Ostatnia aktualizacja 14 września 2024
Google jak jest Chuck Norris. Zawsze miażdży konkurencje. Ankiety do prac dyplomowych też opanował. Co prawda są inne narzędzia, ale ankiety Google są łatwiejsze w obsłudze, szybsze i co najważniejsze całkowicie darmowe. Zatem jeśli do swojej pracy dyplomowej musisz przygotować ankietę, to się nie zastanawiaj. Rób ankietę elektroniczną z pomocą Google.
W tym artykule dowiesz się wszystkiego o zastosowaniu formularzy Google w pracy dyplomowej. Przedstawię Ci także proces przygotowania takiej ankiety krok po kroku.
Potrzebujesz szybkiej pomocy z ankietą?
Kliknij poniżej
–> Pomoc z ankietą
–>Wzory ankiet
Zobacz, co jeszcze mogę Ci zaoferować
–> Pomoc z Twoją pracą licencjacką
–> Pobierz przykładową pracę licencjacką
“Przeklepanie” ankiety do formularzy Google i wysłanie do respondentów to ostatni najłatwiejszy etap.
Najpierw naucz się robić dobre ankiety do prac dyplomowych. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, przeczytaj dokładnie poniższy artykuł.
Jak zrobić ankietę do prac licencjackiej i magisterskiej>>
Dlaczego warto zrobić ankietę do pracy dyplomowej w formularzach Google?
- To wielka wygoda i oszczędność czasu. Nie musisz niczego drukować, nigdzie jeździć, a potem mozolnie przepisywać odpowiedzi i liczyć wyniki.
- Ankieta w wersji elektronicznej jest łatwa do przygotowania i wypełnienia. Wysyłasz tylko link do badania mailem, messengerem lub wrzucasz na grupę.
- Wyniki dostajesz na tacy. Program sam wszystko policzy i przedstawi wyniki na kolorowych wykresach – Twoja rola ogranicza się tylko do interpretacji.
Wzory Ankiet Do Prac dyplomowych
1. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM⬇)
2. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM⬇)
3. Pedagogika (POBIERAM⬇)
4. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM⬇)
5. Administracja (POBIERAM⬇)
6. Ekonomia (POBIERAM⬇)
7. Logistyka (POBIERAM⬇)
8. Marketing (POBIERAM⬇)
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM⬇)
10. Resocjalizacja (POBIERAM⬇)
11. Psychologia (POBIERAM⬇)
12. Ratownictwo medyczne (POBIERAM⬇)
13. Zarządzanie (POBIERAM⬇)
13. Turystyka (POBIERAM⬇)
15. Kosmetologia (POBIERAM⬇)
16. Dietetyka (POBIERAM⬇)
17. Fizjoterapia (POBIERAM⬇)
19. Filologia polska (POBIERAM⬇)
20. Filologia angielska (POBIERAM⬇)
21. Prawo (POBIERAM⬇)
22. Informatyka (POBIERAM⬇)
I wiele innych!! Sprawdź całą ofertę.
Pobierz darmowy wzór ankiety >>
Kiedy warto zrobić ankietę w Google?
1. Jak nie musisz robić ankiety papierowej, nie zastanawiaj się, wybieraj formularz Google. Oczywiście, weź pod uwagę swoją grupę docelową, o tym niżej.
2. Gdy możesz przeprowadzić badania przez internet. Czyli w praktyce w większości przypadków. W czasach pandemicznych jesteś niejako zmuszony do prowadzenia badań online.
3. Gdy grupa badanych jest bardzo szeroka i nie jest wymagane dotarcie do konkretnych osób. Idealnie sprawdzi się, jak badasz studentów, uczniów, nauczycieli, itp.
4. Gdy Twoimi badanymi są osoby bardzo zainteresowane danym tematem, np. pasjonaci motoryzacji, fani jakieś gry komputerowej, osoby publiczne, itp.
Najlepiej, jeżeli sam interesujesz się danym tematem i należysz do tematycznych grup na FB. Wtedy wysyłasz tam link do ankiety i wkrótce masz kilkadziesiąt- kilkaset wypełnionych arkuszy.
