cenzury. Zapraszam.
Nie mam czasu czytać. JSA pokazał plagiat!! ? Potrzebuję szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Błyskawiczna pomoc
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Kurs online poprawy pracy
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Konsultacje. Analiza raportu i pracy
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką
Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień
Jednolity System Antyplagiatowy – opinie. Skąd pomysł na artykuł?
Zdradzę Ci sekret. Bardzo rzadko czytam grupy na Facebooku i przeróżne fora. Szczególnie te dotyczące pisania pracy dyplomowych i ogólnie studiów. Dlaczego?
Przede wszystkim – nie ma tam nic konkretnego. Nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.
Ludzie się żalą i piszą farmazony, zamiast szukać rozwiązania konkretnych problemów. Gdybyś zapytał, jak napisać plan pracy magisterskiej, od razu kilkanaście osób zakwestionowałoby sens pisania planu. Kolejne kilkanaście stwierdziłoby, że to promotor powinien napisać Twój plan. Summa summarum zmarnowałbyś czas, a nie dowiedziałbyś się niczego ważnego lub godnego Twojej uwagi.
Wolę konkrety, a nie narzekanie, jaki ten świat jest zły. Dlatego też na blogu przedstawiam Ci najprostsze i konkretne rozwiązania Twoich problemów z pracą dyplomową.
Jednolity System Antyplagiatowy pokazał plagiat. Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?
Tak, mogę Ci pomóc z poprawą plagiatu! Wyślij raport i pracę. (Wycena gratis)
Do 12 godzin otrzymasz odpowiedź. Kontakt»
Masz naprawdę pilną sprawę? Nie marnuj czasu! Zadzwoń jak najszybciej»
Sprawdź kurs online:
Jak Poprawić Plagiat w Pracy Dyplomowej w 1 Dzień»
Zamów konsultacje:
Poprawa plagiatu JSA. Konsultacje»
Zamów analizę pracy i raportu:
Poprawa plagiatu JSA. Analiza pracy i raportu»
Jak trafiłem na opinie o Jednolitym Systemie Antyplagiatowym?
Jedyny wyjątek, w kwestii czytania komentarzy, robię dla bloga Magister na 5. Czytam wszystkie opinie pod artykułami i staram się, jak najszybciej odpisywać.
Wyjątkowo wiele komentarzy pojawiło się pod artykułem Jednolity System Antyplagiatowy – najczęściej zadawane pytania»
Wiedziałem już wcześniej, że temat JSA wywołuje wiele kontrowersji. Wymowa komentarzy wskazywała, że wręcz szykuje się wojna, a studenci chcą przepędzić JSA z uczelni niczym Polacy Krzyżaków w bitwie pod Grunwaldem.
Postanowiłem poszperać głębiej w zasobach Internetu, aby szerzej poznać opinie studentów na temat Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Tak trafiłem na wykop.pl.
Wykop.pl – największe źródło opinii o Jednolitym Systemie Antyplagiatowym
Znalazłem ten artykuł⬇⬇
–>Niemal co dziesiąta praca dyplomowa może być plagiatem»
„Wykopany” artykuł to w sumie nic ciekawego. Taka luźna reporterska wzmianka bez głębszych przemyśleń i analizy tematu.
Warte uwagi są komentarze. A dokładnie 281 komentarzy, w których studenci szczerze i dosadnie wyrażają swoją opinię o Jednolitym Systemie Antyplagiatowym. Zacząłem je czytać i od razu stwierdziłem, że tego tematu nie mogę odpuścić. Postanowiłem napisać artykuł.
Ten wpis ma trochę inną formułę niż zazwyczaj. (Daj znać, czy Ci się podoba). Wybrałem najciekawsze komentarze z Wykopu. Przedstawiam Ci je poniżej.
Pod każdym napisałem kilka zdań od siebie. Czasami będzie smutno, czasem komicznie, bo taki właśnie jest JSA. Często wywołuje śmiech przez łzy. Tak więc – zaczynajmy!
