Jak przygotować kwestionariusz ankiety z ChatGPT? 7 pomysłów

Ostatnia aktualizacja 28 lutego 2024

W tym artykule przedstawiam, jak możesz skonstruować własny kwestionariusz ankiety z pomocą ChatGPT. Bez grama zwątpienia, tworzenie skutecznego kwestionariusza ankiety może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy czas studenta jest ciągle ograniczony. Nikt nie planuje spędzać długich godzin na zastanawianiu się, jakie pytania powinny zostać zadane, aby uzyskać wiarygodne i wartościowe wyniki.

Pojawia się więc zasadnicze pytanie- czy istnieje sposób na ułatwienie tej procedury tworzenia kwestionariusza ankiety? Czy możliwe jest wykorzystanie AI do zaprojektowania i opracowania własnego kwestionariusza? Odpowiedź brzmi- tak! Zachęcam do przeczytania tego artykułu do końca.

Nie mam czasu czytać! Potrzebuję szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej!
Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować ⬇
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–>Pakiet Przyśpiesz Pisanie Pracy Z ChatemGPT
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

jak przygotować kwestionariusz ankiety z chatgpt

Co zrobić, zanim zacznę używać ChatGPT do tworzenia kwestionariusza ankiety do pracy dyplomowej?

Podkreślam to na każdym kroku- ChatGPT może się mylić i generować niestworzone treści. Co więcej, przy tworzeniu kwestionariusza ankiety, czasem proponuje pytania, które nie do końca pasują do badanego tematu…

Pamiętaj, że to tylko Twój pomocnik. Nie możesz zlecić mu stworzenie całego kwestionariusza ankiety, który później żywcem wkleisz do swojej pracy.

W tym momencie dobrze byłoby, gdybyś posiadał podstawową wiedzę na temat zasad tworzenia kwestionariusza ankiety.

Koniecznie przeczytaj więc artykuły z bloga:

Ankieta do pracy licencjackiej i magisterskiej. Jak przygotować??>>

Przykłady ankiet w pracy dyplomowej– 18 kierunków>>

Zapoznaj się z tymi artykułami. Spędzisz nad tym nie dłużej, niż 60 minut. Zyskasz fundamentalną wiedzę, która spowoduje, że Czat nigdy nie będzie w stanie Cię zagiąć. Po przeczytaniu  możesz zacząć współpracę ze sztuczną inteligencją bez żadnego skrępowania.

Jak używać ChatGPT przy tworzeniu kwestionariusza ankiety do pracy dyplomowej? 7 przykładów

Poniżej znajdziesz przykładowe komendy (prompty), które zmienią Chat w super bohatera-asystenta. Poniżej pokaże Ci to, co wykreował.

Dla ułatwienia załóżmy, że:

 • jestem studentem marketingu,
 • interesuję się marketingiem internetowym,
 • chcę pisać pracę magisterską,
 • mój temat pracy to- wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe.

Dlaczego będę trzymać się akurat takich założeń? Mam sporą wiedzę z dziedziny marketingu i potrafię ocenić, czy wygenerowane przez ChatGPT treści są w zgodzie z prawdą.

Ty szukaj wskazówek, wpisując swoje założenia.

1. ChatGPT podpowie, jak ma wyglądać wstęp do ankiety

ChatGPT pokaże Ci, jak odpowiednio przedstawić cel i tematykę ankiety. We wstępie musi się to znaleźć. Właściwe zdefiniowanie tych aspektów na samym początku to podstawa dla zrozumienia sensu Twojego badania.

Dobry i krótki wstęp ułatwia ankietowanym zrozumienie, dlaczego ich udział jest ważny i jakie informacje będą gromadzone. ChatGPT wesprze Cię w opracowaniu tego elementu, aby zapewnić solidny punkt wyjściowy Twojej ankiecie.

Przykład promptu:

 • Jakimi zasadami kierować się przy pisaniu wstępu do kwestionariusza ankiety do pracy dyplomowej pt. wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe? 

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt wstęp do ankiety

2. ChatGPT wskaże Ci ile pytań powinna zawierać ankieta

ChatGPT pomoże Ci dobrać odpowiednią liczbę pytań w ankiecie, aby była ona kompleksowa i skupiała się na najważniejszych kwestiach. Rady ChatGPT umożliwią Ci zyskać harmonię między zakresem badania a szacunkiem dla czasu osób ankietowanych.

Zastosowanie poprawnej liczby pytań jest istotne. Zbyt dużo pytań w ankiecie często może zniechęcić respondenta do wzięcia udziału w badaniu.

