Jak przygotować konspekt z ChatGPT? 7 pomysłów

Ostatnia aktualizacja 30 stycznia 2024

W tym artykule przedstawię jak ChatGPT pomoże Ci przygotować konspekt pracy dyplomowej. Musisz wiedzieć, że źle stworzony konspekt pracy spowoduje, że staniesz w miejscu z pisaniem swojej pracy.

Pokaże Ci, jak sztuczna inteligencja ułatwia proces pisania konspektu, i przy tym pomaga uniknąć błędów, które mogą opóźnić lub zaburzyć pisanie pracy. Zyskasz niezawodnego asystenta, który pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę do sukcesu Twojej pracy dyplomowej. 

Nie mam czasu czytać! Potrzebuję szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej!
Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować ⬇
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–>Pakiet Przyśpiesz Pisanie Pracy Z ChatemGPT
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

jak przygotować konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt

Co zrobić, zanim zacznę używać ChatGPT do pomocy z konspektem pracy?

ChatGPT, mimo swoich dużych możliwości, nadal ma pewne ograniczenia i zdarza mu się popełniać błędy. To tylko narzędzie pomocnicze. Nie możesz mu ufać bezgranicznie!

Na dobry start korzystnie byłoby, gdybyś miał jakąkolwiek wiedzę o tworzeniu, ale i o znaczeniu konspektu pracy dyplomowej.

W tym celu koniecznie przeczytaj artykuły z bloga:

Jak napisać konspekt pracy licencjackiej >>

Najważniejsze elementy konspektu pracy dyplomowej >>

Zaufaj mi. Poświęć te kilkanaście minut na przeczytanie, a potem będziesz gotów na współpracę z AI.

Jak korzystać z ChatGPT przy tworzeniu konspektu pracy? Przykłady zastosowań

W tym miejscu przedstawię Ci przykładowe polecenia, dzięki którym Chat stanie się bardziej pomocny niż Twój promotor. Niżej przedstawię Ci wszystko to, co wygenerował.

Aby uprościć sprawę, założyłem sobie, że:

 • jestem studentem marketingu,
 • interesuję się marketingiem internetowym,
 • chcę pisać pracę magisterską,
 • mam już wybrany temat pracy,
 • nie mam pomysłu na plan pracy.

Myślisz sobie, dlaczego właśnie marketing? Bo mam pewną wiedzę w tej dziedzinie, potrafię więc skutecznie sprawdzić to, co wygeneruje Chat.

Ty próbuj korzystać z Chatu zgodnie z własnymi kryteriami.

1. ChatGPT pomoże Ci zrozumieć strukturę konspektu pracy

Rozpocznij od zadania ogólnego pytania. Będzie to szczególnie pomocne, kiedy nie masz pojęcia, jak powinna wyglądać podstawowa struktura Twojego konspektu.

Wystarczy, że wskażesz temat i plan swojej pracy. Twój osobisty pomocnik zrobi resztę. Uważaj jednak na zbyt zawiłe i rozbudowane schematy konspektu!

Przykład promptu:

 • Jestem studentem marketingu. Muszę napisać konspekt do pracy dyplomowej na temat ‘Analiza skuteczności content marketingu w budowaniu zaufania i lojalności klienta’. Jaka powinna wyglądać ogólna struktura konspektu?

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt wskazanie struktury konspektu

2. ChatGPT podpowie Ci, jak powinno wyglądać uzasadnienie wyboru tematu pracy

Zastanawiasz się, jak sensownie uzasadnić wybór swojego tematu? Bo to, że musisz to napisać w konspekcie, nie ulega wątpliwości. Nie możesz napisać tu czegoś w stylu ‘bo mnie to interesuje’… Trzeba to umiejętnie uzasadnić.

Nie martw się, jeśli początkowo brakuje Ci jakichkolwiek pomysłów – wystarczy, że zadasz dobre pytanie i skierujesz je do ChatGPT.

Przykład promptu:

 • W jaki sposób mam uzasadnić wybór tematu mojej pracy dyplomowej ‘Analiza skuteczności content marketingu w budowaniu zaufania i lojalności klienta’ w konspekcie?

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt uzasadnienie wyboru tematu

3. ChatGPT pomoże Ci sformułować główny cel i problem badawczy

Z pomocą ChatGPT zadbasz o to, aby Twój główny cel i problem badawczy w konspekcie były zrozumiałe i zgodne z sensem całej pracy. Jest to kluczowe, aby każda część Twojego konspektu komunikowała dokładnie to, co zamierzasz badać.

Nie obawiaj się zawiłości w Twoim konspekcie– ChatGPT podpowie Ci przy tworzeniu każdego elementu konspektu. Wyeliminuje ‘za Ciebie’ wszelkie zbędne komplikacje.

Moje polecenie adresowane do pomocnika brzmi:

Przykład promptu:

 • Chciałbym, aby mój konspekt był rzeczowy i nieskomplikowany. W jaki sposób mogę sformułować główny cel pracy i główny problem badawczy w konspekcie do mojego tematu pracy?

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt wskazanie celu i problemu badawczego

4. ChatGPT da Ci wskazówki co do formułowania hipotezy głównej

Skorzystaj z ChatGPT, aby otrzymać rady na temat formułowania hipotezy głównej w Twoim konspekcie. ChatGPT może pomóc Ci wypracować hipotezę, która będzie logicznie powiązana z problemem badawczym, ale też możliwa do badawczego potwierdzenia.

Nie będziesz musiał żyć w niepewności, czy Twoja hipoteza jest dobrze sformułowana. ChatGPT pomoże Ci odrzucić wszelkie ‘znaki zapytania’, oferując proste porady, które ułatwią Ci określić hipotezę zgodną ze standardami.

Przykład promptu:

 • Celem mojej pracy będzie- ‘ocena wpływu content marketingu na lojalność klienta’. Problemem głównym jest pytanie: ‘W jaki sposób różne strategie content marketingu wpływają na budowanie i utrzymanie lojalności klientów w różnych branżach?’ Jak może brzmieć hipoteza główna odpowiadająca celowi i problemowi głównemu?

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt formułowanie hipotezy głównej

5. ChatGPT wskaże, co z metodyki badań powinno być zawarte w konspekcie

Podczas planowania konspektu, Chat pomoże Ci wybrać najważniejsze elementy metodyki badań, które muszą się w nim znaleźć. Wiedz, że w konspekcie nie powinieneś pisać całej metodologii badań!

Jeśli jeszcze nie wiesz jakich metod badawczych najlepiej użyć w Twojej pracy, polecam wykorzystać najbardziej przystępne narzędzia badawcze, czyli ankietę, wywiad lub analizę dokumentów. A z Chatem  opiszesz je w kilka minut w swoim konspekcie.

Kiedyś traciłbyś nad tym tematem wiele godzin, teraz śmiało zapytaj o to chat.

Zapytaj w ten sposób:

Przykład promptu:

 • W swojej pracy zastosuję metodę sondażu diagnostycznego. Jakie najważniejsze elementy metodyki badań powinny znaleźć się w konspekcie?

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt elementy metodologii w konspekcie

6. ChatGPT oceni czy Twój wstępny plan pracy jest odpowiedni i zgodny z całym konspektem

ChatGPT może sprawdzić, czy Twój wstępny plan pracy dyplomowej jest kompletny i pasuje do pozostałych składowych konspektu. Na pewno nie chcesz, aby Twoja praca była niekompletna, czy miała rażące luki. ChatGPT pomoże Ci upewnić się, że Twój wstępny plan to dobry kierunek.

Pamiętaj, że dokładność i precyzja w tworzeniu planu pracy są kluczowe nie tylko dla jej jakości, ale też dla Twojego rozwoju.  I tutaj ChatGPT może być Twoim wiernym pomocnikiem!

Przykład promptu:

 • Oto przygotowany przeze mnie wstępny plan pracy dyplomowej. Oceń, czy jest on prawidłowo przygotowany i czy jest zgodny z resztą konspektu?

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt ocena wstępnego planu pracy

7. ChatGPT zasugeruje Ci jak szukać wstępnej bibliografii do konspektu

Do przygotowania konspektu swojej pracy dyplomowej, powinieneś dysponować dobrymi źródłami. ChatGPT może pomóc Ci w identyfikacji najważniejszych publikacji, artykułów, czy badań, które wzbogacą Twój konspekt.

ChatGPT podpowie Ci nie tylko przy szukaniu odpowiednich źródeł, ale i w upewnieniu się, że są one odpowiednio dobrane do tematyki Twojej pracy.

Przykład promptu:

 • Jak szukać najbardziej pasujących źródeł, książek, publikacji, artykułów, czy badań do wstępnej bibliografii do mojego tematu pracy: ‘Analiza skuteczności content marketingu w budowaniu zaufania i lojalności klienta’? Podaj mi konkretne wskazówki i przykłady takich źródeł dostępnych w Internecie.

Wynik promptu:

konspekt pracy licencjackiej i magisterskiej z chatgpt tworzenie wstępnej bibliografii

Tworzenie konspektu pracy dyplomowej z ChatGPT podsumowanie

Jak sam widzisz, Chat okazuje się nieocenioną pomocą. Jeśli już masz kompletny konspekt, możesz dumnie zaprezentować go promotorowi. Możesz mieć pewność, że Twoje pomysły są uporządkowane i dobrze przemyślane.

Zobacz, jak szybko poszła Ci ta analiza. Dawniej zajęłoby to o wiele więcej czasu spędzonego w bibliotece lub na szukaniu promotora…

Zyskałeś doskonałego asystenta, który nieraz pomoże Ci w kłopotach. Najważniejsze, abyś, podszkolił się w korzystaniu z tego typu pomocy!

Chcę poznać inne polecenia ChatGPT pomocne przy stworzeniu konspektu pracy! Chcę przyśpieszyć pisanie pracy z ChatGPT. Gdzie mogę się podszkolić?

Jeśli zaciekawiło Cię to, co przeczytałeś do tej pory, to świetnie! ChatGPT to potężne źródło inspiracji, które jest w stanie pomóc Ci z każdym możliwym elementem pracy dyplomowej, umożliwiając tym samym odpowiednie przygotowanie Twojego konspektu.

To, co tutaj przedstawiam, to zaledwie mały ułamek wiedzy dotyczącej tego, jak przygotować konspekt Twojej pracy. ChatGPT jest zwarty i gotowy, by wspomóc Cię przy każdym innym etapie pracy dyplomowej. Chcesz powiedzieć się więcej? Odkryj, jak ChatGPT może ułatwić Ci tworzenie całej pracy dyplomowej!

Pobierz pakiet:

Jak przyspieszyć pisania pracy dyplomowej z ChatGPT. Pakiet materiałów>>

Trochę już wiem o przygotowaniu konspektu pracy dyplomowej z ChatGPT. Pora poznać proces pisania.

Naucz się pisać pracę w godzinę.
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5

Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie

Nie zapomnij o prezentach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *