Jak przygotować prezentację na obronę z ChatGPT? 7 pomysłów

Ostatnia aktualizacja 5 marca 2024

W tym wpisie pokażę Ci, jak przygotować prezentację multimedialną na obronę pracy dyplomowej z wykorzystaniem ChatGPT. Jako student musisz wiedzieć, że stworzenie przekonującej i profesjonalnej prezentacji warunkuje powodzenie podczas obrony. Każda godzina studenta jest na wagę złota, a presja czasu raczej nie wspiera kreatywności..

Więc pojawia się pytanie- czy istnieje prostszy sposób na przygotowanie tej kluczowej części obrony pracy dyplomowej? Czy narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą pomóc w zorganizowaniu i stworzeniu prezentacji multimedialnej? Odpowiedź brzmi: tak! Zachęcam Cię do przeczytania tego materiału do końca.

Nie mam czasu czytać! Potrzebuję szybkiej pomocy z pisaniem pracy dyplomowej!
Kliknij i zobacz, co mogę Ci zaoferować ⬇
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką

Nie wiem, jak zacząć. Masz coś dla mnie?
–>Pakiet Przyśpiesz Pisanie Pracy Z ChatemGPT
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

jak przygotować prezentację na obronę pracy dyplomowej z chatgpt

Co zrobić, zanim zacznę używać ChatGPT do tworzenia prezentacji na obronę pracy dyplomowej?

Zawsze podkreślam- ChatGPT może mieć problemy z precyzyjnością treści, które dostarcza. A przy tworzeniu prezentacji na obronę, może się zdarzyć, że zaproponuje zbędne elementy, niepotrzebne do prezentacji, która musi być konkretna i interesująca!

Pamiętaj, że to jedynie narzędzie wsparcia. Nie możesz polegać na nim w pełni. Wiedz, że nie wyręczy Cię w przygotowaniu całej prezentacji- da Ci po prostu cenne wskazówki.

Musisz znać podstawowe zasady przygotowania prezentacji na obronę i jej znaczenie.

Koniecznie przeczytaj artykuł z bloga:

Prezentacja na obronę pracy dyplomowej– przykłady>>

Teraz przeczytaj te artykuły. Zajmie Ci to na pewno mniej niż 1h. Zyskasz podstawową wiedzę, dzięki której Czat nie będzie w stanie Cię zaskoczyć. Po zapoznaniu możesz śmiało zacząć współpracę ze sztuczną inteligencją.

Jak używać ChatGPT przy tworzeniu prezentacji na obronę do pracy dyplomowej? 7 przykładów

Poniżej ujrzysz przykładowe polecenia (prompty), dzięki którym Chat będzie w stanie pomóc Ci z Twoją prezentacją, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Pokażę Ci też to, co wygenerował.

Moje założenia są następujące:

 • jestem studentem marketingu,
 • interesuję się marketingiem internetowym,
 • chcę pisać pracę magisterską,
 • mój temat to- wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe.

Dlaczego akurat takie założenia? Dysponuję wiedzą na temat marketingu i potrafię ocenić prawidłowość treści wygenerowanych przez ChatGPT.

Ty szukaj informacji do swojego tematu pracy.

1. ChatGPT podpowie, jak zaplanować strukturę prezentacji

Chat wskaże Ci, jak możesz zaplanować strukturę prezentacji na obronę Twojej pracy dyplomowej. Odpowiednia struktura pomoże Ci w jasnym przekazaniu Twojego przesłania i ułatwi komisji zrozumienie przedstawianych przez Ciebie treści. ChatGPT pomoże Ci z tym elementem.

Przykład promptu:

 • Jakimi zasadami kierować się przy planowaniu struktury prezentacji na obronę pracy dyplomowej pt. wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe? 

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej struktura prezentacji

2. ChatGPT wskaże jak formułować cele i tezy prezentacji

ChatGPT może być wartościowym pomocnikiem w procesie formułowania celów i tez Twojej prezentacji. Pomoże Ci rozpoznać główne przesłanie, które chcesz przekazać, i rozłożyć je na bardziej precyzyjne aspekty. Umożliwi Ci to zbudowanie spójnej i przemyślanej argumentacji.

Pamiętaj, że jeżeli zauważysz, że treści wygenerowane przez chat są do podważenia, poproś go, aby jeszcze raz (precyzyjniej) wygenerował informacje na dany temat.

Przykład promptu:

 • Czy możesz wskazać, jak formułować cele i tezy prezentacji na obronę mojej pracy dyplomowej pt. wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe? 

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej formułowanie celów i tez prezentacji

3. ChatGPT podpowie, jak długa i wnikliwa powinna być prezentacja

Na podstawie tematu i celów Twojej prezentacji, ChatGPT pomoże określić jej optymalną długość i wymagany poziom wnikliwości. Otrzymasz cenne porady, jak zbalansować czas i wnikliwość przedstawianych informacji, by efektywnie dotrzeć do odbiorców.

Przykład promptu:

 • Czy możesz podpowiedzieć, jak długa i wnikliwa powinna być moja prezentacja na obronę pracy magisterskiej pt. wpływ treści generowanych przez użytkowników na decyzje zakupowe?

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej długość i wnikliwość prezentacji

4. ChatGPT wskaże, do jakich zasad projektowania slajdów najlepiej się stosować

ChatGPT może doradzić w kwestii najlepszych sposobów projektowania slajdów, aby Twoja prezentacja była klarowna, estetyczna i przyciągała uwagę. Zyskasz porady dotyczące doboru kolorów, typografii, wykorzystania grafik i wykresów.

Chat może wskazać też sposoby na skuteczne wykorzystanie przestrzeni na danym slajdzie. Dzięki tym radom Twoje slajdy nie tylko będą wspierać przekaz treści, ale również zwiększą zainteresowanie komisji.