Jednolity System Antyplagiatowy – opinie studentów
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 1
Komentarz „najbardziej wykopany” i bardzo trafny. Patrząc na prace dyplomowe pod względem niepowtarzalności, mało która dotyczy naprawdę unikalnego tematu. Co roku studenci dostają listę proponowanych tematów, z których mają coś wybrać. Oczywiście lista ta zazwyczaj jest niezmienna od wielu lat.
Jednak to teoria się powtarza. Badania mogą być unikalne do każdego, nawet najbardziej oklepanego tematu. Potrafisz zrobić unikalne badania do tematu z motywacji lub bezpieczeństwa wewnętrznego? Ja potrafię.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 2
Nieprawdą jest, że 2/3 pracy to przepisywanie teorii. Najlepiej wybrać taki temat, gdzie tej teorii będzie jak najmniej, a części badawczej – jak najwięcej.
Dlatego polecam modyfikować nawet bardzo znane tematy i wybierać tematy badawcze. Polecam też tematy czysto teoretyczne przekształcać na badawcze.
–> Jak dobrze wybrać temat pracy dyplomowej i uniknąć plagiatu?
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 3
Tutaj studenci w dosadny sposób napisali, co sądzą o pracach dyplomowych. Po części można się z tym zgodzić. Praca dyplomowa później się do niczego nie przydaje…
Jednak z drugiej strony, czy potrafisz sobie wyobrazić studenta, który nie potrafi napisać kilkudziesięciu stron naukowego tekstu? Czy można już nic nie wymagać od studentów?
Pisanie dłuższych tekstów o charakterze naukowym to elementarna umiejętność człowieka po studiach, taki must have! Przyda Ci się w wielu sytuacjach. Na przykład, gdy będziesz musiał napisać mail, który będzie trochę dłuższy niż wiadomość na Messengerze.
Przyda Ci się także, gdy babcia poprosi Cię o napisanie podania do spółdzielni mieszkaniowej, która dobrodusznie naliczyła jej tysiąc złotych dopłaty za ogrzewanie. Ty natomiast wiesz, że biedna staruszka siedziała całą zimę w zimnym mieszkaniu, aby zaoszczędzić!
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 4
Opisana sytuacja jest po prostu patologiczna. Pamiętaj, nikt nie może Cię zmusić do pisania pracy czysto teoretycznej. Jeżeli masz pomysł na pracę badawczą, negocjuj z promotorem skrócenie teorii. Jeżeli się nie zgodzi – zmień promotora.
Pamiętaj! Dąż do tego, aby zminimalizować ilość teorii. To część badawcza jest najważniejsza i dzięki niej unikniesz plagiatu.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 5
Ten komentarz jest bardzo trafny! Zgadzam się z nim absolutnie! Jeżeli planujesz karierę naukową lub pracę zawodową związaną z pisaniem, pisz jak najbardziej ambitną pracę. Będzie Twoją wizytówką. Jeżeli chcesz być np. dziennikarzem, to dobra praca dyplomowa także otworzy Ci wiele drzwi.
Natomiast, jeżeli potrzebujesz tylko tzw. „papierka”, pracę dyplomową potraktuj po linii najmniejszego oporu. Oczywiście wszystko sprytnie i z głową, aby uniknąć plagiatu. Jak w prosty sposób napisać pracę dyplomową uczymy na blogu i w kursie.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 6
Zgadza się. Dużym problemem jest brak różnorodności tematów prac dyplomowych. Często się zdarza, że na jednym roku są bronione prace o identycznych tematach, pisane na podstawie tych samych źródeł. Jak wtedy uniknąć wykrycia plagiatu przez JSA? No nie ma takiej możliwości.
Dlatego nie ładuj się w bagno już na etapie wyboru tematu.
–> Zobacz, jak wybrać temat, aby uniknąć plagiatu»
Dobrym sposobem jest też delikatna modyfikacja tematu, który zaproponuje promotor, np. skupienie się w pracy na jakimś określonym obszarze, powiecie, mieście czy na innej grupie społecznej itp.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 7
Autor, mówiąc ogólnikowo, porusza problem plagiatu w części teoretycznej pracy dyplomowej. Jego zdaniem ciężko uniknąć plagiatu, jeśli pisze się na oklepany temat. No nie do końca tak jest.
Jeżeli stosujesz prawidłowe cytowanie i w jasny sposób oznaczasz zapożyczenia, nie musisz obawiać się plagiatu. Wiadomo, że nie wymyślisz koła od nowa. Tak samo nie ma potrzeby, abyś wymyślał swoje definicje. Absurdem jest także pisanie tych definicji własnymi słowami.
Przeczytaj artykuł: Jak prawidłowo cytować w pracy dyplomowej»
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 8
Autor tej opinii porusza ważny problem. Niestety wielu studentów uważa, że pisanie części teoretycznej to skopiowanie fragmentu przemyśleń innego autora, wklejenie do własnej pracy i opatrzenie przypisem. Potem są zdziwieni, że JSA pokazuje plagiat. Niektórzy w ten sposób „piszą” całe prace.
Jeżeli chcesz przedstawić poglądy danego autora, napisz je własnymi słowami, dodaj krótkie zdanie wtrącające od siebie i ozdób przypisem. Wtedy będzie dobrze.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 9
To kompletna bzdura! Te sposoby nie działały już w starych systemach, o JSA nawet nie wspominając. Za stosowanie takich „sposobów pisania” promotor może Cię nawet nie dopuścić do obrony.
–> Więcej na ten temat pisałem w artykule: Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej»
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 10
Zgadzam się. Bardzo rzeczowy komentarz dotyczący cytatów. Jeżeli prawidłowo i w widoczny sposób stosujesz cytaty, nie powinieneś mieć problemu z Jednolitym Systemem Antyplagiatowym.
Jest jedno „ale”. Cytaty zostaną wykryte jako plagiat. Tak więc promotor musi je wyłączyć przed sprawdzeniem. Zazwyczaj tego nie zrobi lub nie będzie chciał tego zrobić. Czasami po prostu nie wie, że ma taką możliwość.
Jak go do tego przekonać?
–> Tego uczymy na kursie: Piszę Bez Plagiatu»
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 11
W stu procentach trafny komentarz. Jak wielokrotnie wspominałem, wynik z JSA o niczym nie decyduje. To jedynie wskazówka dla promotora, na które fragmenty ma zwrócić większą uwagę. Może on zaakceptować pracę, która ma wysoki współczynnik tego teoretycznego plagiatu.
Niestety, jak pokazała rzeczywistość, często promotorzy traktują JSA jak wyrocznię.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 12
Niestety często tak jest, że 60 stron bełkotu jest warte więcej niż 6 stron faktycznych badań i wniosków. Zastanów się. Po co – tak naprawdę – jest część teoretyczna w pracach dyplomowych? Po nic. Ja sam wolę przeczytać kilka stron konkretnej wiedzy i doświadczenia od praktyka niż 60 od wybitnego teoretyka.
JSA nie pozwala na samodzielne sprawdzenie pracy. I to jest wielki problem. Świat uczelniany byłby o wiele piękniejszy i prostszy, gdyby każdy student mógł wcześniej sprawdzić sam swoją pracę. Dlaczego nie może? Tego nie wie nikt.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 13
Totalna bzdura. Żaden student nie może sam sprawdzić pracy w JSA. No chyba że ma tatę promotora. Na temat internetowych systemów antyplagiatowych nie chcę się powtarzać.
Wszystko szczegółowo omówiłem w artykule:
–> Antyplagiat online – dlaczego nie warto używać?
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 14
Bardzo dużo książek, szczególnie wydawanych przez uczelnie, to zlepek poglądów innych autorów. Czyli ktoś pisze swoją książkę na podstawie 20 innych. (Czy coś Ci to przypomina?). Niestety, korzystając z jakiegoś źródła, nie możesz mieć pewności, z jakich materiałów korzystał autor i czy on nie popełnił plagiatu.
Najbardziej śmieszy to, że Ci promotorzy, którzy teraz tak zawzięcie bronią moralności studentów, sami kiedyś postępowali podobnie.
Oczywiście to nie jest reguła, ale chcę, abyś wiedział, że problem plagiatu dotyczy nie tylko studentów.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 15
Przedostatni komentarz trafia w samo sedno. JSA może pokazać, że jesteś plagiatorem samego siebie. W jaki sposób? Wystarczy, że coś opublikujesz w Internecie. Na przykład na blogu.
Jeżeli umieścisz fragmenty swojej twórczości internetowej w pracy dyplomowej – oczywiście system to wykaże jako plagiat z podaniem źródła.
I co wtedy? Czy popełniłeś plagiat? Czy ukradłeś sam swoją twórczość? No nie. Jak już wspominałem, ostatnie zdanie ma promotor. Jeśli każe Ci poprawiać samego siebie, to możesz iść spokojnie z tą sprawą do dziekana. A jeszcze lepiej do kabaretu. Będą mieli dobry temat na skecz.
Jednolity System Antyplagiatowy – opinia 16
Na koniec długi komentarz na deser. Trochę się zastanawiałem, czy go opublikować. Jego treść jest kontrowersyjna i może Cię obrazić. Jeżeli jesteś wrażliwy, to wypij wcześniej „małpkę” lub przygotuj duże opakowanie lodów. Może zaboleć.
Autor trochę obraża studentów. Przedstawia taki idealny scenariusz studiów i pisania pracy dyplomowej. Teoretycznie tak powinno być. Na studiach powinni być sami pasjonaci, piszący wybitne prace dyplomowe.
Jednak tak nie jest. Wiele osób chce skończyć studia, ale dodatkowo pracuje, ma rodzinę i szereg innych zajęć. Przede wszystkim zdobywa wiedzę praktyczną. Chyba dobrze wiesz, że jedna praktyczna umiejętność jest o wiele więcej warta niż najbardziej wybitna praca dyplomowa?
Jednolity System Antyplagiatowy i niekompetencja promotorów utrudniła takim ludziom bezproblemowe napisanie i obronę pracy dyplomowej.
Możesz być właścicielem firmy zatrudniającej 30 osób i robiącej kilkanaście milionów złotych obrotów rocznie. Jeżeli źle trafisz, to promotor, który całe życie nie wychylił nosa spoza cieplutkiej uczelni, zmusi Cię do pisania własnymi słowami definicji. Bo „współczynnik ma być poniżej 30%, a ja nic nie mogę wyłączyć”. Co zrobisz – takie życie studenta.
JSA opinie – podsumowanie
To, co przedstawiłem powyżej, to mikroskopijny wycinek. W Internecie można znaleźć setki komentarzy na temat JSA. Większość negatywnych. Dlaczego tak jest?
System sam w sobie nie jest zły. Największym problemem jest podejście promotorów, którzy traktują go jak wyrocznię. Pamiętaj – masz prawo się bronić i domagać się swoich praw.
Przecież tak naprawdę praca dyplomowa to nie urodzenie dziecka. Nie jest najważniejsza w Twoim życiu. Nie możesz pozwolić na to, aby promotor kazał Ci np. pisać definicje własnymi słowami, bo nie potrafi ich wyłączyć ze sprawdzenia.
Kluczem jest wiedza. Nie narzekaj na JSA i na promotora. Zdobądź przewagę dzięki odpowiedniej wiedzy.
Dowiedz się więcej na temat Jednolitego Systemu Antyplagiatowego
Artykuły na temat JSA:
–> Jak wybrać temat pracy dyplomowej i uniknąć plagiatu?
–> Antyplagiat – najczęściej zadawane pytania
–> Jednolity System Antyplagiatowy – najczęściej zadawane pytania
Kursy internetowe:
Wielka prośba
Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza także może pomóc. Jak to zrobić?
1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB ??
2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze ?
3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej ⬇⬇