Kiedy nie warto robić ankiety w formularzach Google
1. Kiedy Twój promotor nie zgadza się na ankietę internetową. Szczególnie dotyczy to promotorów starszej daty, niewierzących w nowe technologie.
Często będą chcieli zobaczyć Twoje 100 wypełnionych ankiet, aby przekonać się, czy przypadkiem nie ściemniasz i nie wymyśliłeś sobie sam wyników badań.
2. Gdy nie jest to fizycznie możliwe. Na przykład, jeżeli będziesz chciał przeprowadzić ankietę w Zakładzie Karnym, raczej będziesz musiał udać się tam osobiście.
3. Gdy musisz dotrzeć do bardzo konkretnych osób i wiesz, że nie wypełnią ankiety internetowej.
Np. pensjonariusze domu spokojnej starości, zwolennicy spiskowej teorii dziejów, którzy jak ognia boją się o swoją prywatność i dane osobowe.
4. Gdy spodziewasz się podczas osobistego prowadzenia badania uzyskać więcej informacji mniej oficjalnych, takich „spoza kadru”.
Np. pracownicy danego zakładu często nie napiszą nic złego o pracodawcy w ankiecie. Natomiast osobiście w rozmowach kuluarowych możesz się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy.
5. Gdy badasz bardzo ciekawe osoby, zajmujące wysokie stanowiska. Wtedy rozważ uzupełnienie swoich badań o wywiad.
Gdzie szukać osób, które wypełnią ankietę?
1. Wyślij zaproszenie osobiście. Jak już masz zebraną grupę osób badanych, wyślij każdej osobiste zaproszenie do wypełnienia ankiety mailem lub messengerem, np. do pracowników danej firmy, nauczycieli z danej szkoły, itp.
2. Wyślij zaproszenie na grupę tematyczną. Możesz wysłać zaproszenie do wypełnienia ankiety do grup zainteresowań na Facebooku, np. grupa pasjonatów starych samochodów, grupa biegaczy, grupa biznesmenów, itp.
3. Wyślij zaproszenie na grupę ogólną. Jeżeli Twoja grupa badawcza nie jest bardzo sprecyzowana, możesz wysłać prośbę o wypełnienie ankiety na grupę ogólną. Tam wiele ludzi pomaga sobie, wzajemnie wypełniając swoje ankiety. Poniżej 2 takie najpopularniejsze grupy.
1. facebook.com/groups/ankiety/
2. facebook.com/groups/ankietypomagam
Proces tworzenia ankiety w Google krok po kroku- video
Obejrzyj poniższe vide i zobacz, jak zrobić ankietę w Google krok po kroku.
Proces tworzenia ankiety w Google krok po kroku- wersja tekstowa
1. Zaloguj się na swoje konto w Google.
2. Przejdź do formularzy. Po prostu wpisz w wyszukiwarkę: formularze, formularze Google, lub ten adres https://www.google.pl/intl/pl/forms/about/
3. Wybierz- otwórz formularze Google.
4. Nadaj nazwę dla swojego formularza, np. przykładowa ankieta.
5. Napisz wstęp do ankiety. Jeśli nie wiesz, co powinno się znaleźć we wstępie, obejrzyj nagranie: Wstęp do ankiety- jak zrobić?
6. Przygotuj kolejne pytania i potencjalne odpowiedzi.
Przy odpowiedziach masz możliwość wyboru różnych wariantów, np. krótkiej bądź długiej odpowiedzi otwartej, czy możliwości wyboru jednej lub więcej odpowiedzi.
Tworzenie tego kwestionariusza jest dość intuicyjne, do kolejnych odpowiedzi przechodzi się za pomocą przycisku enter bądź klikając- dodaj opcję.
Kolejne pytania dodawaj za pomocą tego przycisku.
8. . Taki kwestionariusz możesz teraz wysłać mailem lub przesyłając bezpośrednio link do wypełnienia ankiety.
Wybierz trójkąt z napisem- wyślij, w oknie podaje mail, na jaki chcesz wysłać ankietę lub generuj link do wysłania komuś ankiety, np. przez messengera.
7. Taką ankietę respondent może wypełnić z dowolnego miejsca, o dowolnej porze, używając do tego nawet telefonu komórkowego.
8. Odpowiedzi każdej osoby zostaną automatycznie dodane do wszystkich odpowiedzi, zestawione, policzone, a program sam stworzy również wykresy. Odpowiedzi możesz w każdej chwili podejrzeć.
9. Odpowiedzi możesz w każdej chwili obejrzeć w arkuszu kalkulacyjnym Google. Wystarczy, że klikniesz zielony kwadrat z białym krzyżykiem.
Czy promotor zaakceptuje wykresy z formularzy Google?
Czasami promotor nie zgodzi się na skopiowane wykresów z Google do Twoich badań. Wtedy wyniki będziesz musiał przenieść do Excela i tam przygotować wykresy. Jak to zrobić?
Wspomniany dosłownie wcześniej arkusz Google, łatwo zapiszesz jako plik Excela. W Excelu bardzo szybko wygenerujesz dowolne wykresy. Temat szerzej omówiłem w artykule jak napisać rozdział badawczy.
Rekomenduję Ci jednak tak się dogadać z promotorem, aby pozwolił Ci skopiować te wykresy. Zaoszczędzisz kilka ładnych godzin.
Pobierz darmowy wzór ankiety >>
Jakie typy wykresów można wygenerować w formularzach Google?
W formularzach Google nie wygenerujesz kilkuset rodzajów wykresów, tak jak w Excelu. Natomiast bez problemu stworzysz takie podstawowe, wystarczające na potrzeby większości prac dyplomowych.
Wykresy kołowe
Wykresy słupkowe
Wykresy kolumnowe
Powtórzę jeszcze raz- takie wykresy możesz skopiować do swojej pracy, jeśli promotor się na to zgodzi. Dzięki temu omija cię cały proces liczenia wyników i robienia wykresów- co jest naprawdę ogromną oszczędnością czasu w porównaniu do przeprowadzania ankiety w formie papierowej.
Przydatne opcje formularzy Google
- Może pracować kilka osób nad jednym plikiem. Współpracownika dodajesz, korzystając z przycisku w kształcie 3 kropek, w prawym rogu formularza. Możesz też wysłać link do formularza z opcją edycji.
- Opcja edytowanie odpowiedzi po wysłaniu. Dzięki tej opcji każdy badany będzie mógł edytować swoją odpowiedź nawet po wysłaniu ankiety. Dobra opcja, jak ktoś się pomyli lub chce zmienić swoją odpowiedź.
- Zbieranie po jednej odpowiedzi. Dzięki temu każdy respondent będzie mógł wypełnić tylko raz dany formularz.
- Wiadomość dla respondentów po wypełnieniu formularza. Możesz zostawić dowolną wiadomość, dla osób, które wypełniły Twoją ankietę, np. swoje indywidualne podziękowanie.
- Zapisywanie odpowiedzi w arkuszu kalkulacyjnym. Włączasz opcję automatycznego zapisywania odpowiedzi w arkuszu kalkulacyjnym i Twoje odpowiedzi są od razu przenoszone do arkusza kalkulacyjnego Google. Bardzo przydatna funkcja, gdy wyniki zbierasz w ankietach Google, a wykresy rysujesz w Excelu.
Jakie są jeszcze zastosowania ankiety w Google ?
- W szkolnictwie. Nauczyciele mogą przeprowadzać testy i sprawdziany online. Przydatne szczególnie w czasach nauki zdalnej.
- W życiu prywatnym. Możesz zebrać dane od grupy znajomych, np. związane ze wspólnym wyjazdem, organizacją imprezy, itp.
- Pracodawcy. Np. zebranie informacji od pracowników na temat odbytego szkolenia, itp.
- Biznes. Do podstawowego badania rynku, np. mogę zapytać Cię, jakiego produktu potrzebujesz najbardziej.
Ankieta w Google- podsumowanie
Jak widzisz zrobienie ankiety w formularzach Google to nic skomplikowanego. To naprawdę świetny sposób na przyśpieszenie badań w Twojej pracy.
Jak chcesz wiedzieć więcej, szukasz przykładów i inspiracji, to polecam Ci nasze materiały.
Pobierz wzory rozdziałów badawczych>>
Rozdziały badawcze pod ankietę
1. Administracja (POBIERAM)
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM)
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM)
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM)
5. Ekonomia (POBIERAM)
6. Logistyka (POBIERAM)
7. Marketing (POBIERAM)
8. Pedagogika (POBIERAM)
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM)
10. Psychologia (POBIERAM)
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM)
12. Resocjalizacja (POBIERAM)
13. Turystyka (POBIERAM)
14. Zarządzanie (POBIERAM)
15. Kosmetologia (POBIERAM)
16. Dietetyka (POBIERAM)
17. Fizjoterapia (POBIERAM)
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM)
19. Filologia polska (POBIERAM )
20. Filologia angielska (POBIERAM )
21. Prawo (POBIERAM )
22. Informatyka (POBIERAM )
Rozdziały badawcze pod wywiad
1. Administracja (POBIERAM)
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM)
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM)
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM)
5. Ekonomia (POBIERAM)
6. Logistyka (POBIERAM)
7. Marketing (POBIERAM)
8. Pedagogika (POBIERAM)
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM)
10. Psychologia (POBIERAM)
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM)
12. Resocjalizacja (POBIERAM)
13. Turystyka (POBIERAM)
14. Zarządzanie (POBIERAM)
15. Kosmetologia (POBIERAM)
16. Dietetyka (POBIERAM)
17. Fizjoterapia (POBIERAM)
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM)
Rozdziały badawcze pod analizę dokumentów
1. Administracja (POBIERAM)
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM)
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM)
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM)
5. Ekonomia (POBIERAM)
6. Logistyka (POBIERAM)
7. Marketing (POBIERAM)
8. Pedagogika (POBIERAM)
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM)
10. Psychologia (POBIERAM)
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM)
12. Resocjalizacja (POBIERAM)
13. Turystyka (POBIERAM)
14. Zarządzanie (POBIERAM)
15. Kosmetologia (POBIERAM)
16. Dietetyka (POBIERAM)
17. Fizjoterapia (POBIERAM)
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM)
Inne metody badawcze
1. Rozdział badawczy – metoda obserwacji (POBIERAM)
2. Rozdział badawczy – studium przypadku (POBIERAM)
3. Rozdział badawczy – eksperyment (POBIERAM)
4. Rozdział badawczy – monografia (POBIERAM)
Możesz zobaczyć darmowy rozdział badawczy>>
Zamówiony materiał otrzymasz w 60 sekund od wpłaty! Na maila. W plikach Google Docs, Doc, PDF.
Dlaczego warto? Przeczytaj ofertę>>
Pobierz wzory rozdziałów metodologicznych >>
Rozdziały metodologiczne dostosowane pod ankietę
1. Administracja (POBIERAM )
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM )
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM )
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM )
5. Ekonomia (POBIERAM )
6. Logistyka (POBIERAM )
7. Marketing (POBIERAM )
8. Pedagogika (POBIERAM )
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM )
10. Psychologia (POBIERAM )
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM )
12. Resocjalizacja (POBIERAM )
13. Turystyka (POBIERAM )
14. Zarządzanie (POBIERAM )
15. Kosmetologia (POBIERAM )
16. Dietetyka (POBIERAM )
17. Fizjoterapia (POBIERAM )
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM )
19. Prawo (POBIERAM )
20. Informatyka (POBIERAM )
21. Filologia polska (POBIERAM )
21. Filologia angielska (POBIERAM )
Rozdziały metodologiczne dostosowane pod wywiad
1. Administracja (POBIERAM )
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM )
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM )
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM )
5. Ekonomia (POBIERAM )
6. Logistyka (POBIERAM )
7. Marketing (POBIERAM )
8. Pedagogika (POBIERAM )
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM )
10.Psychologia (POBIERAM )
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM )
12. Resocjalizacja (POBIERAM )
13. Turystyka (POBIERAM )
14. Zarządzanie (POBIERAM )
15. Kosmetologia (POBIERAM )
16. Dietetyka (POBIERAM )
17. Fizjoterapia (POBIERAM )
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM )
Rozdziały metodologiczne dostosowane pod analizę dokumentów
1. Administracja (POBIERAM )
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM )
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM )
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM )
5. Ekonomia (POBIERAM )
6. Logistyka (POBIERAM )
7. Marketing (POBIERAM )
8. Pedagogika (POBIERAM )
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM )
10.Psychologia (POBIERAM )
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM )
12. Resocjalizacja (POBIERAM )
13. Turystyka (POBIERAM )
14. Zarządzanie (POBIERAM )
15. Kosmetologia (POBIERAM )
16. Dietetyka (POBIERAM )
17. Fizjoterapia (POBIERAM )
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM )
Dodatkowo.
1. Metodologia – do studium przypadku (POBIERAM )
2. Metodologia – do obserwacji (POBIERAM )
3. Metodologia – do eksperymentu (POBIERAM )
4. Najważniejsze definicje do rozdziałów metodologicznych. E-BOOK – 78 STRON
(POBIERAM )
Dlaczego warto? Przeczytaj ofertę>>
Pobierz przykładowe ankiety >>
Zobacz więcej ankiet>>
1. Administracja (POBIERAM)
2. Bezpieczeństwo wewnętrzne (POBIERAM)
3. Pedagogika. Edukacja przedszkolna (POBIERAM)
4. Pedagogika. Edukacja wczesnoszkolna (POBIERAM)
5. Ekonomia (POBIERAM)
6. Logistyka (POBIERAM)
7. Marketing (POBIERAM)
8. Pedagogika (POBIERAM)
9. Pielęgniarstwo (POBIERAM)
10. Psychologia (POBIERAM)
11. Ratownictwo medyczne (POBIERAM)
12. Resocjalizacja (POBIERAM)
13. Turystyka (POBIERAM)
14. Zarządzanie (POBIERAM)
15. Kosmetologia (POBIERAM)
16. Dietetyka (POBIERAM)
17. Fizjoterapia (POBIERAM)
18. Finanse i rachunkowość (POBIERAM )
19. Filologia polska (POBIERAM )
20. Filologia angielska (POBIERAM )
21. Prawo (POBIERAM )
22. Informatyka (POBIERAM )
Dlaczego warto? Przeczytaj ofertę>>
Wielka prośba
Przydał Ci się ten artykuł? Pomogłem Ci? Pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym ta wiedza może pomóc. Jak to zrobić?
1. Udostępnij na FB
2. Podeślij znajomemu link mailem lub na Messengerze
3. Zostaw komentarz poniżej Możesz nawet ponarzekać. Dla mnie to zaszczyt, że przeczytałeś artykuł do końca.
Świetny artykuł! ???? Twoje wskazówki dotyczące tworzenia ankiety w Google są niezwykle pomocne i jasno przedstawione. Podoba mi się, że podkreślasz wygodę i oszczędność czasu, jakie oferują formularze Google. Krok po kroku prowadzenie przez proces tworzenia ankiety jest nieocenioną pomocą dla każdego, kto przygotowuje pracę dyplomową. Dzięki Tobie wiele osób zaoszczędzi sobie stresu i nerwów. Dodatkowo, Twoje porady dotyczące wykorzystania mediów społecznościowych do zbierania odpowiedzi są bardzo praktyczne. Na pewno podzielę się tym artykułem ze znajomymi, którzy mogą z niego skorzystać. Dziękuję za wartościowe treści! ????
Pomagając swojej narzeczonej stworzyć opracowanie do badań z podziałem na płcie stworzyłem prototyp tabelkomatu – aplikacji do tworzenia ankiet z Formularzy Google.
Można go przetestować za darmo wpisując tabelkomat w google lub bezpośrednio pod adresem Tabelkomat.pl
Aplikacja jest w fazie testów, mogę wygenerować wysokie kody rabatowe pod warunkiem informacji zwrotnej z aplikacji.
Bardzo dobry artykuł! Dziękuję!