Kiedyś musiałbyś zmierzyć się z tym, polegając wyłącznie na własnym przeczuciu, teraz po prostu zapytaj o to chat.

Przykład promptu:

 • Podpowiedz mi, jakimi zasadami mam się kierować przy projektowaniu slajdów do prezentacji na obronę mojej pracy dyplomowej, aby była ona ciekawa i prawidłowo przekazywała najważniejsze treści?

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej projektowanie slajdów

 5. ChatGPT podpowie, jak uprościć prezentację skomplikowanych danych, używając wizualizacji

ChatGPT podpowie Ci, jak za pomocą wizualizacji danych można skutecznie uprościć prezentację skomplikowanych informacji. Dowiesz się, jak wybrać najbardziej efektywne schematy, aby uprościć odbiór Twojej prezentacji. Dzięki temu komisja lepiej zrozumie przedstawianą przez Ciebie problematykę.

Przykład promptu:

 • Jak za pomocą wizualizacji mogę uprościć prezentację skomplikowanych danych w mojej prezentacji?

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej uproszczenie prezentacji

6. ChatGPT przedstawi Ci najbardziej skuteczne techniki prezentacji i mówienia publicznego

ChatGPT przedstawi Ci najskuteczniejsze techniki prezentacji i publicznego przemawiania, posługując się własną prezentacją multimedialną. Te metody pozwolą Ci przedstawić najważniejsze aspekty swojej pracy dyplomowej w sposób przekonujący i zapadający w pamięć.

Przykład promptu:

 • Jakie techniki stosować podczas omawiania prezentacji podczas obrony pracy dyplomowej, aby sposób przedstawiania był skuteczny i zapadający w pamięć?

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej publiczne przedstawianie prezentacji

7. ChatGPT wskaże czego należy unikać w prezentacji na obronę

ChatGPT wskaże, czego powinieneś unikać w prezentacji na obronę i pomoże Ci ominąć najczęstsze pułapki.  Zwrócenie szczególnej uwagi na elementy, które wskaże Chat, pozwoli Ci na stworzenie przejrzystej i prawidłowej prezentacji, która z pewnością wzmocni Twoją pozycję podczas obrony.

Przykład promptu:

 • Jakie są najczęstsze błędy stosowane przy tworzeniu prezentacji na obronę pracy dyplomowej?

Wynik promptu:

prezentacja na obronę pracy licencjackiej i magisterskiej błędy w prezentacji

Przygotowywanie prezentacji na obronę z ChatGPT podsumowanie

Da się zauważyć, że współpraca z Chatem jest sprawna i prosta. Cała taka analiza zajmie Ci kwadrans, a po upływie tego czasu będziesz posiadał wiele cennych informacji na temat skutecznego przygotowania prezentacji na obronę. Wraz z ChatemGPT zyskujesz solidne podstawy do stworzenia prezentacji na obronę Twojej pracy.

Jeżeli coś jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, dopytuj, proś, aby uściślił, podawał autentyczne informacje, nie kombinował. Ode mnie dostałeś podstawy, Ty testuj i eksperymentuj po swojemu z innymi zagadnieniami.

Czy jest więcej sposobów na przygotowywanie prezentacji na obronę przy pomocy ChatGPT?

To, co tutaj omówiłem to tylko niewielka ilość wiedzy na ten temat. Przygotowywanie prezentacji na obronę to końcowy, ale bardzo istotny etap pracy dyplomowej. Niestety wielu studentów i z tym ma spory problem. Tysiące programistów pracuje nad rozwiązaniami, które mają to ułatwić.

Wyszukiwać wskazówek, najważniejszych treści, które powinny znaleźć się w treści Twojej prezentacji, możesz za pośrednictwem wtyczek i dedykowanych chatów.

Obecnie do najlepiej działających należy Research GPTs i wtyczka Scholar AI.

Nie można zapomnieć o kosmicznych możliwościach, które daje AI PDF.  Umożliwia to bezpośrednią interakcję z dokumentami w tym formacie. Możesz wyciągać z nich potrzebne informacje, w tym m.in. treści teoretyczne potrzebne do Twojej prezentacji na obronę.

Każde z tych narzędzi omawiam w pakiecie przyśpiesz pisanie z chatGPT. 

Chcę poznać więcej możliwości ChatGPT przy tworzeniu prezentacji na obronę! Chcę przyśpieszyć pisanie z ChatGPT. Gdzie się uczyć?

Chcesz więcej? ChatGPT świetne nadaje się do pomocy przy tworzeniu odpowiedniej prezentacji na obronę. Powstają coraz lepsze aktualizacje. To, co kiedyś zajęłoby Ci 2 tygodnie, obecnie możesz zrobić w 2 godziny.

Chat GPT może być Twoim wszechstronnym pomocnikiem w pisaniu pracy dyplomowej, ale również w rozwiązywaniu problemów innej kategorii!

Chcesz poznać więcej jego wybitnych możliwości? Chcesz zyskać dodatkowe wsparcie intelektualne? Jesteś zainteresowany przyśpieszeniem procesu pisania swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej?

Pobierz pakiet:

Jak przyspieszyć pisanie pracy dyplomowej z ChatGPT. Pakiet materiałów>>

Trochę już wiem o tworzeniu prezentacji na obronę z ChatGPT. Czego jeszcze mogę się dowiedzieć?

Naucz się pisać pracę w godzinę.
–> E-book- Jak Napisać Pracę Dyplomową W Tydzień

Zobacz, jakie materiały mogę Ci jeszcze zaproponować.
–>Sklep Magistra na 5

Jeżeli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz.
–> Wyślij pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *