Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej. Sprawdzone sposoby

Ostatnia aktualizacja 19 września 2024

Poprawa plagiatu w pracy licencjackiej i magisterskiej to bardzo trudna sprawa. W poniższym wpisie pokażę Ci sprawdzone sposoby poprawy plagiatu w pracy dyplomowej. Dowiesz się, jak interpretować raport podobieństwa, jak przygotować warsztat pracy, co musisz poprawić, a także jakich sposobów poprawy plagiatu nie wolno Ci stosować.

Nie mam czasu czytać. JSA pokazał plagiat!! Potrzebuję szybkiej pomocy!!
Kliknij poniżej ⬇
–> Poprawa plagiatu. Błyskawiczna pomoc
–> Poprawa plagiatu. Kurs poprawy pracy

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Poprawa plagiatu

Spis treści artykułu

Jednolity System Antyplagiatowy pokazał plagiat. Muszę poprawić plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?

Mam plagiat w pracy dyplomowej? Co robić?

Jeżeli tu jesteś, to oznacza to, że stało się najgorsze! Współczynnik podobieństwa numer 2 przekroczył dozwolony limit i trzeba działać. Ciesz się! Twoja praca nie została odrzucona, tylko dostałeś czas na poprawę. Trzeba działać szybko i poprawić plagiat. Zaczynajmy!


Chcesz poznać teorię na temat poprawy plagiatu? Przeczytaj: Plagiat w pracy dyplomowej. Wszystko, co musisz wiedzieć»


Poprawa plagiatu w pracy licencjackiej lub magisterskiej? Zacznij od raportu podobieństwa

Niezależnie, czy sprawdziłeś swoją pracę w systemie antyplagiatowym na własną rękę, czy zrobiła to uczelnia – po każdym takim sprawdzeniu musisz otrzymać raport podobieństwa.

Zleć nam poprawę plagiatu

Podkreślam – MUSISZ OTRZYMAĆ RAPORT PODOBIEŃSTWA!!! Jeżeli promotor zażąda, abyś poprawił pracę dyplomową, ponieważ wykryto w niej jakiś stopień plagiatu, poproś o raport podobieństwa. Nie daj się odesłać z kwitkiem, bo bez tego raportu nie jesteś w stanie absolutnie nic zrobić. 

Czym jest raport podobieństwa?

Raport podobieństwa to taki sprytny dokument, który otworzysz w przeglądarce internetowej na swoim komputerku (chyba nie myślałeś, że poprawisz plagiat na telefonie? ?). Mówiąc bardzo skrótowo, w tym raporcie widać jak na dłoni, co i skąd zostało skopiowane. System zaznaczy na czerwono tekst, który skopiowałeś z innych prac złożonych na uczelni, a na zielono to, co zostało skopiowane z Internetu.

Poprawa plagiatu

Korekta plagiatu

Czytaj więcej o raporcie podobieństwa:

Jak interpretować raport JSA? Konkretne wskazówki

Poprawa plagiatu. Jak interpretować raport podobieństwa?

Zanim zaczniesz cokolwiek poprawiać, warto zinterpretować raport podobieństwa. Czyli ogólnie mówiąc, określić, w jak ciężkiej sytuacji jesteś. Służą temu wspomniane już wcześniej współczynniki podobieństwa.

Współczynniki podobieństwa

Współczynniki podobieństwa

Jak widzisz, współczynników mamy 5. Co one dokładnie oznaczają? Już wyjaśniam.

Współczynnik 1

Określa, jaką część pracy stanowią frazy od 5 słów i dłuższe znalezione w bazie uczelni macierzystej, innych uczelni i w zasobach Internetu. Współczynnik pomija akty prawne. Uczelnie ustawiają jako wysokość dopuszczalną wartość tego współczynnika od 15% do nawet 50%.

Budzi on jednocześnie największe kontrowersje, ponieważ wszystkie nazwy własne, terminy powszechnie stosowane, procedury, nazwy dokumentów czy inne nazwy, do których nie można zastosować synonimów, wpłyną na zwiększenie tego współczynnika. Jednocześnie na wartość tego współczynnika często jest „przymykane oko”.

Współczynnik 2

NAJWAŻNIEJSZY WSKAŹNIK. Określa, jaką część pracy stanowią frazy od 25 słów i dłuższe znalezione w bazie uczelni macierzystej, innych uczelni i w zasobach Internetu – bez aktów prawnych. Większość uczelni jako maksymalną wysokość tego wskaźnika dopuszcza 5% i jest to bardzo przestrzegane. Zazwyczaj, jeśli przekroczysz ten wskaźnik nawet bardzo niewiele, musisz poprawić pracę.

Współczynnik 3

Wyliczany tak samo jak współczynnik numer 1, dodatkowo uwzględniane są akty prawne.

Współczynnik 4

Wyliczany tak samo jak współczynnik numer 2, dodatkowo uwzględniane są akty prawne.

Współczynnik 5

Pokazuje, jaka część pracy składa się z fraz aktów prawnych o długości minimalnej 8 wyrazów.

Pozostałe wskaźniki raportu podobieństwa

Wskaźniki raportu podobieństwa

Raport antyplagiatowy w dalszej części, z chirurgiczną wręcz precyzją, wskaże wszystkie Twoje zapożyczenia, takie jak:

1. Najdłuższe fragmenty zidentyfikowane jako podobne

Czyli fragmenty skopiowane do Twojej pracy „jednym ciągiem”, w których nie zostało zmienione, chociażby jedno słowo. System pokaże Ci liczbę identycznych słów, źródło, a także miejsce w Twojej pracy, w którym znajduje się dany fragment.

2. Dokumenty, w których odnaleziono fragmenty podobne: z RefBooks

RefBooks to wielka baza tekstów z różnych dziedzin nauki, stworzona przez plagiat.pl. Autorzy udostępniają tam swoje prace dobrowolnie w celu ochrony przed plagiatem. Jeżeli spisałeś coś z artykułu naukowego, który autor umieścił w tej bazie, to zapewne przeczytasz o tym w tej zakładce

3. Dokumenty, w których odnaleziono fragmenty podobne z: Bazy Aktów Prawnych (BAP)

W tej zakładce system wskaże Ci akty prawne, które zastosowałeś i cytowałeś.

4. Dokumenty, w których odnaleziono fragmenty podobne: z macierzystej Bazy danych

Jeżeli podczas pisania pracy korzystałeś z innych prac dyplomowych, to w tym miejscu raport wskaże Ci długość i lokalizacje skopiowanych fragmentów.

5. Baza światowego Internetu

W tej zakładce raport pokaże Ci listę stron, z których skopiowałeś fragmenty dłuższe niż 25 słów.

Raport pozwala zaznaczyć na niebiesko wybrane zapożyczenia, jak również zaznaczyć wykorzystane fragmenty tylko z danego źródła.

Jak rozpocząć poprawę plagiatu?

Pewnie chcesz powiedzieć: „Panie Magister na 5, znowu opisujesz samą teorię, a ja muszę na jutro poprawić plagiat, bo mnie z uczelni wywalą i będę frytki smażył”.

Współczynnik 2 większy niż 5%

Spokojnie. Aby poprawić plagiat, musiałeś poznać przynajmniej trochę teorii. Czas na praktykę.

E-book- Jak napisać pracę dyplomową w tydzień?okładka ebooka jak szybko napisac prace dyplomową?Pobieram teraz>>

Dlaczego ten e-book może Ci bardzo pomóc?

  1. 85 stron samych konkretów- materiał do błyskawicznego wykorzystania.
  2. Pokaże Ci jak zacząć już za 5 minut. Bez zastanawiania się i marnowania czasu.
  3. Pokonasz perfekcjonizm i przestaniesz okładać na później.
  4. Dowiesz się jak pisać pracę 10 razy szybciej, stosując metodę Magistra na 5.
  5. Uprościliśmy temat, jak tylko się dało. Zrozumiesz, nawet jak nigdy nie pisałeś żadnej pracy.
  6. Przeczytasz w godzinę. Już nie musisz marnować czasu na dojazdy na uczelnie i seminaria.
  7. Dostęp w 30 sekund. Materiał dostaniesz w prosto na maila.
  8. Dostajesz dostęp do wszystkich aktualizacji. Ten produkt to mój absolutny priorytet. Cały czas go ulepszam i dodaje nowe materiały.
  9. Dużo przykładów. Nie wymyślasz nic od nowa.
  10. Schematy i wzory działania. Prowadzimy Cię jak po sznurku.
  11. Dodatkowe ćwiczenia. Zaczniesz działać już na 5 minut.
  12. Za cenę 4 kaw w Żabce. 

Pobieram teraz>>

Jak przygotować się do poprawy plagiatu?

1. Przygotuj warsztat pracy

  • Przede wszystkim zdobądź raport podobieństwa swojej pracy. W pełnej wersji, czyli raport przygotowany na zlecenie Twojej uczelni. Powinieneś go uzyskać od promotora lub w dziekanacie. Raport musi był pełny i otwierać się w przeglądarce internetowej.Zobacz, jak wygląda przykładowy raport podobieństwa.
  • Poprawa plagiatu nie jest czymś, co możesz zrobić w przerwie między ulubionym serialem a plotkami z koleżanką. To bardzo mozolna i wymagająca dużego skupienia praca. Dlatego zarezerwuj sobie dużo czasu, który przeznaczysz tylko na to. Pamiętaj, że drugiej szansy na poprawę pracy już raczej nie otrzymasz.
  • Będziesz porównywał swoją pracę z wynikami raportu podobieństwa, dlatego bardzo wygodnie będzie otworzyć dwa dokumenty obok siebie. Na laptopie będzie Ci niewygodnie, więc jeżeli masz taką możliwość, pracuj na monitorze zewnętrznym.

Zlecam poprawę plagiatu

2. Określ, co musisz poprawić w swojej pracy

Na początku musisz określić, które fragmenty swojej pracy dyplomowej musisz koniecznie poprawić. Fragmenty do poprawy oznaczaj innym kolorem czcionki w dokumencie z ostateczną wersją swojej pracy dyplomowej.

Zacznij od zaznaczenia w tekście najdłuższych fragmentów zidentyfikowanych jako podobne.Poprawa plagiatu raport podobieństwaTo nie wszystko. Kolejny krok to przejrzenie raportu całej pracy. Jak widzisz w swoim tekście zieloną czcionkę, to znaczy, że te fragmenty zostały skopiowane z Internetu. Szukaj miejsc w raporcie, w których będzie „bardzo zielono”. Te fragmenty musisz poprawić w swojej pracy.Kiedy praca jest plagiatemAnalogicznie postępuj z fragmentami zaznaczonymi na czerwono, czyli znalezionymi w bazie macierzystej uczelni. Finalnie Twoja praca – przygotowana do poprawy – powinna wyglądać tak:Jak poprawiać plagiat w pracyFragmenty zaznaczone na czerwono będziesz musiał poprawić.

Poprawa plagiatu. Sposoby

Super! Wiesz już, co należy poprawić. Teraz pokażę Ci najlepsze sposoby, jak to zrobić. Na potrzeby artykułu przygotowałem kawałek tekstu sklejonego wyłącznie ze źródeł internetowych. Czyli w 100% plagiat. Jego fragmenty będę poprawiał za pomocą omawianych metod. Przedstawię Ci także wyniki.

 

1. Parafraza plus przypis

Jak to działa?

Sposób polegający na przepisaniu fragmentu tekstu będącego plagiatem własnymi słowami i dodanie przypisu.

Przykład (1)

Tekst przed sparafrazowaniem – jak widzisz, jest to w 100% plagiat.

Poprawa plagiatu parafrazaPrzepisałem ten tekst własnymi słowami i jak widzisz – zmiany są znaczne. Program nie wykrywa plagiatu, traktując fragmenty tekstu jako unikalny.

Test po sparafrazowaniu – 0% plagiatu. Poprawa plagiatu parafrazowanie

Przykład (2)

Tekst przed sparafrazowaniem – w 100% plagiat. Poprawa plagiatu parafrazaTest po sparafrazowaniu – 0% plagiatu. Korekta plagiatu parafrazowanie

Ocena sposobu

Parafrazowanie to najlepszy i najpewniejszy sposób na poprawę plagiatu.

Zaraz… czy tylko na poprawę? Otóż nie tylko, bowiem w ten sposób powstaje większość prac dyplomowych. Przecież nie piszesz raczej od nowa wszystkiego. Szukasz dobrych materiałów, interpretujesz je, pisząc własnymi słowami, i podajesz przypisy.

Parafrazowanie, mimo że jest najbardziej pracochłonne, przynosi najlepsze efekty przy poprawie plagiatu. Zdecydowanie polecam ten sposób.

2. Parafraza bez przypisu

Czy parafrazując, zawsze musisz podawać źródło i robić przypis? Mówiąc szczerze – nie. Umiejętnie parafrazując, możesz przepisać własnymi słowami nawet pół artykułu. Program na obecnym etapie rozwoju raczej tego nie wykryje.

Pamiętaj jednak, że jeżeli nie dodasz przypisu, posługując się czyjąś sparafrazowaną myślą, to i tak popełniasz wysublimowany plagiat. Może program tego nie wykryje, ale promotor już tak. Jeżeli dobrze zna dzieło lub myśl, którą sparafrazowałeś i nie podałeś przypisu, to może mieć bardzo duże zastrzeżenia do Twojej pracy.

Dlatego też, jeżeli piszesz coś własnymi słowami, posiłkując się czyimś tekstem – dodawaj przypis. To dosłownie pół minuty pracy, a sumienie będziesz miał czyste. Poza tym prace z wieloma przypisami ładnie wyglądają i są lepiej oceniane.

Zobacz, jak robić przypisy»

3. Stosowanie synonimów

Jak to działa?

Synonimy to taka parafraza dla leniwych, a jednocześnie chyba najczęściej używany sposób poprawy plagiatu. Zasada jest bardzo prosta. W splagiatowanym tekście zmieniamy, powiedzmy, co piąte słowo na jego synonim.

Przykład

Poprawa plagiatu synonimy

Korekta plagiatu synonimy

Ocena

Czy stosowanie synonimów działa? Jak widzisz na poniższym przykładzie – 0% plagiatu. Zasada jest prosta: im więcej synonimów zastosujesz, tym większe prawdopodobieństwo obniżenia współczynnika.

Poprawa plagiatu stosowanie synonimów

4. Wstawienie cudzysłowu przy podawaniu definicji

Jak to działa?

Wśród studentów krążą opinie, że jeżeli wstawisz definicję lub inny fragment tekstu w cudzysłów i podasz przypis, to nie jest to już plagiat. Postanowiłem to sprawdzić na dwóch bardzo popularnych definicjach.

Przykład

Poprawa plagiatu cudzysłów

Ocena

Jak widzisz, stosowaniem cudzysłowu nie oszukasz programu plagiat. Jednakże stosowanie cytatów ma często duży sens, ponieważ to promotor ostatecznie decyduje o tym, czy praca przejdzie procedurę sprawdzania antyplagiatowego. Jeżeli w Twojej pracy znajdą się definicje, które program uznał za plagiat, ale znajdują się w cudzysłowie, to przecież tego plagiatu nie popełniłeś, ponieważ wyraźnie zaznaczyłeś cytowane fragmenty. Myślę, że każdy promotor to zrozumie i dopuści taką pracę do obrony.

5. Wstawienie samego przypisu

Teoretycznie wydaje się, że dobrym sposobem na usunięcie plagiatu jest wstawienie jak największej liczby przypisów. Niestety ten sposób całkowicie nie działa. Możesz wstawić chociażby 15 przypisów na stronę, a program i tak wykryje wszystkie zapożyczone fragmenty. Nie możesz zapomnieć o przypisach, ale Twoja praca nie może być tylko kompilacją tekstów innych autorów.Korekta plagiatu przypisyPodczas poprawy warto, abyś uzupełnił pracę o brakujące przypisy, ale wiedz, że nie poprawisz w ten sposób plagiatu.

6. Zmiana szyku zdania

Jak to działa?

Zmienianie szyku zdań, a nawet całych akapitów, to jeden z najczęściej stosowanych sposobów poprawy plagiatu.

Przykład

W poniższym bloku tekstu zmieniłem całkowicie szyk zdań, kolejność wyrazów itp. Starałem się nie zmieniać sensu wypowiedzi.

Przed zmianą szyku zdań:Poprawa plagiatu zmiana szyku zdaniaPo zmianie szyku zdań:Korekta plagiatu zmiana szyku zdania

Ocena

Jak widzisz, większość tekstu świeci się na zielono, czyli nawet po zmianach program wyłapał plagiat. Dlatego sama zmiana kolejności wyrazów i zdań jest metodą nieskuteczną. Zadziała natomiast, jeżeli zastosujesz ją razem z parafrazą.

Poprawa plagiatu przekształcenie tekstu

7. Angielskie źródła przetłumaczone na polski z przypisem

Jak to działa?

Podobno bardzo dobry sposób na uniknięcie plagiatu to znalezienie źródeł po angielsku i przetłumaczenie ich na polski.

Przykład

Zrobiłem tak z definicją pojęcia motywacji. Znalazłem definicję z angielskiego źródła, przetłumaczyłem na polski, wstawiłem przypis i dodałem do pracy.Poprawa plagiatu angielskie źródłaOcena

Niestety właściwe całość tekstu została zaznaczona na zielono. Ktoś już przetłumaczył daną definicję i co najgorsze – umieścił ją w Internecie.Poprawa plagiatu angielskie źródła

Nie oceniam tego sposobu jako nieskuteczny. Zagraniczne źródła są bardzo dobrze oceniane w pracach. Jednak nie ufaj do końca translatorowi. Po przetłumaczeniu sparafrazuj dane źródło i wtedy na pewno będzie OK.

Poprawa plagiatu. Sposoby, których nie polecam

Tych sposobów absolutnie nie polecam – korzystając z nich, łamiesz regulamin uczelni. Dodatkowo, w razie wykrycia ich stosowania, narażasz się na duże konsekwencje, łącznie z niedopuszczeniem do obrony. Jednak chcąc wyczerpać temat, muszę o nich wspomnieć, jako o swoistej ciekawostce.

1.Wklejanie zdjęć tekstu (na przykład tabel)

Jak to działa?

Zamiast wpisywać tekst do edytora, robisz jego zdjęcie i wklejasz. Często stosowane w przypadku tabel.

PrzykładPoprawa plagiatu wklejanie zdjęć

Ocena

Co prawda zdjęcia nie są analizowane przez systemy antyplagiatowe. Co z tego, jeśli doświadczone oko promotora natychmiast wykryje takie wklejenie? Jeżeli promotor tego nie zauważy, to zrobi to recenzent i zapewne obniży Twoją ocenę. Nie warto ryzykować.

2. Zamiast spacji wstawienie białych znaków interpunkcyjnych

Jak to działa?

Naiwna metoda oszustwa, która była modna na samym początku wprowadzenia programu plagiat.pl. Polegała na wpisaniu w miejsce spacji białych znaków interpunkcyjnych.

Przykład

Zobacz poniższy tekst, który z pozoru nie wzbudza żadnych podejrzeń:Poprawa plagiatu białe znakiTak natomiast wygląda po sprawdzeniu przez program antyplagiatowy:Korekta plagiatu białe znaki

Ocena

Nie dość, że stuprocentowy plagiat, to jeszcze widać jawną próbę oszustwa. Nawet nie myśl o stosowaniu tego sposobu, ponieważ Twoja kariera magistra może się bardzo szybko zakończyć.

3. Zamiana liter na ich graficzne odpowiedniki w cyrylicy, które wyglądają identycznie

Jak to działa?

Jedna z pierwszych sztuczek wymyślonych przez „sprytnych” studentów, mająca na celu oszukanie programu. Polegała na zastąpieniu w tekście znaków polskich identycznymi znakami z innych języków, na przykład z cyrylicy.

PrzykładPoprawa plagiatu cyrylicąJeżeli taki tekst byłby sprawdzany w Wordzie, od razu wzbudziłby podejrzenia. Przecież cały świeci na czerwono. Natomiast w wersji drukowanej nie wzbudza absolutnie żadnych podejrzeń.

Ocena

Czyżby idealny sposób na obejście programu? Chyba najgłupszy. Autorzy programu szybko poradzili sobie z tą sztuczką, dlatego jeżeli spróbujesz wstawić znaki z obcych alfabetów, to w Twoim raporcie pojawi się takie ostrzeżenie.

Korekta plagiatu cyrylicą

To tak jakby program mówił do promotora: „Halo, Twój student chce Cię oszukać w perfidny sposób”. Fragment tekstu po sprawdzeniu wygląda tak jak poniżej. System dokładnie podkreśla, które znaki zmieniłeś na ich odpowiedniki z cyrylicy.Korekta plagiatu cyrylica

Podsumowując: nigdy, przenigdy nawet nie próbuj stosować tego sposobu.

4. Wymiana spacji zwykłej na niełamliwą

Jak to działa?

Ostatni z „genialnych” sposobów to zamiana spacji zwykłej na niełamliwą. Tak to wygląda.

PrzykładPoprawa plagiatu zmiana spacji

Ocena

Jak widzisz tekst od razu, na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie. Znaczniki są widoczne po włączeniu opcji pokazywania białych znaków w tekście. Dodatkowo ten sposób jest niemal zawsze wykrywany przez system. Dlatego absolutnie nie należy go stosować.

Korekta plagiatu zamiana spacji

Poprawa plagiatu. Podsumowanie

To tyle w temacie poprawy plagiatów. Znasz już większość możliwych sposobów. Który z nich jest najskuteczniejszy? Który polecamy? Zdecydowanie parafrazowanie całych akapitów i dokładne dodawanie przypisów. Jeżeli w ten sposób poprawisz swoją pracę, możesz spokojnie oczekiwać na ponowną weryfikację. Na pewno wszystko będzie dobrze, ponieważ jeśli poprawiasz pracę w ten sposób, to jest tak, jakbyś pisał wybrane fragmenty od początku.

Jeżeli bardzo Ci się spieszy, a pracy jest dużo, stosuj synonimy i zmieniaj kolejność wyrazów i zdań. Sposób mniej skuteczny, ale także powinno się udać.

Wiesz także, jakich sposobów nie należy próbować i przestrzegaj przed ich stosowaniem także swoich kolegów i koleżanki.

Pytanie do Ciebie

Drogi Studencie – czy moje wskazówki Ci pomogły? A może znasz lepsze sposoby na poprawę plagiatu? W jaki sposób Ty poprawiłeś plagiat w swojej pracy? Proszę, podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Pomoc przy poprawie plagiatu

Zdaję sobie sprawę, że poprawa plagiatu to bardzo trudne i mozolne zadanie. Zazwyczaj na poprawę masz bardzo niewiele czasu. Często od tego, czy poprawisz całą pracę w ciągu dwóch dni, zależą losy Twojego dyplomu. Rozumiemy to.

Dlatego też jesteśmy w stanie pomóc Ci poprawić plagiat. Jeżeli potrzebujesz pomocy na jakimkolwiek etapie przygotowania pracy dyplomowej:

Sprawdź zakres oferowanych usług»

Skontaktuj się z nami»

Zamawiam wycenę gratis

Sprawdź kurs Poprawa Plagiatu w JSA ⬇⬇⬇

Masz problem ze swoją pracą dyplomową?

W tym możemy Ci pomóc
Wypełnij formularz, odpowiedź dostaniesz w max. 24 H

  1. temat pracy –wypełnij formularz»
  2. plan pracy  wypełnij formularz»
  3. bibliografia wypełnij formularz»
  4. metodologia badań i narzędzie badawcze wypełnij formularz»
  5. rozdział badawczy wypełnij formularz»
  6. formatowanie techniczne wypełnij formularz»
  7. poprawa plagiatu JSA wypełnij formularz»

Nie zapomnij o prezencie!

Komentarz do “Poprawa plagiatu w pracy dyplomowej. Sprawdzone sposoby

  • 10 czerwca 2020 o 21:38
    Permalink

    Polecam! Święty spokój z pracą licencjacką lub dyplomową z zaznaczonym plagiatem jest wart każdej ceny. Moja praca u promotora przeszła, z lekkim przekroczeniem dzięki Wam! Szkoda nerwów, naprawdę bardzo pomogli!!! Pozdrawiam – studentka Jola?

    Odpowiedz
  • 27 stycznia 2020 o 11:20
    Permalink

    Tak od drugiej strony- jak wykryć plagiat? Pracuję w szkole już wiele lat, niezawodnym systemem okazał się dla mnie ……, polecam 😉

    Odpowiedz
    • 17 marca 2020 o 10:28
      Permalink

      Nie polecam internetowych antyplagiatów.

      Odpowiedz
  • 18 grudnia 2019 o 13:02
    Permalink

    Jak obejść plagiat?
    https://youtu.be/xKJ586rSfTo

    Jest kilka wersji takich miejskich legend. Jedna mówi, że 30% różnic wystarczy aby nie narazić się na zarzut plagiatu. Inna, że dla bezpieczeństwa w logo bądź rysunku należy zrobić 6 zmian. Orędownicy najbardziej liberalnego stanowiska głoszą, że wszystko będzie legalne o ile nie stworzysz kopii 1 do 1. Ponoć dzięki temu na lokalnych straganach można kupić buty Adidres. Jaka jest prawda?

    Odpowiedz
    • 17 marca 2020 o 10:34
      Permalink

      Co prawda komentarz nic nie wnosi, ale zostawiam, ponieważ autor prowadzi bardzo fajny kanał na YT. Polecam.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spis treści artykułu

Spis