JSA – Jednolity System Antyplagiatowy. Wszystko, co musisz wiedzieć

Ostatnia aktualizacja 14 września 2024

JSA, czyli Jednolity System Antyplagiatowy wprowadzony w styczniu 2019, bardzo namieszał na uczelniach. Sztuką stało się napisanie pracy dyplomowej, która przejdzie przez JSA. Chcesz wiedzieć, jak się przygotować do sprawdzenia pracy w JSA? Chcesz wiedzieć, jak poprawić plagiat z JSA? Czytaj artykuł do końca.

Nie mam czasu czytać. JSA pokazał plagiat!! ? Potrzebuję szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej ⬇
–> Jednolity System Antyplagiatowy. Błyskawiczna pomoc
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Spis treści artykułu

Jednolity System Antyplagiatowy - JSASprawdzanie i poprawa pracy w JSA. Kompletne bzdury, w które Ty także wierzysz?

Ponownie wracamy do tematu JSA, czyli znienawidzonego przez studentów Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Mimo że temat był już wałkowany w kilku artykułach, wracam do niego niczym pijany student do akademika ?

Dlaczego znowu piszę o JSA?

Albert Einstein powiedział kiedyś: tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien, co do tej pierwszej.

Gdyby dożył czasów Internetu, tylko utwierdziłby się w przekonaniu, że ludzka głupota naprawdę nie ma granic ani nie uznaje żadnych ograniczeń. Namnożyło się wiele kompletnych bzdur na temat JSA. Fora internetowe pękają od samozwańczych mędrców. Bez problemu znajdziesz fejkowe strony, których właściciele będą oferować Ci pomoc w poprawie plagiatu JSA w 90-stronicowej pracy na jutro za 300–400 zł. Wierzysz w takie oferty? Jeżeli tak, to możesz dalej nie czytać…

Nie mogę Ci podać linków do tych stron, ale zapewne wiesz, o co mi chodzi.
Mogę Ci natomiast pokazać komentarze pod naszymi najlepszymi artykułami na temat JSA.JSA poprawa plagiatu ofertaW tym przypadku Pan Andrzej chce wykorzystać renomę Magistra na 5 i ogłasza swoje superusługi. Takich komentarzy mamy kilka w tygodniu. Dodatkowo niektórzy oferują superantyplagiaty, których wynik jest rzekomo bardzo zbieżny z JSA. Szkoda gadać. Oczywiście usuwam takie komentarze.

Skąd się biorą tacy „specjaliści”? Temat poprawy plagiatu JSA jest bardzo na topie. Tysiące studentów potrzebują pomocy na już, często mają naprawdę nóż na gardle. Jest to świetna okazja dla przeróżnych oszustów, którzy będą chcieli zarobić na Twojej niewiedzy i desperacji.

Skoro już jesteśmy przy zarabianiu, to zróbmy krótką przerwę na reklamy?

Jednolity System Antyplagiatowy pokazał plagiat. Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej. Co robić?

Dla kogo jest artykuł o JSA?

W tym obszernym wpisie przedstawię Ci pełną procedurę weryfikacji pracy dyplomowej przez JSA. Omówię cały proces wraz z kluczowymi punktami, na które musisz zwrócić uwagę. Opiszę Ci także, co należy zrobić w przypadku, gdy Twoja praca nie przejdzie przez JSA.

To wszystko bez nudy, narzekania, komplikowania i nadmiernej teorii. Przedstawię Ci cały skomplikowany proces od A do Z, najprościej jak się da. Zatem zarezerwuj sobie 2 godziny, zrób dużą kawę i wyłącz telefon. Zapraszam do świata JSA.

Kto najbardziej zyska na przeczytaniu tego artykułu?

  • Poczatkujący studenci, którzy dopiero zaczynają pisać swoją pracę;
  • Studenci, którzy kończą pisać swoją pracę i nie wiedzą, co czeka ich dalej;
  • Studenci, którym JSA pokazał plagiat i nie wiedzą, co teraz zrobić;
  • Studenci, którzy w temacie JSA nie mogą dogadać się z promotorem.

Zaczynajmy!

JSA – mapa myśli dla tych, którzy nie lubią czytać!

Pobierz mapę myśli:
–> Sprawdzenie i poprawa pracy w JSA

Skąd się wziął JSA?

Tak jak obiecałem, nie będę Cię zanudzał. Do poprawy pracy nie jest Ci potrzebna znajomość genezy powstania Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.

Jeżeli chcesz, to wejdź i sam poczytaj o historii JSA. Mogę Ci polecić kilka pozycji.

Artykuły Magistra na 5

–> Jednolity System Antyplagiatowy – najczęściej zadawane pytania (szczególnie początek artykułu)
–> Plagiat w pracy dyplomowej. Wszystko, co musisz wiedzieć

Artykuły o JSA z innych stron

–> Ustawa powołująca JSA
–> Antyplagiator: narzędzie nie wyrocznia

Procedura sprawdzenia pracy dyplomowej w JSA

Poniżej przedstawiam Ci poszczególne etapy drogi, którą będziesz musiał odbyć, zanim usłyszysz od promotora upragnione słowa: Tak, akceptuję. Pana praca nie jest plagiatem, proszę składać i przygotowywać się do obrony ?

Co musisz zrobić, zanim Twoja praca zostanie sprawdzona w JSA?

1. Napisz pracę – najlepiej tak, aby nie było plagiatu

Zanim praca zostanie sprawdzona, musi zostać napisana. To logiczne. Twoja praca musi zawierać kilkanaście niezbędnych elementów, które omówiłem w tym artykule.

–> Przykładowa praca licencjacka. 11 niezbędnych elementów

Co jest natomiast najbardziej istotne z punktu widzenia JSA? Na co zwrócić uwagę, aby JSA wykazał jak najmniej plagiatu?

2. Dobrze wybierz temat

System Antyplagiatowy, bardzo wiele zmienił w kwestii wyboru tematu. Musisz się bardzo nagimnastykować, aby już na wstępie nie utrudnić sobie pracy. Wybór pierwszego z brzegu tematu bez żadnego zastanowienia sprawi, że później będziesz miał bardzo ciężko z napisaniem swojej pracy.

Bardzo dużo odnośnie do wyboru tematu napisałem w poniższym artykule:

–> Jak wybrać temat pracy dyplomowej i jak uniknąć plagiatu?

3. Zaplanuj optymalną długość swojej pracy

Pamiętaj, że im dłuższa praca, tym większe ryzyko plagiatu, dlatego jeśli masz podaną w wytycznych wymaganą liczbę stron pracy, to raczej się nie wychylaj poza ich ustalony zakres. Postaraj się zbyt mocno nie rozpisywać. Czasem mniej (ale poprawnie) znaczy więcej.

4. Nie zrób plagiatu w rozdziałach teoretycznych

Rozdziały teoretyczne to newralgiczne punkty w każdej pracy pod względem plagiatu. Dobrze przemyśl ich konstrukcję. Poniżej na osłodę kilka sposobów na szybkie pisanie:

–> Jak napisać rozdział pracy dyplomowej w 1 dzień?

5. Dobrze stosuj przypisy

JSA jest bezlitosny w stosunku do prac dyplomowych, w których jest mało przypisów lub zostały nieprawidłowo zastosowane.

Czy Tobie też na myśl o wstawianiu przypisów robi się niedobrze? Nie martw się, większość studentów tak ma. Jednak nie można tego uniknąć. Możesz jednak usprawnić ten proces. Poniżej znajdują się dwa konkretne artykuły na temat przypisów:

–> Przypisy w pracy licencjackiej i magisterskiej
–> Jak robić przypisy w pracy licencjackiej i magisterskiej?

6. Naucz się pisać pracę dyplomową bez plagiatu

Teraz czas na reklamę. Pisanie pracy dyplomowej to bardzo złożony proces. Chciałbyś się nauczyć tego wszystkiego? Chciałbyś otrzymać tę wiedzę w prosty sposób, w formie lekcji wideo?

–>Sprawdź kurs: Piszę Bez Plagiatu

To nasz absolutny bestseler, esencja naszej wiedzy w pigułce. Sprawdź koniecznie.

Przekaż swoją pracę dyplomową do sprawdzenia w JSA

Napisałeś już swoją pracę? Zastanawiasz się, co dalej?

Pozwolę sobie zacytować treść z oficjalnej strony JSA.Dlaczego praca musi być sprawdzona w JSAJak wynika z powyższego cytatu, musisz podjąć odpowiednie kroki.

1. Upewnij się, że promotor akceptuje Twoją pracę pod względem merytorycznym

Po napisaniu pracy i wprowadzeniu nierzadko wielu poprawek merytorycznych i technicznych, usłyszysz w końcu upragnione słowa od promotora: Akceptuję Pana/Pani pracę dyplomową.

W zależności od procedur uczelni, będzie wymagane podpisanie szeregu odpowiednich dokumentów, a czasem wystarczy zwykle oświadczenie o tym, że promotor zaakceptował Twoją pracę.

Teraz możesz otworzyć bezalkoholowego szampana i spokojnie poświętować. Bezalkoholowego, ponieważ do zwycięstwa jeszcze daleko. Przechodź do następnego kroku.

2. Wyślij swoją pracę do sprawdzenia w JSA

Teraz skup się. To bardzo ważne. Najlepiej wyślij pracę do sprawdzenie w formacie PDF. Dlaczego to takie ważne? Po raz kolejny zacytuję oficjalną stronę JSA:Jednolity System Antyplagiatowy wyślij pracę w PDF

Teraz już rozumiesz, dlaczego lepiej wysłać pracę w PDF? Tych powodów jest znacznie więcej, ale to bardzo wartościowa wiedza. Ujawniam ją podczas konsultacji odnośnie do poprawy plagiatu JSA.

 3. Twoja praca jest sprawdzona w JSA

Ok, wysłałeś swoją pracę do sprawdzenia. Może porównujesz JSA do jakiejś piekielnej maszyny, w której trybach znalazła się Twoja praca? Nie jest tak źle. Upraszczając, JSA można porównać do zbioru superkomputerów, które porównają Twój licencjat lub magisterkę z następującymi dokumentami:

  • baza aktów prawnych, orzeczeń sądowych i administracyjnych;
  • polski Internet oraz Wikipedia dla zasobów polskich, anglojęzycznych, hiszpańskich, niemieckich, rosyjskich, włoskich, holenderskich, francuskich, szwedzkich, ukraińskich;
  • ORPPD, tj. Ogólnopolskie Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych;
  • baza dokumentów OpenAccess;
  • prywatna baza instytucji (opcjonalna).

Jednolity System Antyplagiatowy repozytoriaTyle w teorii. Jak pokazuje praktyka (widzieliśmy kilka tysięcy raportów), JSA zazwyczaj wskaże podobieństwa Twojej pracy do kilkunastu innych prac dyplomowych (czyli OPPD). Nieważne, że Twoja praca składa się z aktów prawnych i ustaw. Ważne, że takie same akty prawne i ustawy znalazły się w innej pracy. Na pewno masz plagiat.

Co zrobić w takiej sytuacji? To tajna i wartościowa wiedza. Jeżeli chcesz, mogę Ci podpowiedzieć podczas konsultacji.

Przejdźmy dalej!

4. System wskaże podobieństwa

Teraz najważniejszy moment. Możesz zaczynać się bać i szukać tabletek uspokajających 😉 System wskaże poziom podobieństwa, czyli skalę Twojego rzekomego plagiatu.

Jak wyglądają te podobieństwa?

Podobieństwa do aktów prawnychJSA akty prawneJSA podobieństwa do aktów prawnych zaznaczone w raporcie szczegółowymJSA podobieństwa do aktów prawnych w raporcie szczegółowymCzyli system wskaże dokładnie, z jakich aktów prawnych korzystałeś. Zapożyczenia z aktów prawnych w tekście zaznaczone są na zielono.

Teoretycznie, z zapożyczeń z aktów prawnych bardzo łatwo się wytłumaczysz. Przecież nie napiszesz ich własnymi słowami. Jeżeli je prawidłowo zacytowałeś, nie powinno być mowy o plagiacie.

W praktyce system bardzo lubi wskazywać akty prawne jako zapożyczenia z innych prac. Co wtedy? Wszystko zależy od rozsądku Twojego promotora i Twojej umiejętności negocjacji.

Podobieństwa ze źródłami internetowymi 

System z wielką przyjemnością wskaże źródła internetowe, z których nadmiernie korzystałeś. Jeżeli bibliografia Twojej pracy to miks Wikipedii i pewnego portalu z gryzoniem w nazwie, to możesz już się zacząć martwić…

Oznaczenia stopnia podobieństwa ze źródłami internetowymi JSA oznaczenie źródeł internetowychJSA podobieństwa do źródeł internetowych zaznaczone w raporcie szczegółowym JSA oznaczenie źródeł internetowych w raporciePodobieństwa z ORPPD

Oznaczenia stopnia podobieństwa z ORPPDJSA podobieństwa do ORPPD zaznaczone w raporcie szczegółowym
jsa oznaczenie podobieństw ORPPD w tekścieORPD, czyli Ogólnopolskie Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych. W skrócie – trafiają tam prace dyplomowe obronione wcześniej. W teorii, jeżeli coś skopiujesz z innej pracy, to możesz być pewny, że system to wychwyci i dodatkowo wskaże dokładnie pracę, z której to skopiowałeś.

W praktyce działa to aż za dobrze. Jak wspomniałem, JSA może wskazać nawet bibliografię, spis treści lub spis tabel. A wszystko dlatego, że podobne elementy znalazł w innej pracy.

Często studenci dostają listę kilkunastu prac, z których kopiowali. Niby wszystko fajnie i uczciwie. Jest wina i jest kara. Połowicznie się to udało. Połowicznie, bo nie ma winy. Student jest bardzo zaskoczony, ponieważ nigdy nie widział tych prac na oczy.

Czyli zostaje oskarżony i skazany, chociaż jest niewinny. Działania JSA przypominają w tym przypadku śledztwo w sprawie Tomasza Komendy. Polecam, genialny film „25 lat niewinności”.

Baza instytucjiJSA raport podobieństwa baza instytucjiBaza instytucji to taka dodatkowa baza referencyjna, którą Twoja uczelnia może podpiąć do systemu. Jest ona używana jedynie na potrzeby danej instytucji i nie jest nigdzie udostępniania.

Czyli w teorii może być tak, że uczelnia przygotuje bazę swoich prac z lat 2000–2010. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie korzystałeś z prac dużo starszych kolegów. W praktyce ani razu nie spotkałem się z przypadkiem, aby jakaś uczelnia dobrowolnie podpięła własną bazę. 

Jaki może być poziom wskaźnika podobieństwa? Co znaczy parametr: poziom podobieństwa? Czy JSA ma jakieś regulacje?

Nie każdy o tym wie, ale Jednolity System Antyplagiatowy ma bardzo duży zakres regulacji. Najbardziej istotny to „siła podobieństwa tekstu”. Chcąc wyjaśnić to naukowo, po raz kolejny zacytuję oficjalną stronę programu.JSA parametr siła podobieństwa tekstuIm ten współczynnik niższy, tym gorzej dla studenta. Mówiąc prościej. Jeżeli masz wskaźnik ustawiony na niski i piszesz pracę na bardzo popularny temat, to masz przerąbane niczym abstynent na podlaskiej wsi. (Uwierz mi, wiem, co mówię ?).

O tym, jaki jest ustawiony w Twoim przypadku wskaźnik podobieństwa, dowiesz się z pierwszej strony raportu. Ustawienie wskaźnika podobieństwaTak więc mamy 4 poziomy podobieństwa.

1. Wartość parametru podobieństwa: niski

JSA ustawiony na tym poziomie jest bardzo nadgorliwy w wyszukiwaniu plagiatu. Wykrywa nawet sparafrazowany tekst, zmiany szyku zdania i wiele innych znanych sposobów poprawy plagiatu. Wykrywa także wszelkie definicje, akty prawne itp. Zaznacza bibliografię, spisy treści czy spisy tabel.

Jeżeli piszesz pracę na popularny temat, możesz oczekiwać nawet 80–90% plagiatu, mimo że pisałeś sam. Bardzo ciężko poprawić taką pracę. Bez wyłączeń promotora szanse na zejście poniżej 30% są bardzo nikłe. Poprawa przypomina próby przebicia ściany głową. Możesz próbować, ale po co.

Takie ustawienia są rekomendowane przez twórców JSA, tak więc większość uczelni stosuje taki poziom podobieństwa. Co to znaczy? Zapewne już się dowiedziałeś, a jak nie – to niedługo się dowiesz ?

Tak właśnie wygląda przykładowa strona z raportem, w którym ustawiono poziom niski. Kto chce poprawić? JSA współczynnik niski

2. Wartość parametru podobieństwa: średni

W tym przypadku system jest mniej restrykcyjny. Jeżeli tekst jest sparafrazowany, dodano nowe wyrazy, zmieniono szyk zdania, to JSA raczej nie wykaże plagiatu. Jeżeli piszesz pracę zgodnie z zasadami i sztuką pisania, taką jak przedstawiliśmy w kursie Piszę Bez Plagiatu, praca przejdzie raczej za pierwszym razem.

Niestety ten poziom wskaźnika jest rzadko stosowany na uczelniach. Przy tematach z dziedziny zarządzania, administracji i prawa moim zdaniem powinien być ustawiany bez dyskusji.

3. Wartość parametru: wysoki

W tym przypadku fragmenty Twojej pracy bardzo podobne do oryginału zostaną zakwalifikowane jako plagiat. W teorii wystarczy trochę zmienić tekst i już jest ok. W praktyce to nic nie da, bo wysoki poziom podobieństwa jest ustalany bardzo rzadko.

4. Wartość parametru: bardzo wysoki poziom podobieństwa

JSA pokazuje wtedy tylko fragmenty będące idealną kopią tekstu źródłowego lub wykazujące minimalne różnice. Czyli wykrywa tylko teksty tworzone na zasadzie kopiuj–wklej.

W praktyce taka wartość parametru nie jest nigdy stosowana. I bardzo dobrze. Dlaczego? Ponieważ wtedy wystarczyłoby kupić przykładową pracę, wprowadzić w niej kosmetyczne zmiany i przeszłaby przez JSA.

Oj, nieładnie, Łobuzie!! Wiem, o czym teraz pomyślałeś!! 😉

Czy promotor może regulować poziom wskaźnika podobieństwa?

To bardzo trudne pytanie. Jak wynika z informacji z oficjalnej strony JSA:

Poziom podobieństwa jest to parametr dostępny dla Administratorów systemu w zakładce Ustawienia – Parametry wyniku.

Ilustruje to poniższy screen z ustawień systemuGrafika pochodzi z oficjalnej strony JSA- https://jsa.opi.org.pl/

Kluczowy tutaj jest zwrot „dostępny dla Administratorów systemu”. Rodzi się szereg pytań: Kto jest tym administratorem? Kto wrzuca pracę do systemu?

Jeżeli pracownik dziekanatu, to masz raczej pozamiatane. Nic nie będzie zmieniał specjalnie dla Ciebie. Chociaż zawsze warto go o to zapytać bądź poprosić o dokonanie zmiany.

Jeżeli promotor, to jesteś w lepszej sytuacji. Możesz go poprosić o zmianę współczynnika. Jednak często nie będzie to takie proste. Dlaczego ma zrobić to specjalnie dla Ciebie? Co z innymi studentami? Czy potrafi to zrobić? A może uczelnia narzuca z góry poziom wskaźnika podobieństwa i promotor zgodnie z regulaminem nic nie może zrobić?

Twórcy JSA odpowiadają na te wszystkie pytania wieloznacznie:

Parametr ten nie wpływa na algorytm detekcji. System określa wskazania fragmentów w trakcie badania, zaś zmiany parametru wpływają na to, czy jednostka chce zobaczyć je wszystkie.

Czyli podsumowując: system może wskazać więcej lub mniej fragmentów. Decyzję, czy praca jest plagiatem, czy nie, podejmuje promotor.

Tutaj mogę Ci polecić świetny wywiad, w którym doskonale wyjaśniono, jaką rolę powinien odgrywać promotor.

–> JSA: narzędzie, nie wyrocznia

–> Przeczytaj więcej na temat interpretacji raportu podobieństwa z JSA

Analiza pracy i raportu przez promotora

System systemem, ale jak wspomniałem, od decyzji jest promotor. Po wygenerowaniu raportu następuje weryfikacja przez promotora. Raport powinien być dokładnie przeanalizowany.

Na jego podstawie promotor zwraca pracę do poprawy dyplomantowi lub akceptuje uzyskany raport i podejmuje decyzję o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu pracy do obrony.

Praca zostaje zaakceptowana

Gdy usłyszysz te słowa, możesz otwierać już dużego szampana z procentami i zaczynać świętowanie. Pisanie pracy, czyli najtrudniejsza część, jest za Tobą. Teraz odpocznij i przygotuj się do obrony. Na temat obrony napisałem chyba wszystko w poniższym wpisie:

–> Obrona pracy dyplomowej. Kompletny poradnik

Praca nie zostaje zaakceptowana i musi zostać ponownie poprawiona

Twój koszmar się spełnił, praca nie została zaakceptowana. Musisz poprawiać tekst.

Co robić i w jakiej kolejności?

Uzyskaj szczegółowy raport podobieństwa

Jeżeli masz poprawić pracę, musisz uzyskać szczegółowy raport podobieństwa. Zawsze powinieneś otrzymać CAŁY (a nie tylko pierwszą stronę) szczegółowy raport podobieństwa. Promotor zazwyczaj po sprawdzeniu od razu udostępnia Ci ten dokument.

Niestety, czasami zdarzają się promotorzy, którzy tylko z sobie znanych powodów nie chcą Ci dać tego raportu. Bądź nieustępliwy niczym Chuck Norris i domagaj się szczegółowego raportu podobieństwa, ponieważ bez niego NIE POPRAWISZ SWOJEJ PRACY.

Popraw swoją pracę

Najtrudniejsze i najciekawsze zostawiam na koniec. Musisz teraz poprawić swoją pracę tak, aby obniżyć współczynnik JSA poniżej wymaganej normy. Jak to zrobić?

Masz generalnie do wyboru 3 metody

1. Poprawa plagiatu JSA – metoda błyskawiczna, czyli pomoc Magistra na 5

Mogę Ci pomóc poprawić plagiat. Wystarczy, że prześlesz raport, pracę i numer kontaktowy. W ciągu kilku godzin (zazwyczaj szybciej) oddzwonimy i wszystko uzgodnimy. Nie zastanawiaj się, tylk0 pisz jak najszybciej mail lub dzwoń.

2. Poprawa plagiatu JSA – metoda średnio szybka

We wrześniu 2019 roku nasze doświadczenie z poprawą plagiatu uporządkowaliśmy, zapakowaliśmy w ładne pudełko i zrobiliśmy z tego kurs internetowy Poprawa Plagiatu JSA. Daliśmy Wam nasze najlepsze patenty na poprawę plagiatu.

Co miesiąc z kursu korzysta kilkudziesięciu studentów, którzy z powodzeniem poprawiają plagiat w swoich pracach. Ty także możesz do nich dołączyć.

Uwaga!! W cenie kursu masz konsultację, z której w każdej chwili możesz skorzystać.

PS: Kurs nie da Ci magicznej recepty na poprawę plagiatu w kilka minut, ale rozjaśni Ci wiele spraw i przyśpieszy Twoją pracę nad poprawkami.
–> Zobacz ofertę kursu Poprawa Plagiatu w JSA

3. Poprawa plagiatu JSA – metoda wolna

Poprawiasz plagiat sam i nie korzystasz ani z naszych konsultacji, ani z kursu. OK, to bardzo ambitne podejście, jednocześnie najwolniejsze. Dlaczego? Ponieważ wszystkie najlepsze patenty zdradzamy podczas konsultacji i w kursie. (Np. jak stosować wyłączenia?)

Niemniej jednak nie twierdzę, że Ci się nie uda. Na większości uczelni masz przecież 3 podejścia do poprawy plagiatu.

Na temat samodzielniej poprawy plagiatu napisałem kilka artykułów. Najbardziej odpowiedni będzie ten:

–> Poprawa plagiatu JSA. 5 sprawdzonych sposobów

Wyślij pracę ponownie do sprawdzenia w JSA

Jak już poprawisz pracę, wyślij ją ponownie do sprawdzenia. Zazwyczaj będziesz miał 3 szanse na poprawę pracy. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w poprawach i negocjacjach z promotorem.

A co Ty myślisz o JSA?

To już koniec tego megadługiego artykułu. Dziękuję, że dotrwałeś do końca. Masz pytania? Zadaj je w komentarzu poniżej. To dzięki pytaniom studentów posiadamy taki zasób praktycznej wiedzy na temat JSA. Serdecznie życzę Ci powodzenia z poprawą Twojej pracy.

Poprawiłem plagiat JSA w swojej pracy – co dalej?

Przygotuj się do obrony:
–> Obrona pracy dyplomowej. Kompletny poradnik

Wielka prośba

Uważasz powyższy wpis za przydatny? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, które także mogą skorzystać z tej wiedzy. Jak to zrobić?

1. Kliknij poniżej polub i udostępnij na FB ??

2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze ?

3. Będzie mi bardzo miło, jak zostawisz komentarz poniżej ⬇⬇

Nie zapomnij o prezencie!

Komentarz do “JSA – Jednolity System Antyplagiatowy. Wszystko, co musisz wiedzieć

  • 8 lipca 2023 o 19:12
    Permalink

    Ciekawy artykuł. Czy są jakie bardziej aktualne informacje o antyplagiacie? Chociażby czy wykrywa programy do parafrazowania oparte na Al?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spis treści artykułu

Spis