Przykład promptu:

 • Jaka jest optymalna liczba pytań w ankiecie, aby była ona skuteczna, ale nie zniechęcała respondentów? Temat badania to: wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt liczba pytań

3. ChatGPT da wskazówki odnośnie rodzajów pytań i wariantów odpowiedzi

ChatGPT może doradzić Ci przy wyborze odpowiednich typów pytań i formułowaniu wariantów odpowiedzi. W ankiecie ważne jest, aby w najwyższym stopniu dostosować kwestionariusz do celów badania.

ChatGPT wskaże, kiedy najlepiej zastosować pytania otwarte, zamknięte, oraz jaka powinna być proporcja między tymi dwoma rodzajami pytań w kwestionariuszu. Podpowie, czy odpowiedzi na poszczególne pytania mogą być wielokrotnego wyboru, czy np. można użyć skali ocen, aby uzyskać jak najlepsze dane.

Przykład promptu:

 • Jakie rodzaje pytań i warianty odpowiedzi najlepiej wykorzystać w ankiecie do mojej pracy dyplomowej pt: wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe?

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt rodzaje pytań i wariantów odpowiedzi

4. ChatGPT zasugeruje prawidłowe formułowanie pytań ankietowych

ChatGPT pomoże Ci formułować pytania ankietowe jasno i precyzyjnie, aby uniknąć pomyłek i zbierać rzetelne dane. Udzieli wskazówek, jak unikać ogólnikowości i zbyt pogmatwanych formułowań, co pozwoli na zwiększenie skuteczności Twojego narzędzia badawczego.

Być może nie wiesz, jak wygląda kwestionariusz ankiety. Może nigdy nie miałeś okazji zobaczyć, jak prezentuje się to uwielbiane przez studentów narzędzie badawcze? Jeśli tak, to zerknij poniżej na nasze przykładowe kwestionariusze ankiet z różnych kierunków:

Przykładowe ankiety do pracy dyplomowej z różnych kierunków>>

Przykład promptu:

 • Temat mojej pracy dyplomowej to: wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe. Jak formułować pytania ankiety, aby były jasne, neutralne i nie wpływały na odpowiedzi respondentów?

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt formułowanie pytań

 5. ChatGPT podpowie w kwestii pytań otwartych w ankiecie

ChatGPT na podstawie tematu badania i grupy respondentów pomoże Ci określić, ile pytań otwartych należy uwzględnić w Twojej ankiecie i czy w ogóle jest potrzeba je stosować.

Doradzi, kiedy stosowanie pytań otwartych jest najbardziej odpowiednie, aby uzyskać bardziej szczegółowe doświadczenia i opinie ankietowanych, zachowując tym samym przystępność i unikając zniechęcenia uczestników długością czy skomplikowaną formą.

Przykład promptu:

 • Ile i jakie pytania otwarte warto włączyć do ankiety, aby uzyskać głębsze wglądy w badany temat? Czy trzeba je umieszczać w ankiecie? Jeśli tak, gdzie je umieścić?

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt pytania otwarte

6. ChatGPT pomoże określić jakie zwroty kierować do respondentów

ChatGPT doradzi Ci, w jaki sposób najlepiej zwracać się do respondentów w ankiecie. Wskaże najlepsze i najczęściej stosowane zwroty. Czy ma być to bezpośrednia forma „ty”, bardziej formalna „Pan/Pani”, czy może jeszcze inny zwrot.

Wybór właściwego zwrotu może zależeć od charakteru badania, kultury organizacyjnej i grupy docelowej, ale też od oczekiwanego poziomu formalności. ChatGPT pomoże Ci dostosować język ankiety do Twojej specyficznej grupy respondentów, zwiększając tym samym skuteczność komunikacji i podnosząc jakość Twojego badania.

Przykład promptu:

 • W jaki sposób najlepiej zwracać się do respondentów w ankiecie na temat: wpływu treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe, aby tekst był  przyjazny i oddawał szacunek do grupy docelowej?

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt zwroty do respondentów

7. ChatGPT wskaże jak integrować pytania z odpowiedzią wielokrotnego wyboru

ChatGPT pomoże Ci skutecznie zastosować pytania z wielokrotnym wyborem odpowiedzi do Twojej ankiety. Zyskasz wskazówki, jak je formułować, by były klarowne i przydatne w zbieraniu informacji.

Chat zasugeruje też, jak unikać najczęstszych błędów, takich jak tendencyjne lub niejednoznaczne opcje odpowiedzi, co zwiększy precyzję i wartość uzyskanych wyników.

Przykład promptu:

 • Jakimi zasadami kierować się, przy konstruowaniu pytań z wielokrotnym wyborem w ankiecie, aby ułatwić analizę danych i uzyskać dokładne informacje?

Wynik promptu:

kwestionariusz ankiety do pracy licencjackiej i magisterskiej z chagpt odpowiedzi wielokrotnego wyboru

Wybrałem wywiad, nie ankietę. Czy ChatGPT  pomoże mi też z tym narzędziem badawczym?

Jasne! Korzystanie z ChatGPT i pomoc, jaką możesz uzyskać przy tworzeniu tego narzędzia badawczego, jest porównywalna do tej, przy kreowaniu kwestionariusza ankiety (opisanej powyżej). Możesz tu skorzystać z podobnych komend, dostosowując je tylko pod nieco inne założenia cechujące wywiad.

Zarówno przy projektowaniu kwestionariusza ankietowego, jak i kwestionariusza wywiadu, ChatGPT może zaoferować wsparcie w formułowaniu pytań, dobraniu ich odpowiedniej liczby i zakresu, czy dostosowaniu właściwego zwrotu do respondentów.

Tworzenie kwestionariusza ankiety z ChatGPT podsumowanie

Pewnie zauważyłeś, że praca z Chatem jest raczej łatwa i przyjemna. Cała ta analiza zajmie Ci 15 minut, a po upływie tego czasu będziesz posiadał wiele wartościowych informacji na temat struktury i zawartości Twojego kwestionariusza ankiety. Wraz z ChatemGPT otrzymujesz dawkę wiedzy, niezbędnej do stworzenia kwestionariusza ankiety do Twojej pracy.

Pamiętaj, jeżeli coś wydaje się dla Ciebie zbyt skomplikowane, zbyt skomplikowane, nie bój się dopytywać, prosić o dodatkowe wyjaśnienia, czy wskazanie przykładów. Dostałeś ode mnie podstawowe wskazówki, reszta leży już w Twoich rękach. Eksperymentuj i szukaj różnych rozwiązań według własnych potrzeb!

Czy jest więcej sposobów na przygotowywanie kwestionariusza ankiety przy pomocy ChatGPT?

Omówione przeze mnie zagadnienia to jedynie fragment dostępnej wiedzy na temat tworzenia kwestionariuszy ankietowych. Proces ten może być wyzwaniem dla wielu badaczy, a zrozumienie i zastosowanie efektywnych metod przygotowania kwestionariusza wymaga czasu i praktyki. Na nasze szczęście, rozwój technologii i ciągła praca wielu programistów przynoszą nowe narzędzia. Celem ich jest właśnie uproszczenie tego procesu.

Wyszukiwać informacji przy tworzeniu kwestionariusza ankiety możesz za pośrednictwem wtyczek i dedykowanych chatów.

Do najlepiej działających obecnie należy Research GPTs i wtyczka Scholar AI.

Nie można zapomnieć o kosmicznych możliwościach, które daje AI PDF.  Umożliwia to bezpośrednią interakcję z dokumentami w tym formacie. Możesz wyciągać z nich potrzebne informacje, w tym m.in. treści teoretyczne potrzebne do Twojej metodologii badań.

Każde z tych narzędzi omawiam w pakiecie przyśpiesz pisanie z chatGPT. 

Chcę poznać więcej możliwości ChatGPT przy tworzeniu kwestionariusza ankiety! Chcę przyśpieszyć pisanie z ChatGPT. Gdzie się uczyć?

Chcesz więcej? ChatGPT jest świetnym kompanem do tworzenia kwestionariusza ankiety. Powstają coraz ciekawsze aktualizacje. Działania, które jeszcze nie tak dawno zajęłyby Ci tydzień, obecnie możesz dokonać w 1h.

ChatGPT może zyskać miano Twojego wszechstronnego pomocnika w pisaniu pracy dyplomowej, ale również w rozwiązywaniu problemów innego rodzaju!

Chcesz poznać więcej jego imponujące możliwości? Chcesz zyskać większe wsparcie intelektualne? Jesteś zaciekawiony, jak przyśpieszyć proces pisania swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej?

Pobierz pakiet:

Jak przyspieszyć pisanie pracy dyplomowej z ChatGPT. Pakiet materiałów>>

Trochę już wiem o przygotowywaniu kwestionariusza ankiety z ChatGPT. Teraz chcę poznać proces pisania!

Naucz się pisać pracę w godzinę.
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5

Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *